Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire káros, ha a szomszédo...

Mennyire káros, ha a szomszédom állandóan hulladékokat éget el a kertjében, és én meg a kisgyerekeim ezt sokszor (rendszeresen) beszívjuk?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 11:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy elköltözni nem tudok, mert egy halom kölcsön van a házra terhelve,de az, hogy fél napokig nem mennek ki a gyerekek az udvarra az sem megoldás.Attól is függ merre viszi a szél, de általában nálunk köt ki a füst.Gondolom nem egészséges ez nem csak gyereknek, de felnőttnek sem.Ráadásul terhes is vagyok a harmadikkal.Ha szólok neki, akkor abból balhé lesz,de én friss levegőre vágyom, talán nincs joga az embernek a friss levegőhöz?
2011. aug. 15. 11:32
 2/8 anonim ***** válasza:
Miért nem szólsz neki, hogy ne égessen mindig???Persze, hogy egészségtelen mindenkire.
2011. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg túl,e hogy hallott-e az üveghazáhatásról, ha nem magyarázd el neki és mond emg, hogy lépteny-nyomon találhatók szelektív hulladékgyűjtó szigetek.

Komposztálóládáat is csinálta égetés helyett, ha lweveleket éget.

2011. aug. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha én a helyetekben lennék, nem az üvegházhatás zavarna elsőként, hanem az egészségünkre gyakorolt kár hatás a beszívott levegő (és abban lévő apró szemcsék)által. Ne hagyd annyiban. Egyes anyagok pedig rákkeltőek is lehetnek. De ha még ez nem is, semmiképpen nem jó!!! Isten ments egy ilyen szomszédtól.Vagy javasolhatnád neki, hogy magasítson a kéményen, hátha akkor nem nálatok csapódik le a füst. Én nem hagynám annyiban!!NEm veszekednék-mert az nem megoldás. Da ha nem képes a kompromisszumra, mennék tovább az illetékeseket keresve!Pl. Polg.mesteri hivatal műszaki osztály, vagy környezetvédelmi felügyelőség. Ez nem játék! ÉS nem soká kezdődik a fűtési szezon...
2011. aug. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igaza van az utolsónak.miért ne beszélnél vele?balhézni fog?a te gyerekeid egészsége nem fontosabb nála??ha meg nem tesz semmit nyugodtan feljelentheted a jegyződnél,hiszen ezért ők is megbüntethetik.tegyél határozott lépéseket.
2011. aug. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azért először nem fenyegetőznék feljelentéssel, mert akkor még kevésbé fog figyelni arra, hogy nem zavarjon titeket. Esetleg megkérhetnéd, hogy ritkábban égessen és csak olyasmit, ami tényleg ég, és nem csak füstöl. Magyarázd el neki, szerintem kéréssel és szép szóval többet el lehet érni.
2011. aug. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
háztartási hulladékot éget? mert ezt nem szabad saját kertben, szóval menjél be a jegyzőhöz és jelents be, majd megbüntetik
2011. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Jelentsd be! Lehet kellemetlen,mert ugye szomszéd,de ha Ő sincs tekintettel..
2012. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!