Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is rémálom az esti...

Másnál is rémálom az esti lefektetés a háromévesekkel? Hogyan és mikor kerülnek ágyba a gyerekek ott, ahol többen is vannak?

Figyelt kérdés
Kezdek kiborulni attól, hogy az esti mesétől számítva még legalább 40-50 percig ott kell dekkolnom a gyerek mellett, míg el nem alszik. Persze közben kitalálja,hogy kakálnia kell - ami vagy bejön vagy nem- , szerintem időhúzásként, és az altatás végére már tiszta ideg vagyok, ohgy már megint nem aludt el kilenckor , csak tízkor a gyerek. A tegnap este rekord volt, két órát ültem mellette. Mert persze ha kimegyek, akkor sír, mert nem tud egyedül elaludni. De könyörgöm, minden anya estéje ezzel telik el? És akkor még hol marad a tennivaló, az apák babusgatása? Sokszor bealszom a gyerek mellett ha már nagyon lefáraszt odafekszem, nem bírok ülni a sötétben tovább fáradtan...Nem jó ez így:(
2011. okt. 24. 05:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez csak egy tipp, de nem lehet, hogy a gyerek megérzi rajtad, hogy már "tűkön ülsz", alig várod hogy mehess, ezért csak félig vagy vele, félig pedig már rég kinn jársz? Próbáld meg arra az időre, míg vele vagy, mesét olvasol csak RÁ figyelni, kizárni minden más gondolatot, hátha akkor jobb lesz. Én azt figyeltem meg, hogy mikor sürgetni akarom az alvást, alig várom, hogy mehessek, akkor sokkal lassabban alszik el, mint mikor úgy ülök le mesét olvasni a gyereknek, hogy tudom, hogy nincs más dolgom. :) (Persze itt a gyerek öt éves, én meg egy 19 éves nővér vagyok, így annyira nem mondhatom magam tapasztaltnak, de remélem azért nem mondok akkora hülyeséget!)
2011. okt. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%

Nekem már nagyobbak a gyerekeim,de soha nem volt rémálom a lefekvés.

Magadnak köszönheted,hogy a gyerek a saját akaratát érvényesíti a tiéd helyett.

A mese után menj ki a szobából,és akárhogy hisztizik,ne menj be hozzá. Legfeljebb egyszer,de akkor is azért,hogy határozottan rászólj,hogy aludjon.

Igaz,néhány este nehéz lesz,de azután megszokja,hogy egyedül aludjon el.

2011. okt. 24. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
még nincs 3 éves,de nekem is sokat kell mostanába mellette maradni,de engem ez nem zavar.eddig születésétől fogva egedül aludt el,aztán jött a félés a sütétben,meg az anya gyere be,meg a kiságy undor,minden egyben,kapott új ágyat,kapott egy kislámpát de időnként be fekszem mellé mert akkor még tovább tart az elalvása.eddig 5,10 perc alatt bealudt az elmúlt hetekbe sajnos ez 34-40 perc lett,van negyed 10 mire alszik.de hogy őszinte legyek engem nem zavar.odabújok mellé és megvárom még elalszik,mást már úgy sem csinálok,idegeskedni nem fogok ezért úgyis csak átmenetei,amikor lefekteted adj neki simit puszit és mond meg anyának még dolga van de igyekszem bejönni,addig csukd be a szemed és aludj,ha ki jön vidd vissza és mond el ugyanezt,ha megint jön,csak vidd vissza,elöbb utobb elalszik,ha nagyon megunod odafekszel de már 5 perc és alszik is.de ha kitartasz elöbb utobb le fog szokni róla.
2011. okt. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

3 éves most a kislányom, de este vacsi, fürdés, apától elköszönés, mese, puszi és alvás. Első perctől saját szobájában aludt, néha van egy egy nyűgösebb nap, mikor forgolodik kb negyed órát elalvás előtt, de azt is már egyedül az ágyában.

Szerintem egy kicsit a sarkadra kéne állni. Azért mert csak 3 éves, kb van benne annyi rafináltság mint egy felnőttben. Persze h sír ha kimész, mert tudja azzal eléri h bent maradj. Persze h kitalál mindent csak h még maradj egy kicsit, mert tudja, megteszed amit ő akar.

2011. okt. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed az volt hogy másnál is így zajlik e. Nem tudom, nálunk nem. És sok anyuka ismerősöm van, nagy részüknél úgy zajlik mint nálunk.

Kezdetektől ( 2-3 hós koruktól) egyedül aludtak a saját ágyukban a gyerekeim (most 4 és 2 évesek) fürdés, öltözés, rövid mese és kijövök.

Ennyi. Szerintem az első válaszoló is nagyon okosat írt hogy érzi rajtad hogy legszívesebben már kint lennél, ugyanakkor ellazulás ide vagy oda muszáj érvényt szerezned ennek hogy 1 vagy 2 mese max. és utána anya kimegy és kész.

Ordítani fog gondolom, de én a Jo Frost (szuperdada) módszert alkalmaznám, annyiszor vinném vissza az ágyába ahányszor csak kijön. Első éjjeletek biztos nagyon rossz lesz meg még utána 1-2 de ha ezt rászánod akkor hatásos lehet, csak nem szabad feladni.

2011. okt. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sosem rémálom az esti fektetés, pedig sosem hagytam magukra és maximum 5perc amit "altatással" töltök. Egyébként szeretem is nézni, ahogy álomba szenderülnek.

Én inkább a fektetés és az esti rendszert tartanám hibásnak. Mert nem írtad, hogyan kéne kilencig ágyba kerülnie a gyereknek. Mikor kel fel délutáni alvásból,hogyan zajlik az este, mikor fürdetek, hogyan kerül ágyba a gyerek. Én a kilenc órai alváshoz már 7- fél 8-kor elkezdem készíteni őket, fürdés, majd még egy utolsó mese a tévében, kis játék, apró dolgok-kakilás, pisilés, vízivás, ha nem álmosak, hanem pörögnek, akkor valami nyugtató játék az ágyban és már esti mese alatt alszanak is. Szóval azért az esti fektetés hosszabb procedúra.


Lehet hogy ő kilenckor még nem elég fáradt, illetve nem nyugszik le az alváshoz.

2011. okt. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek, az én hároméves lányom is velem alszik el, általában nincs ezzel gond, villanyoltás után 20-25 perc és már alszik is. De most 3 napja nálunk is az van, hogy kukorékol és 1-1,5 órákat ülök mellette. És engem is kiborít a helyzet háromnegyed óra elteltével. Én annak a számlájára íroma dolgot, hogy talán a rossz idő miatt kevesebbet vagyunk kint és nem fárad el eléggé. Elhatároztam, hogy a bölcsiből hazafelé ma alaposan megsétáltatom. Hacsak nem zuhog az eső. Akkor viszont az lesz, amit már tavaly is csináltunk rossz időben. A lépcsőházban néhány emeletnyi lépcsőzés. Imád ugyanis lépcsőzni, és mozog is. Remélem nem lesz ez hosszabb ideig.
2011. okt. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem így van, mert nem kell ott lennem addig, míg nem alszanak el. Van egy lassan 3,5 évesem egy 2 évesem és egy fél évesem. Már 6 órakor elkezdjük a procedúrát. Játékok elpakolása, fürdővíz kiengedése, vacsora készítés. Fürdenek együtt kb. egy negyed órát, felöltöznek, mire mindannyian készen vannak már hét óra. A két nagy leül apával vacsorázni, én addig szoptatom a kicsit. Utána mosakodás, fogmosás. Én addig megcsinálom a középső tápszerét, készítek ki egy pici vizet a nagynak. A két nagy leül meghallgatni egy esti mesét valamelyikünktől, aztán a nagy még egyszer elmegy pisilni, a középső megy a saját ágyába tápszert inni, villanyoltás, csend. A kicsi mostanában kér még egy szopit, a középső elalszik a tápszeren, a nagy szépen csöndben fekszik, van, hogy két perc múlva már alszik, van, hogy egy óra múlva is ébren van, de sosem hangoskodik, stb... Általában már 8-kor mindegyik alszik.
2011. okt. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem is rémálom, de ismerem az érzést, amit leírtál. Igen, sokszor én is arra gondolok, hogy csak aludjon már, mert kezdődne az apás programom is :), de nem vettem észre különbséget akkor sem, amikor abszolút RÁ koncentráltam és gondolatban még dúdoltam is, csak hogy hamarabb elaludjon, de nem aludt... Mostanában min.1 óra, mire elalszik, de tegnap 20.30-kor már vége volt a mesének és csak 22-kor aludt el. Az oviban aludt egy órácskát és reggel 7 előtt kelt. Most 3,5 éves. Két éves koráig minden rendben ment, mígnem lecseréltük az ágyát és én elkövettem azt a hibát, hogy mikor ő élvezte, hogy annyiszor szaladgálhat ki a rács nélküli ágyból ahányszor csak akar, én nem tettem őt vissza, hanem inkább melléfeküdtem...na ezt nem kellett volna. Azóta oly annyira megszokta, hogy még fél is, ha nem vagyok mellette. Szóval nem tudom mi lesz. Próbáltam már, hogy később teszem le, de ugyanúgy kell az 1 óra mire elalszik, ami persze sok. Ha délután nem alszik, mert ugye itthon már egyáltalán nem akar, akkor is minimum fél óra mire elalszik, pedig akkor már fent van esetenként akár 14 órát is egyhuzamban...
2011. okt. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én apa voltam, mostanában nagypapa.

Ha otthon voltam, mindíg az én jutalmam volt a gyerekek fürdetése, altatása.

Ezt nem gúnyból írtam, én valóban szerettem csinálni.

Azok írják jól, akik pedzik azt, hogy a kicsik csak akkor bírnak elaludni, ha már fáradtak hozzá, készek rá.

Én nagyon szerettem mesélni, saját történeteket, beleszőni a nap tanulságait. Gyakran végig sem tudták hallgatni.

Talán szentségtörésnek hangzik, de ha még nagyon élénk, akkor maradhat még tovább egy kicsit ébren.

De ha másnap időre kell felkelni, akkor csak az a megoldás marad, hogy kicsit jobban odafigyelsz rá és az esti programot úgy irányítod, hogy a végefelé már ne legyenek nagyon felélénkítő események, mert a fáradt gyerek is erőre kaphat kis időre.

Bizony, előfordult néha, hogy beestek az ágyba és már aludtak is. Én ilyenkor csak kapcsolgattam kint a tv-t, lapozgattam a könyveket, de komoly hiányérzetem volt, mert a legkedvesebb esti programom maradt el...

2012. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!