Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szoltok az olyan anyukához...

Mit szoltok az olyan anyukához, aki heti 3szor ebédet rendel, és csak a többi napon föz magukra, és a 2 éves gyerek is azt eszi?

Figyelt kérdés
csak azért kérdem, hogy az jo a 2 éves gyereknek a néha hozatott ebéd?
2011. júl. 7. 15:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy bármi baja lenne tőle.


Anyámék is szoktak kaját hozatni az üzletükbe(itt van melletünk) és van, hogy abból adok a 2 éves lányomnak.

2011. júl. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Semmit. Ha tehetném én is így csinálnám. De jó lenne...

De a férjemnek nem tetszik az ilyesmi kaja, ezért főznöm kell minden nap, a lányom allergiás, ezért neki külön főzök. Ráadásul én most elkezdtem fogyózni, így vagy külön főzök még magamnak is, vagy nem eszek semmit.

2011. júl. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
ismerek olyan családot akik minden nap úgy hozatnak kaját,vagy étteremben esznek mert megtehetik és az asszonynak nincs kedve főzni.a gyerekeknek semmi baja :D
2011. júl. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Egészségükre :)

Gondolom, azért megnézik, honnan is rendelnek.

Ha nem szeretnék főzni (egyébként imádok a konyhában főzőcskézni) valószínű, én is hasonlóképpen tennék. 2 éves már "nagy" :) Szóval hozatni nem szoktam, de hétvégente szoktunk menni ide-oda, így néha menüt eszünk valahol, lányom szokta szeretni, hetente 1-2 alkalom belefér :)

2011. júl. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Én is sokszor csinálom azt, hogy nincs kedvem (vagy valami program miatt időm) főzni, akkor rendelek. Jó minőségű, finom kaja van, és 21 hónapos kisfiam is azt eszi ilyenkor. Igyekszem persze úgy választani, hogy ő is megegye, egészséges legyen, és laktató. De legalább kint lehetek vele a kertben, és nem kell a tűzhely mellett görnyednem - ma pl. kint homokoztunk, pancsoltunk a medencében, labdáztunk, a kaját reggel hozta az ételszállító. Holnapra is rendeltem, de pl. szombat és vasárnap én főzök, abból marad hétfőre is, aztán kedden majd meglátom, mi lesz.

Ne csinálj ebből lelkiismereti problémát. :)

2011. júl. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így csináljuk. Hétvégente ill. amikor itthon vagyunk főzök. A többi napon rendelünk. A 3 éves és a 1.5éves lányom is ezt eszi. Semmi bajuk. Két napra nehéz főzni mert nem mindig eszik meg a maradékot másnap és ha vásárolunk, játszóterezünk akkor nincs idő a főzésre. Inkább velük vagyok és együtt játszunk.
2011. júl. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Azt, hogy jól teszi. A 2 évesnek meg mi baja lenne? Egy 2 éves már úgyis azt eszi régóta, amit a felnőttek.
2011. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szerintem jó dolog.

Egyébként meg, ha bölcsis lenne a gyereke vagy 1 év múlva óvódás lesz, szerinted anyuka viszi neki az otthoni ételt?

Jó hozzászoktatni az otthonitól eltérő ízvilághoz illetve az adalékokhoz is, hogy ne legyen allergiás meg két naponta beteg az oviban. Mert az ottani étel nagyon kiüti a gyereket, ha nincs hozzászokva a szervezete.

Úgyhogy minden szempontból jó dolognak tartom és támogatandónak.

2011. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én is szoktam néha, de csak ritkán, mert azért mégis az az igazi, amiben tudom, hogy pontosan mi van. De van, hogy nem főzök bizonyos okokból, akkor nem csinálok abból problémát, hogy rendelni kell.
2011. júl. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha megtehetném én minden nap azt csinálnám. Amúgy nálunk van egy étterem, ahol külön főznek egy éves kor alatti babáknak is. Napi szinten ellenőrzi a gyermekorvos. Nagyon jól megy az étterem, sokan vitetnek kaját, vannak bérletesek is, pici babákkal. Ha anyagilag megengedhetném magamnak én is bérletet váltanék.
2011. júl. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!