Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autisztikus szokások alatt...

Autisztikus szokások alatt mit értenek?

Figyelt kérdés
Konkrét dolgokra,esetekre lennék kíváncsi,például milyen megrögzött szokásokhoz ragaszkodnak,hogyan reagálnak ha nem a megszokott módon történnek a dolgok,a ruhaviseléssel kapcsolatosan milyen tüneteik lehetnek,hiperaktivitás hozzátartozhat az autisztikus viselkedéshez,attól még,hogy nem jellemző a bezárkózás az illetőre,sőt inkább a közvetlenség attól is lehet autisztikus valaki?
2011. máj. 26. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
2011. máj. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

előz

Szeritem a hiperkatíviáts egyálatlán nem autisztikus tünet.

Fiam hiperaktív, de az autisztikus tünetek semmelyike nem jellemző rá.


Valahol a másik véglet.

2011. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Megrögzött szokás pl.: Otthontól X helyre ugyanazon az útvonalon haladás, ha nem akkor verekedés, önmaga illetve környezetére veszélyt jelent.

Az autisztikus személyre jellemző a bezárkózás, nem tud társas kapcsolatokat kialakítani, nem tud másokkal játszani, nem tudja lereagálni a másik érzelmeit, a kommunikáció is egyoldalú, de ez nem jelenti, hogy nem nyit idegen személy felé. Pl. odaszalad hozzá, mond neki valamit ami számunkra érthetetlen, nem odaillő, de pl. reakciót, választ nem vár meg.

2011. máj. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pl.: ruhaviselésre: Nem vesz fel semmilyen gombos dolgot. ha bármin meglátja a saját ruhatárában sikítófrászt kap. A cipőjén a masnit ha nem úgy kötik, ahogy szokták (nyuszifül, nyuszifül átfordít), akkor képes 1 órán át üvöltözni és csapkodni. Mindennek meg van a maga helye a gyerek kicsi világában. Meg van, mely cipő melyik jön. Az autók csak bizonyos sorrendben lehetnek a polcon. Minden nap reggel és este ugyan abban a bögrében kell meginni a kakaót, ugyan azon a kanapén, ugyan azon a párnán, ugyanúgy ülve. Nem maradhat ki, ha a világ a feje tetejére áll akkor sem. Ha esetleg ellenkeznek vele a fejét bólogatás szerűen a falba veri. Gyakran pörög úgy, hogy a talpai egy helyben maradnak.
2011. máj. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Rámhoztad a frászt utolsó. 2 éves kisfiam:

-ő dönti el, melyik cipőt kell felvenni, ha a fejem tetejére állok sem enged..üvölt, leveszi ha ráerőltetem akár 5-szor is egymás után

-nálunk így van: pancsi, apa kiveszi, kisétál törölközőbe, megijeszt, megijedek, örül, fut az ágyra, lefekszik, betakarózik, kezébe kell nyomni az üveget. Ha másik csőrösben adom, kiviszi a konyhába a mosogatóba, visszafekszik és követeli a tejcsit. Ha nem így történik, akkor nem issza meg a tejet és nem alszik el 8-kor, hanem még 10kor is sír, úgy kell altatnom, pedig egyébként magától alszik.

-ha délben megfürdetem mert izzadt, ugyanezt végig kell játszani, sőt ebéd helyett a tej kell. Kipróbáltam, hogy NEM....na nem volt köszönet.

-ami ellene mond mindennek: szekrényről ledobál, nem felpakol,

-még ami eszembe jut másokhoz nem megy oda, ha közelítenek már bújik is hozzám elfordul tőlük. Itthon viszont elég nagyszájú

-néhány napja a gáztűzhelyre mászott fel, amíg wc-n voltam. Rácsaptam a kezére, előtte még soha, annyira sírt mint akit nagyon megvertek, alig vett levegőt. Mire megnyugodott, újra vitte a hokedlit a gázhoz.

Annyira megy a maga feje után, nem lehet nemet mondani, ha kell 100szor is csinálja, bár ezt én a dackorszaknak tudom be. Remélem.

2011. máj. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, a gyereked dacos, semmi köze az autizmushoz.


Az autista általában nem beszél, ha mégis, mondja, amit gondol, de nincs benne összefüggés. Kérdésre nem válaszol. Sztereotíp mozgásokat végez - pl. autókerék görgetés órákon át. Ugyanazokat a játékokat ismétli, nincs benne változás...

2011. máj. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Az autókerék görgetés órákon át játék során mégis min gondolkodik a gyermek? A múlt fájdalmán. Súlyos trauma következménye ez. Például egy nagy verésé.
2011. máj. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

05-28 15:11-nek

Nincs semmi baja a gyerekednek, csak mint már írták, dacos. Ne kombinálj, felejtsd el, hogy bármi baja van! Amit csinál, az életkori sajátosságából adódó "probléma".

2011. máj. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!