Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most akkor nem birja a gyomra...

Most akkor nem birja a gyomra a gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
3 éves kislányom soha nem evett gyümölcsöt az almán és a banánon kivűl. Már a 3-ik nyár telik el ugy, hogy még csak meg sem kostol semmit. Még csak meg sem nyalta idén sem az epret, meggyet, cseresznyét, őszi barackot, és most a sárga barackot. Szerda délután gondoltam belecsempészek egy kávéskanál sárgabarackot és belekevertem a joghurtjába (egyébként eszi a gyerekeknek való gyümölcsös joghurtokat). Megette, de nem kért többet még a joghurtbol sem. 1 óra mulva hányt, aztán még 2x. Első 2 alkalommal felismerhetően a joghurtot, aztán este tejet ivott, azt is kihányta. Azóta nem hányt, de már 3-ik napja teljesen hig a reggeli kakija, és ma délben is az volt. nem értem, hogy ez most attol a pici baracktol volt, van? vagy valami más? nem lázas, nem fájlalja semmiét, de nem is eszik sokat, ma például csak sós pálcikát eszik.
2011. júl. 2. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Van ilyen hányós-fosós vírus mostanában. Mi is átmentünk rajta, se láz, se fájdalom, csak jött kifelé a cucc:(
2011. júl. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem így add elő az orvosotoknak is! :) Én mindenképp beszélnék róla vagy a védőnővel vagy a gyerekorvossal.
2011. júl. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Múlt éjszaka pont éjfélkor felkelt, hogy kakilni kell, és megint fosott rendesen. Adtam neki gyógyszert és teát, ami megfogja, azóta egyáltalán nem volt kaka. Hányni nem hányt azóta sem. Csak nem olyan jó az étvágya, reggel pici bundáskenyér, délben kis húsleves (főleg levestészta), az is úgy hogy az apja könyvből olvasott neki, én meg közben etettem.

Valóban virusos lenne? Van ilyen is? Az orvosunk szerint majd "kiürül" magától, aminek ki kell. Egyébként a héten 1-2 napos hasmenéssel egybekötött hányás vagy hányinger volt apumnál, aztán nálam, aztán a férjemnél. Ráfogtuk a friss zöldségre és gyümölcsre.

Most akkor mi van???

Na megnézem milyen lesz a gyerek következő széklete.

2011. júl. 3. 13:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát ha a családban már előfordult, akkor ne fogjátok rá semmire, ez vírus! Sok-sok folyadék, ha nem is eszik rendesen, de legalább igyon sokat és próbáld diétás kajákkal etetni: főtt krumpli, rizs, natúr csirkemell, háztartási keksz. Én egy kis c-vitamint és valamilyen erősítőt is adnék neki. Pl.: Cebion multivitamint vagy Béres cseppet.
2011. júl. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

igyekszem pótolni a folyadékot, és már reggel sem adtam neki kakót, tejet, amit nagyon kért... :(

Az a baj, már ha baj, hogy holnap nekem munka, gyereknek ovi, és ott azt eszi amit kap, de már pénteken sem panaszkodtak az oviban. Állitásuk szerint nem fosott, és evett rendesen. Hát ahhoz képest itthol alig eszik.

Érdekes, hogy a család felnőtt tagjain 1 nap alatt túlment. remélem a gyerek is túl van már a nehezén.

2011. júl. 3. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!