Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves és köztünk alszik....

3 éves és köztünk alszik. Hogy szoktassam át? Már kimerült az ötlettár.

Figyelt kérdés

Már mindent megpróbáltam, ezerféle rituáléval. 15 hónaposan szoktattuk át, és nem is volt semmi gond, de megbetegedett, köztünk aludt amíg meggyógyult, aztán ezzel el is rontottuk. Van éjszakai világítás (sólámpa), nyitott és csukott ajtóval is próbáltuk, meseolvasás, meg minden vacak megvolt, már a feng-shui szerint is átrendeztem a szobáját. Az sem jött be, ha mindig bementem hozzá, amikor sírt, az sem, ha nem mentem be (képes 1 óráig üvölteni). A párom nem "segít", mert őt nem zavarja, ha köztünk alszik (mivel a gyerek mindig rajtam alszik). Éjszakánként 10-15 percenként felriad és üvöltve "anyázik", amíg be nem megyek. MIT CSINÁLJAK?????

Apuka volt ilyen, ő is évekig gyötörte a szüleit. Ezek szerint ez is öröklődik...


2011. júl. 16. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

nme, nem öröklődik.. 15 hónapig ott felvette ezt a neki kényelmes szokást. A legjobb soha nem venni a szülő(k) ágyába, nins ott semmi keresnivalója, betegen sem.

Szerintem,(3 éves: megérti ám!) sajnos határozottan meg kell mondani, este lefektetéskor:

sírhat akármennyit, ott a helye, ott alszik és kész.

És sajnos, hagyni kell hisztizni.

3 nap múlva megérti: nem ér el eredményt, és szerintem abbahagyja.

Fáradt lesz,és ti is, de nem lesz semmi baja!

ezt hidd el először Te,

és legyél határozott, és nem aggódó.

Nagyon ravaszak, rögtön megérzik hol a gyenge láncszem..

2011. júl. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Valamelyikőtök legyen mellette a szobájában, míg elalszik. Ha felébred, el kell mondani neki, hogy ő már okos nagylány, és külön szobája van, ott kell aludnia.
2011. júl. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nemhogy 3, 13 nap után sem "értette" meg.

Nem jött be az sem, hogy megvártam, amíg elalszik.

"Ha felébred, el kell mondani neki, hogy ő már okos nagylány, és külön szobája van, ott kell aludnia" Ezt is 5000szer elmondtuk neki.

Köszi a válaszokat!!!

2011. júl. 16. 09:12
 4/12 anonim ***** válasza:

megértette, de érzi, hogy aggódsz, és az a gyenge láncszem

először:

Neked kell elhinni, így jó, nem árt (sőt, az árt, ha a szülők ágyában van) és betegen sem kell ott lennie,

miért kéne?

Legyél határozott. 3 évesen nagyon-nagyon okosak,

mindent megértenek(!), és nagyon ujjuk köré tudják csavarni a szegény anyukát, érdekeik kéviseletében... :)))

2011. júl. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát igen... Próbálok határozott lenni (úgy beszélek és úgy viselkedem vele), de biztos érzi rajtam az idegességet, mert amikor már azt hiszem, hogy elaludt, akkor egy görcsben van a gyomrom, hogy mikor üvölt fel.
2011. júl. 16. 09:21
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Aludj vele ott pár napig az ő szobájában.aztán szépen fokozatosan el lehet menni.egyébként én nem lennék annyira fekete vagy fehér mint az első,hogy semmi keresnivalója ott meg hagyd bőgni egész éjjel.ő megtudja tenni te nem,ő nem vette maga mellé te igen,nem vagyunk egyformák,de ettől még se egyik se másik nem baj.Én ott aludnék vele,esetleg mutass neki olyan mesekönyveket ahol egyedül alszik a kislány az ágyába,mesélj neki róla sokat.mond el neki,hogy az oviba is egyedül alszik mindenki.
2011. júl. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

az anya hangulatát, idegességeit nagyon veszik a gyerekek, próbálj meg nem izgulni:)), fog menni..


eszembe jutott valami: legyen a kedvenc babáinak, játékállatkáinak egy-egy kiságya (3-4 kedvencnek, dobozból is megcsinálhatod, kis ágyneművel, és esténként része lehetne a lefektetési szertartásnak:

mindegyiket ő fekteti a saját ágyába, betakarja, együtt énekeletek valami kis altatót.-

hátha ez segít :))

2011. júl. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. júl. 17. 09:00
 9/12 anonim ***** válasza:

mi is úgy kezdtük, hogy eleinte az ágya mellett volt a miénk, és mikor átmászott, mindig visszatettem, mondtam, hogy az az ő helye

szépen beszokott a saját ágyába aztán elkezdtünk kiköltözni tőle

fokozatosan, és mindent megbeszélve


a plüsöknek ágyikó készítés ötlet tetszik

2011. júl. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
fogd a párodra az a legkönnyebb! ja és nem mellesleg tuti megoldódik tőle a probléma4
2011. júl. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!