Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen szokások vannak amikor...

Milyen szokások vannak amikor várandós egy Nő?

Figyelt kérdés
Pl: nem szabad a babának ruhát venni. Az elsö hónapokba akkor nem szabad hajat festnei. ilyenekre vagyok kiváncsi! köszönöm elre is a válaszokat!
2011. szept. 27. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:

ezek babonák.


a hajfestésről bebizonyosodott hogy közel nem olyan káros mint sokan gondolják.


mindenkinek egyéni. ruhát sokszor azért nem vesznek mert v. nem tudják milyen nemü lesz a csöppség v. amig meg nem születik nem akarják biztosra venni hogy ha v.mi történik ott álljon a sok pici ruha .


körmöt festeni se árt szv. lehet majdnem úgy élni mint terhesség elött .


ami a babona része arra a google-on rá tudsz keresni pl. nem szabad szárítókötél alatt átmenni, meg ilyesmi de ez is bebizonyosodott hogy nem von egyenes következtetést maga után mert ha a kismama átmegy alatta a babára nem tekeredik a köldökzsínór.


ami szokás még sok helyen ma is az a komatál intézménye amikor a fiatal gyermekágyas anyára a rokonok barátok főznek egy pár hétig. ezt viszonozni is szokás .


meg újjabban a babaváró parti amerikából.

2011. szept. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Arról se feledkezzünk meg, hogy 15. hetes magzati korig nem tudhatja senki, hogy terhes vagy.


Nálam ez 2 okból megdölt:


1. Teszteltem este 11-kor, anyámat hívtam rá 20 perc múlva, bőgve, hogy nagymama lesz.


2. Kb. 12. hétig tudtam titkolni, hogy terhes vagyok.

Mukahelyemen széthánytam mindent, onnan vittek be a kórházba is. Főnökömmel jó barátságban vagyunk, így ő is velem tartott. Ott megtudta, hogy babát várok. Ezután nem tartott sokáig, hogy a többi munkatársam is megtudja.

Ráadásul 8. héttől kérdezgettek, mert másképp viselkedtem, de ez nekem nem volt feltűnő.



A lányunk él, egészséges, gyönyörű és iszonyat fejlett 2 hónapos korához képest.



Lehet hinni a babonákban, de ha valamit sokszor emlegetsz, akkor azt hamarabb "vonzod be", mintha nem mész át pl. a kötél alatt vagy nem veszel kisbaba ruhákat.

2011. szept. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy dolog, hogy milyen babonák vannak, ebből rengeteg létezik.


A másik dolog, hogy milyen egészségügyileg kerülendő dolgok vannak. Ezek közül is van ami bizonyítottan kerülendő, van ami pedig csak szóbeszéd, mert már bebizonyították,hoyg nem kéros.


Ha ezeket a kategóriákat fel akarnám tölteni, azaz felsorolni,hogy mik vannak, akkor kb egy napig ülnék itt, annyi van.

2011. szept. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm! a válaszokat! amikor nagy hasad van már én ugy gondolom hogy ne nagyon fogdosák "idegenek" nektek mi a véleményetek?
2011. szept. 28. 09:43
 5/5 anonim ***** válasza:

első v.


meg kell mondani hogy nem esik jól ha simogatják és kész.

senki nem gondolatolvasó de rájuk förmedni se szabad .

2011. szept. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!