Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a nagyot eléggé megviseli...

Ha a nagyot eléggé megviseli a kicsi érkezése (pelenka, szeparációs szorongás, nyüszisség), akkor később még lehetnek jó testvérek?

Figyelt kérdés
nem agresszív a kicsivel, de nagyon megviseli. mikorra múlhat ez el, vagy mikorra fog nagyjából hozzászokni, hogy már nem csak ő a világ közepe? amúgy mindig is nagyon anyás volt, meg hajlamos a szeparációs szorongásra. 3 éves lesz év végén, a kicsi meg ma egy hónapos.
2011. okt. 10. 14:32
 1/6 anonim válasza:
Tegyél róla, hogy a nagyot ne viselje meg a kicsi érkezése! Pl. amikor a kicsi alszik, akkor játsszál a nagyobbik gyerekkel, olvass csak neki mesét. Érezze, hogy ő is ugyanolyan fontos Neked, mint a kistestvére. És vond be a kicsi körüli teendőkbe. Pl. segítsen a fürdetésben, pelenkázásban ( ő adja oda a tiszta pelenkát, kenőcsöt). Még ha ügyetlen is kicsit, érezze, hogy szükség van az ő segítségére is. Nálam ezek a praktikák beváltak, és nem volt testvér-féltékenység.
2011. okt. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
sajnos nincs semmi segítségem, úgyhogy a háztartást is én látom el, ami nem két perc sajnos. főzés, vasalás, bevásárlás, mosogatás, rendrakás. mind az enyém. a férjem dolgozik reggeltől esitg. ezek mellett nem sok időm jut sajnos rá. régen jobban elvolt magában, persze akkor azért több idpm volt vele lenni, de most. a kicsi 2-3 óránként eszik, akkor pelenkázni , öltöztetni...és most a nagy semmit sem tud önállóan megcsinálni. persze meg tudná, csak épp visszafejlődött. de olyan szinten, hogy egy könyvet nem tud átlapozni köv. oldalra. h volt már, hogy épp szoptattam, és mondtam neki, üljön oda , hozzon egy köünyvet, addig olvasunk. és akkor azt várta, hogy én lapozzak. de nem tudtam, lévén szoptattam, és az nálam kétkezes tevékenység....akkor mondtam neki, hogy lapozzon, akkro jött a nyüszögés, hogy én lapozzak, mondtam, nem tudok....akkor inkább odább ment bánatosan meg mérgesen, és nem tudtunk olvasni. ez csak egy példa volt, millió ilyen van. de hát a kicsit meg kell etetni, az fix. nagyon bevonódni sem akar semmibe. néha megringatja, ha a pihenőszékben ül, meg megsimizi a lábát, de ennyi. másbsn nem akar részt venni. azt meg egyáltalán nem bírja elviselni, ha elkezda kicsi sírni..egyből ő is nyüszög, hogy menjek oda, vegyem fel, adjak neki cicit...ha meg odamegyek, és flveszem, akkor rákezdi, hogy menjek oda hozzá, meg neki itt viszket, meg ott fáj......rémület. :(
2011. okt. 10. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Amit előttem leírtak nem ismétlem meg, én mind csináltam, alányom nem nagyon bírta ha szoptattam, általában éktelen sírásba tört ki, hogy ő is éhes, így minden szopizás közben meséltem míg a kicsi megette az adagját. :))

Az is nagyon jó, ha a kicsit van kire hagyni 1-1 órára addig a nagyot elvinni játszóérre, sétálni, ha lehet menjen apa is, hogy érezze, hogy nem csak a kicsi körül forog a világ.

Vagy, mi a lányommal csajos estéket tartottunk. :) Hetente egyszer fenn maradhatott későbbig, miután a kicsi elaludt bebújtunk a takarója alá, beszélgettünk minden féléről, próbáltam vele megértetni a helyzetet, játszottunk, meséltünk, stb. Még így is nagyon nehéz volt az első 3 hónap. Utána már egyre könnyebb.

A lányom épp annyi idős volt mint a Te nagyon mikor az öccse érkezett.

Most a nagy 3,5 éves lesz, a kicsi 9 hónapos, már együtt játszanak, na jó ne gondolj komoly dolgokra, de édesek, a nagy tornyot épít, a kicsi rombol, de a Töpörtyű imád vele bújócskázni is:)) Most már igazán nyoma sincs a féltékenységnek, most viszont kezdődik, az enyém-tied vita. :- Valami mindig lesz.

2011. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

15.15-ös vagyok

most olvastam a kommentedet! Hát segítség nélkül nem egyszerű, de én is így vagyok. Minden mama-papa több száz kilométerre. Így az elején volt, hogy együtt sírtam a két gyerekkel. :) Neked is bele kell még jönni, csak nem akarj minden áron megfelelni. Oszd be a munkát. Én pl egyik nap csak mostam, másik nap csak vasaltam, 3. nap csak takarítottam. Minden nem megy egyszerre és minden csak szervezés kérdése.

Kitartás, napról napra könnyebb lesz!

2011. okt. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és hogyne lehetnének jó testvérek. Az enyémek imádják egymást! :))
2011. okt. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi a bíztatást. :) akkor még van remény.

hát nincs senki, anyukám meghalt már, apukám 200 km-re lakik, anyósom 400-ra.....nemrég költöztünk ide, van eg y baráétnőm, de neki is kicsi gyereke van, nem sok mident tud segíteni. amúltkor ő tologatta a babakocsit, míg a naggyal kicsit kergetőzütnk a játszón, ui . a kicsi felébred egyből ha megállunk a babakocsival....

2011. okt. 10. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!