Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Apával van vita a szokások...

Apával van vita a szokások nem betartása miatt?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom, hogy most már nagyon kezdek berágni apára. Külföldön dolgozik, ritkán jön haza(2 havonta 1-2 hét), de abban az időszakban folyton mindent másképp csinál a lányomnál, mint ahogy megszoktuk. Most kezdődött pár hónapja az igazi velős dackorszak, sok akaratossággal és hisztivel, így pláne nem egyszerű vele, de a párom még meg is nehezíti. Ha valamire mondom, hogy azt nem vagy nem szabad, ne adja oda, csak azért is. Pl ma reggelire a lányom megitta a szokásos kakaóját, és mellé vagy pogácsát vagy valami sósat szokott enni, erre a párom túró rudit(!) akar neki adni, mert azt kérte a lány. Mindent megenged neki, pl ugráljon az ágyon, szétpakolja a lakást, azt nézzen a tévében amit akar, mindent odaad neki, amit kér, felüljön a dohányzóasztalra, pörögjön a székkel, stb. ezért nagyon feszült a kapcsolat a párom és köztem. Amikor visszautazik 2-3 hétig kezelhetetlenné válik a lányom, mert azt hiszi, hogy neki mindent szabad, mert apa megengedte. Próbáltam már beszélni a párommal, de a válasza az volt, hogy ritkán van itthon, miért baj az, ha akkor "szabadabb" a gyerek? Mit csináljak szerintetek, mert ez megy már mióta kiment dolgozni, több mint 1,5 éve..
2011. júl. 10. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ez, ha valamire egyikünk azt mondja hogy nem, akkor az nem is marad. Nagyon nagy kárt tesz a párod, és meg is értem, hogy ki vagy bukva. Nem tudok mást, beszélj vele, mert be kell látnia, hogy nem a gyerek hibája ha kezelhetetlen, ha egyszer nincsenek szabályok amikhez igazodhatna.
2011. júl. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nálunk is van a családba aki ilyen ritkán jár haza nert kint dolgozik.ő is ezt csinálja a gyerekével.valahol meg lehet érteni,hisz olyan ez mintha elváltatok volna,és apuka elviszi 2 hetenként,hát ő sem fogja elverni,vagy dacoskodni vele,mindig miondent meg akar adni a gyerekének,hogy amíg együtt vannak az jó legyen.Amint láttam ezt elég hamar megtanulják a gyerekek.kivel mit hogyan csinálhatnak.Próbálj komprommissumot kötni a pároddal,legyen kevesebb a tiltás,de legyen.kössetek ki pár olyan dolgot amit ő sem enged meg,és legyen ami na jó ez még elmehet kategória is.talán igy könnyebb lesz mindkettőtöknek.
2011. júl. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég!!! Mintha én írtam volna! Nálunk egy az egyben ugyanez van, az a kivétel hogy az én párom minden nap látja a lányomat. A hétvégék még durvábbak, mert akkor egész nap velünk van, olyankor a lányom teljesen kifordul magából. Olyan mint egy elkényeztetett hisztis kölyök. A férjem pl reggeli előtt cukrot ad neki, ráadásul nem is eszik rendesen, és ennek ellenére TÖMI cukorkával. Ma pl még nem is reggelizett, mert már benne van 2 cukorka, és elment az apjával valahova, meg sem tudtam etetni mert ha az apjával van nem hagyja.

Én meg már kezdek olyan lenni mint egy hárpia, és amikor mondok neki valamit, pl olyat hogy nem való neki gyerek, mert nem tudja nevelni, akkor az a válasz, hogy miért, nekem talán való, én csak veszekedni tudok. Komolyan már mindent megpróbáltam, hogy beszéljek vele, és nem hat semmi. Annyira szereti a gyereket, hogy nem tud semmire nemet mondani neki, és nem veszi észre hogy ezzel mennyire árt neki. Nálunk szerencsére olyan a gyerek, hogy amit vele megcsinálhat, azt tudja hogy velem nem lehet, így ha velem van teljesen normálisan viselkedik. És mégis én nem vagyok normális(szerinte).

Nem tudom hova fajul még ez, de már sokszor gondolkodtam rajta, hogy elköltözök tőle, mert néha úgy érzem jobb lenne.

Nálatok szerintem az oldaná meg a helyzetet, ha többet lehetne a párod a gyerekkel. Ismerek egy ugyanilyen családot, az apuka is külföldön dolgozott és ugyanez volt, amikor hazajött, mindent lehetett a gyerekeknek. Hát sajnos a gyerekek eget verően rosszak lettek. Sajnos később, 5-6 évesen már nem nagyon lehet jóra nevelni őket. Nálunk viszont nem tudom mi oldaná meg a helyzetet, mert az én párom egy másik kategória. Sokan tanácsolták hogy szüljek neki mégy egy gyereket és akkor a szeretet megoszlik, vagy elfárad a sok kényeztetésben, de én ebben nem hiszek. Meg még egy gyerekkel lehet hogy még nehezebb lesz nekem egy ilyen férj mellett.

Bocs hogy ilyen hosszú lett, csak muszáj volt kiírnom magamból.

2011. júl. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nálunk is hasonló a helyzet, külföldön dolgozás nélkül, én egyszerre nevelem a férjemet és a lányomat, szerencsére azért mindkettőt eredménnyel. ha megkérem a férjemet, hogy ezt ne, és elmondom, hogy ezért meg ezért, az szokott használni. de a visítást nem bírja, azzal mindent elér a lány. én a következetesség híve vagyok, apa meg csak próbálja erülni a balhét.
2011. júl. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, ilyen szerintem sok családban van, függetlenül attól, hogy apa külföldön dolgozik, vagy mindennap hazajön. Valahogy az enne a jó, ha kölcsönösen megtalálnátok a középutat. Nyilván neked nagyon nehéz, hiszen az év egy jelentős részében egyedül vagy a gyerekkel, gyakorlatilag olyankor egyedül neveled. De lehet, hogy bizonyos dolgokban rutinból is szigorúbb vagy (magamból indulok ki), hiszen tudod, hogy számos esetben saját magadra vagy utalva. Nálunk is én vagyok a szigorú, apa a lágyszívű, a túl sok mindent megengedő. Nem könnyű így, de bízom benne, hogy mind a ketten a gyerekünk javát akarjuk. Vannak viták köztünk erről, de az is igaz, hogy mi nők pedig sokszor feszültebbek, idegesebbek vagyunk. Valahol az lenne a lényeg, hogy függetlenül attól, hogy egy-egy kérdésben végül kinek a szava dönt, a légkör kiegyensúlyozott maradjon! Lehet, hogy nem egyszerűen hisztis olyankor a lányotok, hanem megviseli a kis idegrendszerét az a feszültség ami köztetek van a nevelését illetően. Mert a gyerekek ezt nagyon megérzik. Remélem, sikerül valahogy megbeszélnetek a dolgokat!
2011. júl. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!