Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért káros a termálvíz a...

Miért káros a termálvíz a kisgyerekekre?

Figyelt kérdés

Magas ásványi anyag tartalma van és meleg, oké, de ez miért baj pontosan? Olvastam hogy a termálvíz megterheli a szívet és vérkeringést, de nekem nem elég ennyi magyarázat. Nem arról van szó, hogy nem hiszem el, csak mindennek szeretem tudni a hatásmechanizmusát :)

Vegyük most a mérsékelten meleg vizeket, mondjuk a 32 fok körülieket. Babaúszáson is annyi volt a víz hőmérséklete anno, úgyhogy az talán csak nem káros, kivéve talán a fertőzésveszélyt tekintve. Na de az ásványi anyag tartalom pontosan mire hat negatívan és hogyan? Pontosan milyen kockázatot vállal az, aki beviszi kisgyerekét a termálvizekbe? Aki tud cikket vagy linket küldeni, tegye!


2011. júl. 15. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Én eddig a gyerekeimet soha nem vittem termálvízbe, az idén először próbálták ki. 8 és 11 évesek, de csak 10 percet voltak a vízben.

2011. júl. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert minden termálvíz gyógyhatással bír (ugye mindegyik víz több betegségre, vagy egyre de arra nagyon), ráadásul nagyon de nagyon melegek (38fok körüliek kb); ezenkívül nagyon nagy az ásványianyag tartalmuk.


Ezeket a vizeket gyógyításra használják : pl Hévíz. A víz radioaktív és orvosi felügyelettel lehet csak használni a felnptteknek is kb 10 percig.


Na most én ennyit tudok :o) Ez nem sok, teljesen evidens dolgok, kár is volt leírni, de hát na :o)

2011. júl. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi egyszer mentünk nyaralni Zalakarosra. A hely csodálatos volt, a strandon egy csomó lehetőség. A nagyobb lányom 4, a kisebb 1 éves múlt.


Nem gondoltuk, hogy az egész egy "rémálom" lesz - mindkét gyerek rosszul lett: fájt a hasuk és egész nap hánytak!


Azóta látni sem bírom a Termálvíz feliratot, pedig ennek már 4 éve ...


F/41

2011. júl. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A Nyíregyházi termál fürdőbe voltunk,ott van külön gyerek medence ami nekik való,szép nagy minden igényt kielégít,megkérdeztem a termálvíznál ülő fehér ruhás hölgyet,hogy másfél éves gyerekt be lehet e ide hozni,és egyértelműen mondta hogy nem,ki is van írva.Nem is próbálkoztammert oka van.ezek az anyagok bőrőn kersztül felszívódnak,és hatnak a szerveuetre,és kis fejlődő szervezet nehezebben dologzza fel az ilyen nagy mennyiségben kapott ásványi anyakogat,nme beszélve mennyire megteheli a szivet,tüdöt,légutakat.engem jobban érdekel a gyerekm egészsége,mint hogy vitatkozzak velük,oda viszem ahova ők is mehetnek és ki is van írva,mert rengeteg olyan hely is van.
2011. júl. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hévizen pl ki van irva, hogy a viz hat a növekedésre, vagyis a rendszeres hévizi fürdés befolyásolja az agyalapi mirigy növekedésért felelős hormonját, csökkenti.ezért min . 10 éves kor felett lehet benne fürdeni, akkir is max 30 perc ajánlott.
2011. júl. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. júl. 16. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!