Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak velük, ha nem...

Mit csináljak velük, ha nem akarnak aludni? Dél óta altatom a 3,5 éves és 2,5 éves gyerekeimet. Még ilyen nem volt, de egyszerűen NEM alszanak..

Figyelt kérdés
Már sírhatnékom van!!!!
2011. szept. 25. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán fáradtak ??? Mert, ha nem, akkor valószínüleg azért nincs kedvük aludni.

Ha eltudnak játszani magukban, akkor hagyd őket.

Amikor fáradtak lesznek, úgyis alszanak...


Te sem eszel, amikor nem vagy éhes ...

2011. szept. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Akkor ne aludjanak.

Nagyok már, mondd meg nekik, hogy aludni természetesen nem kötelező, de tessék az ágyban maradni csendben, lehet beszélgetni, de ha nincs alvás, csendespihenő van. Rakd le őket az ágyukba, menj ki a szobából, hajtsd rájuk az ajtót.

Én ezt csinálnám.

2011. szept. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
probald meg kesobb , felesleges eroltetni.
2011. szept. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen sírhatnékod, egyáltalán nem lesz semmi bajuk, ha ma nem alszanak, mert nem tudnak elaludni. Nem olyan kicsik már! Tedd azt, amit már előttem is leírtak: csendespihenő vagy gyönyörű idő van, menjetek ki sétálni, piknikezni valahova. Este tuti nem lesz baj az alvással!!!
2011. szept. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez egy ördögi kör! Ha most nem alszanak, délután ordítani fognak a fáradtságtól... ha pedig később alszanak, akkor este nem fognak.... Én is tiszta hülye vagyok, mert a mai napom egy rémálom!!! Délutánra beígértem nekik egy metrós villamosos kirándulást a Margit-szigetre... most büntessem meg őket??? Nehéz, mert egyedül vagyok, és most úgy érzem, hogy nem bírom... Nem akarom, hogy lássák, hogy mélyponton vagyok!!! :(
2011. szept. 25. 13:41
 6/10 anonim ***** válasza:

miért vagy egyedül?


én is azt szoktam csinálbi, mint az egyik előző, elmagyarázom neki, hogy most aludni kell, vagy legalábbis pihenni és nem szabad kijönni a szobából(majdnem teljesen sötét van bent) és feküdjön az ágyban stb. rácsukom az ajtót. előbb-utóbb el szokott aludni, ha ilyenje van.

2011. szept. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a metrós utazgatásta a Margit-szigetre váltsátok át egy cukrászdai kirándulásra. A közelben nézz ki egy helyet és szépen kényelmesen, nyugodtan készüljetek el, nem kell sietni, kapkodni, idegeskedni, mert az átragad a gyerekekre is. Van időtök, hiszen még pihi idő van. Gondolj át mindent és a lehető legkényelmesebb módon jussatok el a cukrászdába. Míg megesznek egy-egy sütit, az egy jó kis idő, utána mondjuk egy játszótér és ha hazaértetek rakj be egy mesét, amit mind a ketten szeretnek. Este pedig korán pihi. Kitartást a mai naphoz, csak kellemesen, nyugodtan!!!
2011. szept. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Enyém se aludt el, 2,5 éves, még eddig csak egyszer csinált ilyet. Reggel tovább aludtunk a szokottnál, gondolom, ez az oka + délelőtt nem volt levegőn. Már én is a hajamat téptem, most elzavartam őket apával játszóra. Majd este hamarabb lefektetem.
2011. szept. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az én 2.5 évesem se akart ma aludni,meg tegnap se nagyon,de azért odabújtam mellé,és igy nagy nehezen elaludt.Mi lehet a levegőbe?
2011. szept. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én 2 évesem is 1 hónapja dél helyett 3 után alszik csak el. Átállt a késő délutáni alvásra, lehet hogy már kevésbé fárad el délelőtt. Lehet hogy nálatok is ez van.

Én sosem szoktam hagyni fél 5 - 5-nél tovább aludni, így mindig felkeltem. Nem számít hogy csak 1 órát alszik ilyenkor, de legalább aludt is egy kicsit, és este is le tudom fektetni időben.

2011. szept. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!