Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ismerősöm 3 és fél éves...

Ismerősöm 3 és fél éves kisfia még nem beszél. Egy két szót mond csak. Valami baj lehet vele?

Figyelt kérdés
Most viszik majd logopédushoz.Már voltak vele hallásvizsgálaton ott minden rendben volt.Én azt tanultam hogy ha 3 éves koráig nem beszél ott valami gond lehet.Ti mit tudtok erről?
2011. júl. 12. 07:58
 1/4 anonim ***** válasza:
megkésett beszédfejlődés általában (ez a neve9. logopédus tud rajta segíteni, beszédindító terápiával
2011. júl. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jól teszik, hogy elviszik. Nem biztos, hogy gond van (bár mit nevezünk annak).

Lehet, hogy gyorsan beindul, behozza a társait. Ebben az esetben megkésett beszédfejlődésről van szó, ez a jobbik eset.

Ha nehezen indítható be a beszéde, és a beszédértéssel is gondjai vannak, akkor az sajnos kihathat a későbbiekre is, pl. makacs pöszeség, olvasás, írás nehézsége.(Ebben az esetben fejlődési diszfáziás a gyerek.)


A beszéd késhet akkor is, ha értelmi elmaradása van, ha erre gyanakszik a logopédus, majd elküldi további vizsgálatokra.

(logopédus anyuka)

2011. júl. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A barátnőm kisfia 4 éves és csak szavakat mond, az oviban elküldték nevelési tanácsadóba, ahol csináltattak vele intelligencia tesztet. Minden eredménye normális lett.

Lehet, hogy az ismerősödnek is érdemes lenne megvizsgáltatni, csak hogy megnyugodjon.

2011. júl. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Nagyon jó cikk, a végén happy end-del. Nem tudom, a tünetek illenek-e a kisfiúra, de megmutatja, hogy van remény.

2011. júl. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!