Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sajátos nevelésű (hiperkinetik...

Sajátos nevelésű (hiperkinetikus zavarral küzdő) gyermek maradhat egész nap oviban, ha mindkét szülő teljes munkaidőben dolgozik?

Figyelt kérdés

A nevelési tanácsadóban nem látták vészesnek és szóba sem hozták,hogy ne maradhatna egész napra az oviban.Nem agresszív,viszont bohóckodik,szaladgál egész nap,ha megkérik valamire szórakozottan továbbszalad,mintha süket lenne,az óvónők szerint otthon kellene vele maradnom munka helyett,hátha változna a viselkedése,viszont ezt nem tehetem meg.

Az óvónők szerint a gond attól van,hogy 2 évesen bölcsibe adtam és így reagálja le a gyermek,hogy nem kapott kellő anyai figyelmet.Sok közeli ismerős gyermeke is járt bölcsibe,de az egyik sem lett ilyen.Valóban okozhatja ez a gyermekekknél,hogy ilyen zavarral küzd?


2011. júl. 18. 09:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
mennyi utazással lenne kisebb létszámú óvoda?
2011. júl. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nyilván nem egyetlen csoportból és 2 óvónőből áll az óvoda - menjetek át másik óvónőkhöz.
2011. júl. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Jellemző, az óvónő megint hárít, jajj csak ne neki kelljen foglalkoznia vele. Pedig ha az ovi felvette (és minden bizonnyal integratív óvoda is egyben, már majdnem mind az) és a nevtan külön nem írja, bizony járhat oda egész nap a gyereked, nem kell a családotoknak éhenhalnia hogy te nem keresel pénzt addig.

Szétdob az ideg, amikor valaki nem csinálja a munkáját (óvónő) és másét simán ignorálja (ja, te ne dolgozz).

2011. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"Jellemző, az óvónő megint hárít, jajj csak ne neki kelljen foglalkoznia vele. Pedig ha az ovi felvette (és minden bizonnyal integratív óvoda is egyben, már majdnem mind az) és a nevtan külön nem írja, bizony járhat oda egész nap a gyereked, nem kell a családotoknak éhenhalnia hogy te nem keresel pénzt addig.

Szétdob az ideg, amikor valaki nem csinálja a munkáját (óvónő) és másét simán ignorálja (ja, te ne dolgozz)."


Teljes meggyőződéssel mondták pedig,hogy a legjobb megoldás az otthonmaradás lenne a részemről,hogy megneveljem a gyereket.


Minden nap amikor megyünk érte indulatosan szokták sorolni,hogy mennyire nehéz a gyerekkel,mert nehezen alszik el,mert egész nap szaladgál,veszélybe sodorja magát,,mert állandóan viccelődik ,bohóckodik,stb...persze ilyenkor pocsékul érzem magam és esküdözöm,hogy mégjobban meg fogunk próbálni mindent amit csak tudunk vele,hogy megjavuljon.


A pszichológus és a pszichiáter szerint nem fogja tudni levetkőzni önmagát a gyerek,mert nem tehet az állapotáról.


Úgy érzem az óvónők úgy kezelnek mintha én bújtogatnám a gyereket,hogy direkt legyél csak rossz kisfiam.

2011. júl. 18. 13:45
 15/18 anonim ***** válasza:

1, kérj fogadóórát az óvónőktől, és türelmet, több és szelídebb kommunikációt kérj tőlük, és hangsúlyozd, te is megteszed a magadét, hiszen a kedvükért nevtanba viszed, holott neked nincs gondod a gyerekkel otthon!!!

2, ezzel párhuzamosan kérj időpontot az óvodavezetőtől, és nagyon kedvesen kérd a segítségét az ügyben, finoman panaszold el, hogy úgy érzed, ki akarnak utálni segítség helyett. Ha elég szépen adod elő, meg fog szánni és rászól az óvónékre

3, titokban kezdj el körülnézni, hova fogod vinni a gyerekedet, ha így vagy úgy de mégis kiutálják az óvónők (velünk ez történt, és érdekes módon az új oviban nincs a gyerekkel problém....)

4, fel a fejjel, magadban mondogasd, NEM A TE GYEREKED A ROSSZ MEG A PROBLÉMÁS, HANEM A GONDOZÓI NEM KOMPETENSEK, mertt sajnos ez a helyzet. Üvöltő hülyeség, hogy te ezt majd otthon egyedül meg tudod oldani (ami nem a TE problémád, hanem az ÖVÉK) Csak ártasz vele a gyereknek, és a családi kasszának is nem mellesleg.

Igaza van a pszichológusnak, a gyerekednek te vagy az érdekképviselete.

2011. júl. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

A pszichológushoz fél évig jártunk,ő befejezte volna előbb is,de az óvónők jelezték,hogy még mindig nem boldogulnak a gyerekkel.

Mindig azt mondta a pszichológus,hogy annyira nem is súlyos eset a kisfiam.

A végén már nem győzött vígasztalni a számomra megoldhatatlannak tűnő óvodai probléma miatt,hogy ennyire ránk szálltak.


Az óvónő a folyosón vitatkozott a kisfiam egy hosszabb betegeskedése után velem,hogy egyáltalán ne is járassam az 5 éves gyerekemet oviba már ebben a tanévben ,ekkor március volt,a gyerek utánna nem is akart bemenni a csoportba.


A pszichológus mondta az óvónőknek,hogy testvérféltékenység is szerepet játszik a gyermek viselkedésében ezt ő így kommentálta a többi szülő előtt hangosan miközben reggel mások is megérkeztek "A pszichológus is megmondta,hogy maguknál családi problémák vannak és az is közrejátszik".

Azt hittem elsüllyedek a többi szülő előtt szégyenemben,mert akármire is gondolhattak,holott nincsen itthon egy hangos szó sem.

Ezt akkor mondta mikor szembe mertem szállni vele,hogy márpedig járni fog oviba .


Nagyon elmérgesedett a helyzet,sokszor éreztem,hogy megaláztak engem és a gyereket is,de csak alázatosan bólogattam újra és újra.

2011. júl. 18. 14:05
 17/18 anonim ***** válasza:
Pedig itt sajnos az óvónőket kell megregulázni. Erre való a főnökük.
2011. júl. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát itt az ideje, hogy elbeszélgess az óvodavezetővel.
2011. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!