Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19 hónapos kisfiam mostanában...

19 hónapos kisfiam mostanában sokszor szólít a keresztnevemen. Nagyon zavar, veletek volt már így?

Figyelt kérdés
Hallja, hogy a keresztnevemen szólítanak, és ő is néha így hív...főleg, ha pipa rám...nagyon zavar, persze főleg anyának szólít, de kellemetlen, mikor pl. a boltban nem adok oda valamit, és a nevemen szólít mérgében. :( Nem tudom hogy kezeljem, baj ez, vagy csak én fújom fel?
2011. nov. 1. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kislányom is sokszor szólított/szólít a keresztnevemen!Egy kicsit zavart 3 hónapja de már ritkán mondja és most már a teljes nevem tudja ha megkérdezik!Így legalább ezt is megtanulta!Most 22 hónapos!
2011. nov. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Engem is van, hogy így hív a fiam, de engem különösebben nem zavar. Tudja, hogy én az anyja vagyok.
2011. nov. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
:) köszi a válszokat
2011. nov. 1. 14:07
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nem hallgatsz rá olyankor, gyorsan leszokik róla. mondhatod neki, ilyenkor hogy "anya vagyok".

Egyébként ez ebben a korban normális, mert hallja a férjedtől, hogy ő így szólít, ezért azt gondolja (jogosan), hogy ez is egy lehetőség. Ebben a korban még nem feltétlenül tudja, hogy "anya csak egy van", egyik lányom pl. "anyának" szólította a keresztanyját is. :o)

Elmúlik majd.

2011. nov. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Nekem is furcsa de az én gyerekeim is csinálják, ha mondjuk a boltban alkalmi süketet játszok és nem figyelek az anyaaaaaaaa nyafogásra ( amit általában egy valami dolog megszerzésére irányuló mondatuk előtt mondanak) és akkor elkezdenek a nevemen szólítani. (4 és 2 éveseim vannak).De az apjukat is szokták játékból.

Anyósom az erre beszólt hogy hát ő nem engedné hogy az apjukat apa helyett a nevén szólítsák.Mondtam neki hogy majd leszoknak róla, ők is azt hallják hogy így hívjuk egymást ( a nevünkön) így aztán megpróbálkoznak vele ők is. Azért nem fogom apának szólítani a férjem, hogy ez ne forduljon elő.

Szerintem ha nem reagálsz rá fokozottabban vagy nem ellenkezel vele ezügyben, akkor leszokik róla.

2011. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem nagyon sokan vagyunk így ezzel. Minden gyereknek újdonság és érdekes, hogy anyának is van rendes neve.

Egy ismerősömnek 3 éves a kisfia és még szopik, van hogy "Cici"-nek szólítja az anyját nyilvánosan. Hát ez már ciki, de a saját néven szólítás nem baj.

2011. nov. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ebben a korban a keresztnevemen hívott, majd egyszer hallotta amikor a telefonba bemutatkoztam, és utána a teljes nevemen hívott sokáig. Apját Lacinak, anyukámat pedig anyusnak hívta, ahogy tőlem hallotta. 3 éves a gyerkőc, én ma már anya vagyok, anyukám még mindig anyus, apja pedig apából és Laciból Apaci lett. Őt mindig így hívja. :)
2011. nov. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam, köszönöm a válaszokat. Próbálkozom a nem oda figyeléssel, mikor a nevemet mondja, 2-3 próbálkozás után anyát mond megint, viszont mondom, ha mérges rám, akkor a nevemet ismételgeti. mintha tudná, hogy zavar :D

anyukámnak is néha anyát mondott, de az kb. 3-4 alkalommal fordult csak elő. gondolom hallja, hogy én is így szólítom, és azért, de a mami az általános megszólítása.

2011. nov. 1. 14:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is van hasonló szitu. Én csak mosolygok rajta, nem zavar. Mondjuk legtöbbet itthon csinálja. Van, hogy az apjának mondja, hogy xy bácsi :)
2011. nov. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
89%

szerintem te fújod fel. nem értem miért ciki ez? egyébként se kell másokkal törődni! enyém már nagyobb de szinte soha nem hív anyának. mindenki a keresztnevemen szólít, miért is hívjon ő másképp :)

kérd meg a családot, hogy szólítsanak anyának... :)

2011. nov. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!