Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdtétek egyedül...

Mikor kezdtétek egyedül hagyni a gyerkőcöt a kádban?

Figyelt kérdés
Mekkora volt, mikor már ki-kiszaladtál fél percekre, és mikor fürdött teljesen egyedül?
2011. júl. 10. 21:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Nekem 2 éves a lányom, és olyan 4 hónapja volt úgy hogy telefont kaptam és kimentem. Az ajtó nyitva volt és ráláttam. Folyamatosan néztem szépen eljátszott, de teljesen egyedül még nem hagytam. Mindig be be nézegetek rá. Meg már szól nekem ha kész van vagy valami baj van.
2011. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

Az első lányunkkal nem emlékszem, a másodikkal elég lazák voltunk, talán 8 hónapos lehetett, alul megfelelő csúszásgátló van persze.

A nagyobbik lányom kb. 2 éves korában 20-30 perceket is elpancsolt egyedül, nagyon nyugodt gyerek volt.

Persze az hozzá tartozik, hogy irtó pici a lakásunk, nyitott ajtónál minden hallatszott, az első furcsa hangra ott termettünk.

A pici egyébként egyszer elpottyant valahogy és lebukkant a víz alá. Nem lett semmi baja, de megijedt, no akkor egy hétig csak zuhanyozni tudtuk szegényt, nem akart beülni.


Most 2 és 4 évesek, szintén egyedül pancsiznak játszanak egy darabig, aztán fürdetés és kiszállásnál ott vagyunk.

Azt nem tudom, mikor fog egyedül megfürdeni, de gondolom még jó néhány év.

2011. júl. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16 hónaposn
2011. júl. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3 évesen. 2 évest eszembe sem jutna. A fiam most kettő és fél éves, de végig mellette vagyunk. A nagyokkal is így volt.
2011. júl. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3 éves és még sose.
2011. júl. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2 éves kora óta folyamatosan, de a kádban fegyelmezett, nem szokott felállni, szépen ül és játszik. Nem szokott rosszalkodni, de csak pár percekre, közben is folyamatosan beszélgetünk és csak a konyhába lépek át. Viszont nagyon kevés vízben is fürdik, szóval van, hogy belehasal a vízbe, úgy szórakozik. Eddig soha semmi gond nem történt szerencsére.
2011. júl. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

előző előtti: 3 éves gyereket még sose hagytál egyedül a kádban egy percere sem?

az enyém lassan 2 és fél éves, ki-kimászkálok ezért-azért, szintén kicsi a lakás és gyakran odarohangálok megnézni, h minden ok-e

2011. júl. 11. 12:54
 8/14 anonim ***** válasza:
2 éves kora előtt már kimentem ezért-azért, de fél percnél tovább nem voltam távol. Ilyenkor inkább úgy csinálom hogy csak a fürdőszobában legyen dolgom. Az én lányom rendkívül eleven és a kádunk is elég nagy, és most találta ki milyen jó benne csúszkálni. Nem szeretném hogy pont akkor csúszna a víz alá amikor nem vagyok ott.
2011. júl. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

3 éves válaszoló vagyok.

Igen,sose. Bármikor magára nyithatja a csapot,kimászhat,elcsuszhat stb. Nem kockáztatok. Lehet,h paramami vagyok,de így is történhet elég baleset,sőt ha mellette ülök akkor is megtörténhet,de az esélyét csökkentem. Bár azt hozzátenném a 2 éves hugával fürdik együtt.

2011. júl. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

3 éves válaszoló vagy, ez aranyos. :o) (bocs, nem tudtam kihagyni)


Én második vagyok, és az talán lemaradt, hogy a kiskádban fürödtek úgy, hogy ott hagytuk őket, így nem tudták magukra nyitni a vizet, és nem értek el semmi sampont/tusfürdőt, amibe pl. belekóstolhatnának.


Most, amikor már kádban fürdenek, megtanulták, hogy mit szabad és mit nem. Ha "nagy csönd" támad, vagy hangos visítás, olyankor szoktunk odairamodni (mint amúgy is, ha egyedül játszanak a lakásban).

2011. júl. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!