Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit esztek cukorbeteg kismamak...

Mit esztek cukorbeteg kismamak, akiknek nehez a dieta betartasa?

Figyelt kérdés
En 8-9 hete dietazom, eleinte nagyon kemenyen, jol, be is alltak a ertekek, de az utobbi idoben keptelen vagyok betartani, pedig eszem rendesen, de alvas kozben eszrevetlenul kizabalom a hutot, vagy almomban egy hang mondja, hogy egyek, furcsa, de tenyleg igy van. Ezeket nem tudom kontrolalni, neha meg ebren olyan ehseg jon ram, hogy muszaj ennem. buntudatom van es nem tudom mi a megoldas. heti ellenorzesen a vercukrom jo, de aggodom.
2011. júl. 2. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Álmodban észrevétlenül kizabálod a hűtőt?

Az én fiam cukorbeteg 120 grammos diétán van és ebbe annyi belefér, ami egy felnőtt embernek elég. Sőt sokszor inkább olyan gondunk van, mit adjunk még neki, amiben szénhidrát van.

Nagyon nem jól táplákozol és nem lehet rendben a vércukrod, ha zabálási rohamaid vannak. Mert az azt jelzi, hogy nem tartós szénhidrátot eszel, ami fokozatosan emeli a cukrodat, hanem olyat ami megemeli majd leesik a vércukrod gyorsan és akkor jön a a falási roham. Olvasd el Schobert Norbi lapját, ezt nagyon pontosan leírja és azt is miket kell enni, hogy ezt elkerüld.

Próbálj meg minőségi kaját enni, ami mellett nem leszel éhes és nem törnek rád falási rohamok.

2011. júl. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, az Update dolgok nagyon jók, mert eszméletlenül alacsony a glikémiás indexük, azaz nagyon-nagyon csekély mértékben emelik meg a vércukorszintet, és nagyon széles a paletta. Én nem vagyok cukorbeteg, de Update kaját rendelünk házhoz, a párom vércukra a határ közeli szintről az abszolút normális intervallumban van már hetek óta és tök finomakat eszünk.
2011. júl. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Hány gramm szénhidrátot ehetsz? És hányszor eszel egy nap? Ha éjszaka vagy éhes, akkor érdemes lenne pótvacsit is beiktatni (ha még nincs)és valami lassan felszívódó szénhidrátot enni. Ha meg zabarohamod van, egyél olyasmit amiben nincs/minimális a szénhidrát (sajt, főtt tojás).

Én nem vagyok híve az update-es dolgoknak, mert tele vannak mindenféle mű vacakkal, meg édesítővel, amivel nem szívesen tömöm a kismanómat (ha nem lennék terhes, én is megenném).

Nekem a legnagyobb megmentőm a tojás. Ha nagyon-nagyon éhesnek érzem magam, akkor a következő étkezésbe beiktatom valamilyen formában (rántotta, tükörtojás, főtt tojás). Így jól is lakok, és olyankor a cukrom is tuti jó kaja után.

2011. júl. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyébként én nem konkrétan az Update kajákat javasoltam,, azt azoknak, akik nem tudják elsajátítani és megérteni ezt az étrendet és így biztosra mehetnek.

Viszont a lényeget a glikémiás indexet nagyon jól és pontosan elmagyarázza.

A fruktóz, teljes kiörlésű liszt, zsír, korpa, rost, inulinmind a felszívódást lassítja és kitünő glikémiás indexű termékek.

Azzal mondjuk én sem értek egyet, együnk művackokat, hogy többet ehessünk. Pl 30%-al csökkentett szénhidráttartalmú dolgok, hiszen ez csak annyit jelent, mondjuk 4 dkg kenyér helyett ehet 5 dkg-t. Ez nem nagy dolog. Ha 4dkg-val nem lakik jól, 5-el sem fog.

2011. júl. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A kajalasom jo, figyel dietetikus, meg picit en is ertek hozza. Abonett, graham liszt, t0nk0ly teszta es hasonlokat eszem. 160 g CH-t eszem. Fogalmam sincs mitol lehetet ez, lehet csak ennyire falank vagyok??? Norbit nem szeretem, elvbol nem eszem a kajait, meg dragan adja amit mashol ugyanazt vagy jobbat lehet venni. Akkor senki sincs igy ezzel?? Csak en... :(
2011. júl. 2. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!