Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves lányom mostanában alig...

5 éves lányom mostanában alig akar enni. Azt mondja nem éhes. Aggódom. Étvágyjavító valami?

Figyelt kérdés

Napi átlagos adagja:

Reggeli: Fél szelet szalámis, vajas kenyér tetejéről a szalámi

Ebéd: Levest alig, pedig régebben ez volt a kedvence

Második féle szinte semmi. Kivétel a krumpli, mert azt imádja. De nem ehet napról-napra krumplit...

Vacsora. ugyan az mint a reggeli.

Tea ész nélkül megy.

17 kiló és vékonyka.


2011. júl. 5. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez voltam én is :) Anyu már orvoshoz vitt. Az orvos azt mondta, ennyi az igényem. Amúgy egy minden lében kanál, örökmozgó kislány voltam, akit úgy kellett kergetni a kajával. Egyszer csak beindultam, 8-9 éves korom felé, és apám azt mondta, hogy többet eszem, mint ő :D

Szóval ha aggódsz, akkor doki, de szerintem csak olyan a lányod, mint én voltam.

2011. júl. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nalunk ezeket a tuneteket kezdodo vas hiany okozta.Egy vervetel talan nem aratana.Azert irom,hogy kezdodo,mert gyogyszerek meg nem kellettek,eleg volt vas tartalmu pezsgo tablettat adni a lanyomnak.
2011. júl. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Adj neki béres cseppet, ez jótékony hatással van a szervezetére és az étvágyát is nagy mértékben növeli.
2011. júl. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én úgyan így vagyok a 4 évesemmel.

Már csináltatam lisztérzékenységre tesztet patikában kapható!

de vérvételre sem küldi a doktor nő.

azt mondja, hogy eszik annyit amennyi kell neki

+ kap peritol gyógyszert, de ez sem sokat segít. egy pici javulás van.

2011. júl. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vidd el orvoshoz, az a legbiztosabb. Nálunk négyéves lányom január-februárban folyamatosan beteg volt, és szabályosan leszokott az evésről. Semmi nem segített, hetente max egyszer sikerült rábeszélni normál adag kajára. Kapott vitamint, de semmi nem történt. Ráhagytuk, hátha majd egyszer megéhezik, de nem éhezett meg. Volt olyan is, hogy egész nap nem evett semmit a reggeli kakaóján kívül, és este kilenckor még mindíg sírni kezdett, mert nem hittem el neki, hogy nem éhes.

Aztán négy éves státusznál kiderült, hogy annyit visszafogyott, hogy 80 dekára jött ki neki az évi súlygyarapodása. A gyermekorvos Peritolt írt fel. Féltem tőle, mert mindenfélét lehet erről a gyógyszerről olvasni, de bevált. Első nap volt tőle hisztis, meg nagyon fáradt, de már akkor annyit evett, mint máskor egy hét alatt. Két hétig kapta, utolsó héten már csak napi egyszer, hogy ne hirtelen álljon le róla. Ennek egy hete, és a gyerek továbbra is normálisan eszik, napi ötször, normál adagokat.A három hét alatt megindult a súlya is, fél kilót hízott már, és nőtt is :) Szóval orvos a legbiztosabb, lehet vashiány is, ahhoz meg labor kell. Nem érdemes otthon próbálkozni egy idő után, mert nem lehet tudni mi okozza. Nálunk a betegség túl hosszúra nyúlott, összeszűkült a gyomra, és az éhségérzete sem működött, ezért nem volt soha éhes.

2011. júl. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Gondolkodom mi legyen.

Orvos előtt lehet első ütemben a Béres cseppet próbáljuk ki, azt majd meglátom.

2011. júl. 6. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!