Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sajátos nevelésű (hiperkinetik...

Sajátos nevelésű (hiperkinetikus zavarral küzdő) gyermek maradhat egész nap oviban, ha mindkét szülő teljes munkaidőben dolgozik?

Figyelt kérdés

A nevelési tanácsadóban nem látták vészesnek és szóba sem hozták,hogy ne maradhatna egész napra az oviban.Nem agresszív,viszont bohóckodik,szaladgál egész nap,ha megkérik valamire szórakozottan továbbszalad,mintha süket lenne,az óvónők szerint otthon kellene vele maradnom munka helyett,hátha változna a viselkedése,viszont ezt nem tehetem meg.

Az óvónők szerint a gond attól van,hogy 2 évesen bölcsibe adtam és így reagálja le a gyermek,hogy nem kapott kellő anyai figyelmet.Sok közeli ismerős gyermeke is járt bölcsibe,de az egyik sem lett ilyen.Valóban okozhatja ez a gyermekekknél,hogy ilyen zavarral küzd?


2011. júl. 18. 09:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ez mekkora marhaság!!! Nézd már meg a bölcsiket, a legtöbb gyereket másfél évesen adják be, a világon semmi problémájuk nincs. Az, hogy az óvónő nem tudja kezelni, az ő alkalmatlanságát bizonyítja. Ha a szakvélemény nem mondja ki, hogy alkalmatlan a közösségi nevelésre, az óvónők nem kérhetik, hogy ne vidd óvodába, vagy vidd haza korábban
2011. júl. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

szerintem, igen, okozhat. Főleg akkor, ha észreveszi , hogy aggodalmaskodsz ezen. Márpedig az anya érzéseire' antennájuk' van a kicsiknek, és veszik. És már a bölcsibe is mindig úgy hoztad-vitted, hogy aggódtál. Rájátszanak - igenis nekem kell az anyuka!


A nev.tan. JOBBAN tudja, hogy nem árt neki az óvoda!

ezek szerint az ottani óvónők valahogy nem tudják kezelni a mozgékonyságát..(talán túl iskolásosdit akarnak ott - és zavarja a foglalkozást. (Ez nem jó, az óvoda játékra van, közösségi játékokra, amibe bele kell férnie a szaladgálásnak, bohóckodásnak is.

A kisgyerek mozgás közben tanulja a világot- mondják a pszichológusok)


Tudnátok egy másik óvodába vinni???

ez lehet egy megoldás.

És akkor, valahányszor mentek haza, mindig áradozzál,

ez milyen jó hely, ez milyen jó óvoda!

milyen jó, hogy ide mehetünk!

2011. júl. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Persze, fiam is az.

Kijelöltek egy ovit, volt 2 nagyon rendes óvónője,nem úgy mint az azelőtti oviban, ahol egy boszorkány volt az óvónője).

Az óvónők csak azért n mondja, hogy egy gonddal kevsebb legyen neki.

Enyém is 21 hónaposn ment bölcsibe, már negyedik osztályt végezte,egyszerűen iylen.


nem hsizem hogy bölcsi okoztam ez én fiam 2,5 évig járt delacato terápiára fejlesztő szerint egy születeskor elszenvedett enyhe fokú oxigénhiáyn okozta.

Nem todom, a párm sem, én sem, hugaim sem votunk nyugodt ygrekek, lehet hogy ez genetika.

2011. júl. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

"szerintem, igen, okozhat. Főleg akkor, ha észreveszi , hogy aggodalmaskodsz ezen. Márpedig az anya érzéseire' antennájuk' van a kicsiknek, és veszik. És már a bölcsibe is mindig úgy hoztad-vitted, hogy aggódtál. Rájátszanak - igenis nekem kell az anyuka"


Szó sincs arról,hogy aggódtam volna,mert imádott bölcsibe járni,nem is volt miért aggódnom,mikor érte mentem nem is akart hazajönni,annyira élvezte a szabadban a sok játékot.

A gondozónénik nagyon szerették,elfogadták ilyennek,nagy szeretettel gondol vissza rájuk.

2011. júl. 18. 10:26
 5/18 A kérdező kommentje:

"nev.tan. JOBBAN tudja, hogy nem árt neki az óvoda!

ezek szerint az ottani óvónők valahogy nem tudják kezelni a mozgékonyságát..(talán túl iskolásosdit akarnak ott - és zavarja a foglalkozást. (Ez nem jó, az óvoda játékra van, közösségi játékokra, amibe bele kell férnie a szaladgálásnak, bohóckodásnak is.

A kisgyerek mozgás közben tanulja a világot- mondják a pszichológusok) "


Azt mondják ők nem tehetnek mást mint ragaszkodnak a kőkemény szabályokhoz,mivel 30-on felűli a csoportlétszám ,vegyes korcsoportú a csoport és a nagycsoportosok miatt már muszáj fegyelmet tartani.

Azt mondják értsem már meg az ő szempontjaikat,hogy

képtelenség fegyelmet tartani a kisfiam mellett,mert még a többieket is beleviszi a bohóckodásba és nem lehet normálisan foglalkozást tartani.


Én itthon elboldogulok vele.


A pszichológus is azt mondta,hogy a gyermekem érdekeit nekem kell képviselnem és nem az óvónőkét tartsam szem előtt.

Oda is szólt nekik telefonon,hogy legyenek türelmesebbek a gyerekkel,szeretgesség,dícsérjék.Utánna éreztem az óvónőkön,hogy neheztelnek rám.


Másik ovi nincs a környéken sajnos.

2011. júl. 18. 10:32
 6/18 anonim ***** válasza:

a neheztelés valószínűleg a nev.tan beszólása miatt volt- attól megijednek

30 fő! borzalom! nem az óvónők hibája, és nem a gyerekeké, de ez csak megőrzőként tud üzemelni!

Semmi mód kisebb létszámú óvodát elérni?

2011. júl. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
a vegyes korcsoport az nem baj, de a létszám !
2011. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"a neheztelés valószínűleg a nev.tan beszólása miatt volt- attól megijednek "


Ők küldtek oda bennünket,ismerik a pszichológust akihez jártunk,mert az ovi oda tartozik.



MI lenne a megoldás akkor ha nincs lehetőség másik ovira és értehtő módon az óvónők nem bírnak még 33 átlagos gyermekekl sem,nemhogy még ha van közöttük néhány problémásabb???


Szülőként mit tehetek?

2011. júl. 18. 11:55
 9/18 anonim ***** válasza:
Beszélsz az óvodavezetővel, hogy kezelje az óvőnőit, ne bírálják már felül a szakembert és oldják meg a helyzetet, az a dolguk
2011. júl. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Az óvodavezető majdnem a szomszéd házban lakik,gyermekkoromtól ismerem.

Nem szeretnék problémát magamnak azzal,hogy nekiállok panaszkodni,abból nem sok jó származna.


Ő egyébként nem láttja akadályát az egész napos ovinak,persze mivel nem gyakorló óvónő nem is szembesül azzal amit a kisfiam művel, az irodájában intézi az óvoda ügyeit.

2011. júl. 18. 12:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!