Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez a bilizés egy rémálom! VAn...

Ez a bilizés egy rémálom! VAn hogy egy hétig szobatiszta, aztán minden megfordul és szenved a bilin. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Már vagy 1 hónapja bilizünk, nagyon ügyes tud lenni, de aztán visszaesik és bepisil, bekakál, ez a jobbik eset, de van hogy napokig nem kakál. Volt hogy kúppal tudott csak produkálni, na a kúp után megint szenvedés. Ma is egy óráig üvöltött, hiába adtam már a végén rá a pelust és mondtam, hogy kakiljon bele csak ordított és tartotta vissza, aztán csak ráült a bilire, mondta "nem kell pelu".

Ez egy rémálom pedig türelmes vagyok "többnyire" de már nem bírom. A pisi szépen bilibe megy de már nem szól csak én ültetgetem és akkor nincs gond egész nap.


2011. júl. 5. 15:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Fiú/lány?
2011. júl. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sztem még 2-3 hétig maradjon pelenkás, mert frusztálja, hogy ő maga sem tudja, mi történik vele! Erre idegileg is meg kell érni, nemcsak értelmileg. Enyém 2,5 éves elmúlt, akkor kezdtük el, és 2 nap alatt szobatiszta lett, 3 hét múlva már éjszakára is!
2011. júl. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
27 hónapos lány
2011. júl. 5. 15:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor bizony lehet, hogy korai még.

Nagy különbség van aközött, hogy bizonyos időnként ráülteted és sikerül neki (tulajdonképpen kifigyeled a szokásait), és aközött, hogy felismeri az ingert és időben szól.


Viszont ha azt mondja, "nem kell pelu", az már egy jó jel, olyankor mondhatod neki, hogy oké, akkor bugyiban leszel, de szólni kell stb.


első (egy már szobatiszta és egy éppen s"szobatisztuló" kislány anyukája

2011. júl. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Niburta ***** válasza:

Nálunk is így zajlott. Közben anyum lamentálása kísérte a folyamatot (Jajj, valami baja van ennek a gyereknek,úúúristeeeeen!) Egyet megtanultam: mindennek eljön az ideje, nem kell megijedni. A bilire szoktatás sajna nem egy sétagalopp. Rengeteg "baleset" kíséri.

Próbálj nyugodt környezet biztosítani neki a kakiláshoz: mi bevittük a bilit a fürdőszobába és hagytuk, hadd csücsüljön rajta, amíg jólesik. Sosem zavartuk, kérdezgettük. A fiam elég szégyellős volt, azért nem kakilt, amikor a közelében sertepertéltünk. Próbálj nyugodt maradni és ne erőltesd. Ellenben dicsérd akkor is, ha csak megpróbálja, de nincs "produktum". Ne aggódj, hamarosan teljesen szobatiszta lesz. :)Egyetlen egészséges felnőttel sem találkoztam, aki ne lett volna az. :)

2011. júl. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!