Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jogosan kéri az óvónő, hogy...

Jogosan kéri az óvónő, hogy hiperaktív fiamat délben hozzam haza?

Figyelt kérdés
6 órában dolgozom.
2011. nov. 13. 19:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok, hogy nálunk az a 'rend', hogy aki 4 vagy 6 órában dolgozik és délelőtt, annak haza kell vinnie a gyerekét ebédkor vagy ebéd után!


Az, hogy ez máshol hogy megy.. nem tudom! Gondolom benne van a 'szabályzatba'!

2011. nov. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A szabályzatban nincs benne,a 6 órás munkám 8-tól 14-ig szól.

Az óvónő fel van háborodva,hogy idáig míg GYED-en voltam a kissebb gyerekkel el tudtam vinni délben haza,most pedig ők nem boldogulnak vele.

Márpedig délután 3-nál előbb nem tudok érte menni.

2011. nov. 13. 19:53
 3/18 anonim ***** válasza:
És aki nem dolgozik otthagyhatja? Milyen hülye rend.Egyébként én nem értem, manapság több helyről hallom, hogy az óvónők szólnak a szülőknek, hogy menjenek előbb a gyerekért.Mégis sokan, hogy oldják meg?
2011. nov. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs ilyen "rend". ez szabályellenes. ezt csak az óvónők találták ki maguknak, hogy minél kevesebb legyen a gyerek.
2011. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Én más,azaz sokkal rosszabb elbírálás alá esem mivel hiperaktív a kisfiam,akik nem dolgoznka zoknál nem gond ha marad a gyerek,csak nálam szólnak,hogy "a gyereknek sokkal jobb lenne anyuka,legyen kedves valahogy megoldnai,hogy délben elviszik".

Mondtam,hogy nem tudom megoldani ,de képes volt nekiállni vitzázni velem.

2011. nov. 13. 19:55
 6/18 A kérdező kommentje:
Azt mondták őket csak a jó szándék vezérli,hogy a gyereknek jó legyen,a gyerek nagyon szeret menni egyébként,nem sír utánnam.
2011. nov. 13. 19:58
 7/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, de azért nézz utána.De azért tök megnyugtató, hogy ennyire el vannak kényelmesedve, egyik ismerősnél szóltak, hogy pénteken délben vigyék el a gyerekeket. Én csinálnék ilyet a munkámban, hogy meghatározom, hogy mikor dolgozom.
2011. nov. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Valószínűleg egyszer vmelyik óvónő,mikor hamarabb végeztél vagy valami dolgod volt láthatott téged napközben valahol és ez elterjedt az oviban (hogy nem is dolgozol...)

menj be a vezetőhöz, szólj neki,hogy mi a helyzet és figyelmeztesd,hogy be fogsz menni az önkormányatba, ha diszkriminálnak (ettől nagyon félnek)

teljesen szablyellenes, a normatíva egész napos ellátásra szól, akit felvettek oviba, annak jár az egész napos ovi. Csak az óvoda szokta magának kitalálni ezeket a szabályokat, mert délután már nem csinálnak semmit, csak gyerekfelügyelet az egész (alvás+uzsi) + általában nagyon kicsik a csoportszobák, magas a gyereklétszám és nyomorognak alvás közben a gyerekek.

2011. nov. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%

Tudom nem leszek népszerű, de el tudom képzelni, hogy jogosan kéri.

Ha a gyerek állapota miatt, akkor egyértelmű. Hallottam nem egy gyerekről, akinek az anyukája beáldozta a 6 órás munkát és otthon maradt a fiával, és nem bánta meg. teljesen lenyugodott a kisfiú és semmi, de semmi problémája nem volt vele a továbbiakban. Sem az iskolában. Most már felsőtagozatos, egyedül van otthon, anyuka is dolgozik, de anyuka szerint élete legjobb döntése volt a gyerek érdekében.

Ha meg az óvónő kedvéért, akkor már csak azért is elhoznám, mert nem létezne, hogy ilyen helyen otthagyjam márpedig azért is, mert jogom van. Nem tenném ki a gyerekemet annak, hogy utálattal forduljanak felé. És a napját azzal töltse, hogy őt szidják. Hiszen nyilván ha nem lenne vele probléma nem kérnék, hogy hozd haza.


De te tudod. Ha úgy gondolod a fiadnak jó ez a helyzet, hiszen te vagy az anyja, így nyilván tudod a fiad hogy érez ezzel kapcsolatban-bár ezt hiányolom, csak magadról írsz, a gyerekről semmit, akkor hagyd és követeld, hogy maradhasson egész nap.

2011. nov. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Utolsónak tényleg igaz van.Fenyegetőzz Ne hagyd magad azért vannak ott,hogy vigyázzanak a gyerekekre még ha hiperaktív is.Ezt vállalták!!!!!!!!!
2011. nov. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!