Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kihívhatják a rendőrséget...

Barbi5110 kérdése:

Kihívhatják a rendőrséget ezért? Ha igen mik a következmények? Tényleg elvihetik a gyerekeimet?

Figyelt kérdés
Van 3 kiskorú gyerekem de ma el kell mennem este egy hivatalos ügyet elintézni.Sajnos apuka nincs, viszont vannak rosszmályú szomszédok akik azzal fenyegetnek hogy kihívják a rendőrséget ha egyeül hagyom Őket otthon és elvitetik a gyerekeket. Az egyik picim 3, a másik 7 a 3. 14 éves.
2011. szept. 21. 13:19
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%
Hát hogy mik a következmények azt nem tudom,azt Neked kell tudnod és ismerned a gyerekeidet,hogy mennyire lehet rábízni a nagyra őket,és a kicsik mennyire hallgatnak rá.Nem tudod napközben intézni ha oviba-suliba vannak?Ha valami baj történne az a Te felelősséged lenne,mert a nagy is gyerek még.Mondjuk nekem is van ilyen korú gyerekem,és én rá tudom bízni,de nem bíznám több órára.Miért ilyenek a szomszédok,elő szokott fordulni hogy otthon vannak egyedül?
2011. szept. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
30%

mos volt a tv-be h vhol külföldön is 1 idős pártól elvették a gyereket,mert magukra hagyták 2 percre még behozták a csomagokat az autóból...le kellett mondaniuk róla...



itt is lehet...ha feljelentenek akkor viszik a kölköket...


kérj meg vkit h vigyázzon rá ..nem hiszem h több mint fél óra..

2011. szept. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Máskor nem, ez lenne az első. Az hogy miért ilyenek nem tudom!! Idősek és nem család centrikusak. A nagy hiába tudja őket kordában tartani Ő is csak kiskorúnak minősül. A rendőr ilyenkor mit csinálhat ?
2011. szept. 21. 13:28
 4/33 anonim ***** válasza:
71%

azért érdekelne, hogy mi az a hivatalos ügy, amit csak este lehet elintézni... szerintem mindent át lehet tetetni emberi időre.

Egyébként igen, ha történik valami baj, akkor gondatlan veszélyeztetés miatt még le is csuknak, nem csak a gyerekeidet veszik el. Vagy vidd magaddal őket is vagy mondd le a programodat. Simán kihívhatják a rendőröket, a gyámügy pedig nem fog tétlenkedni.

2011. szept. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
92%
Kimegy a gyámüggyel, majd előszednek téged. Nem lenne egyszerűbb, ha elmennétek mindnyájan és a nagyobb ott vigyázna a kicsikre? Esetleg barátnő, rokon, valaki? Nem hiszem, hogy senki ne vigyázna addig a kis ideig rájuk.
2011. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
88%
Mit csinálhat a rendőr? Beviszi az ügyeletes gyermekotthonba mindhármat és hagy egy cetlit neked, hogy hol találod meg őket. Csak hiába mész, nem fogják kiadni, a gyámügyre kerül az ügyed.
2011. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Valakit megpróbálok keresni akkor, ha nem megy akkor max az autóba hagyom őket lezárva mindent! Belehalnák ha elvennék Őket !
2011. szept. 21. 13:32
 8/33 anonim ***** válasza:
94%
Senkit nem tudsz megkérni,hogy vigyázzon rájuk addig.Kijöhetnek vizsgálódni.Nem is a14 éves miatt,hanem főként a három éves miatt.Elméletileg a 14 éves már tudna rájuk vigyázni.Nem értem az ilyen rosszakaratú embereket.Nem csecsemőket hagynál otthon,van egy nagy gyereked is.Nincs olyan rokon vagy barát aki vigyázna rájuk?
2011. szept. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

egy kérdés.Miért tudnak a szomszédok ilyenről??egyáltalán mi közük ahhoz,hogy te mit,hogyan intézel el?


Én biztos vinném magammal őket,nem merném rábízni a gyerekre akár mennyire megbízható.Én felnőttként mint ahogy te is tudod egy 3éves gyerek nem egyszerű..ellátásilag,bármi történhet ,leesik egy székről stb,mit csinál a nagy vele?...mikor még ő is gyerek?

szval ne haragudj,nekem két kicsi van egy 3 és egy 1 éves,nem ismerem a 14éveseket csak magamból tudok kindulni én milyen voltam anno,hiába voltam érett lány ,így utólag nem bíztam volna magamra egy gyereket,pláne kettőt.szval sztem vagy kérj meg egy ismerőst ,barátot akár egy jóindulatú szomszédot vagy munkatársat vagy hívj egy bébiszittert akár pénzért is vagy vidd magaddal őket.

Ha tudod,hogy alapból ilyenek a szomszédok ,ne mondj el semmit nekik,de ha ez már megtörtént ne adj okot a támadásnak ,sztem!

Pláne a jelen helyzetben.vagy vidd át őket valami baráthoz addig aki tud rájuk vigyázni...

2011. szept. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
81%
autóba lezárva hagyod ugyan ott vagy....gondatlan veszélyeztetés,mert ha baleset vagy vmi történik blabla...
2011. szept. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!