Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ki mondott már le a...

Anyukák, ki mondott már le a következő gyermek bevállalásáról a tervezett Munka Trv. Könyv módosításának köszönhetően, mely szerint megszűnik a védettségünk?

Figyelt kérdés
A CSALÁDBARÁT????FIDESZ újabb húzása....
2011. júl. 23. 20:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A védettség meg marad a gyermek 3 éves koráig, csak a munkáltató megmondhatja, hogy nem tart igényt a munkádra, nem tud visszavenni.Mert ugye most köteles visszavenni akármikor mész vissza.
2011. júl. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

erről még nem hallottam.Szóval van védettsége, így kap gyed-et az anyuka, de a munkáltató megmondhatja, hogy köszi, ne gyere vissza??

ez jó...de az esetek nagy többségében amúgy is kirúgják a nőket nem?

Aki nem amúgy sem akarta az így sem fogja, nem?

2011. júl. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Persze, tudom a védettség megmarad..CSAKHOGY:ha közlik veled, hogy nem tartanak rád igényt, te meg utána teherbe esel, miközben ugyebár még itthon vagy 1.gyermekeddel, akkor az már nem számít, akkor is megválnak tőled,amikor terhes vagy mikor 3 éves lesz a gyerkőc :-((((((((
2011. júl. 23. 21:02
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondok le emiatt a következő vállalásáról. Mint ahogyan gyermeket sem tevezek azért, mert 3 gyerek után magugrik a családi adókedvezmény. Tehát a válaszom az, hogy én nem mondtam le.
2011. júl. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
71%
Emiatt senki ne mondjon le a gyerekről, ugyanis pont akkor lesz 2014-ben a Fityisz eltakarítva, mire a gyerek három éves lesz.:)
2011. júl. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Én viszont nem tudom bevállalni a 2.gyermeket, ha munkanélküli leszek. Anyagilag nem megy...így még valahogy csak kibírnánk,de munkanélküliként egyenlő a kilátástalansággal... :-(
2011. júl. 23. 21:06
 7/22 A kérdező kommentje:

Ősszel tárgyalják a parlamentbe a trvt-t gondolom januártól már életbe is akarják léptetni, azaz január 2.án már közlik velem,hogy szia... Azaz már nem fér bele a 2.gyermek elvállalása :-((

amúgy meg az elmúlt hónapok intézkedései ellenére is még Túl sok a fanatikus Fideszes-fütyiszes,úgyhogy nem vagyok benne biztos, hogy leszavazzák őket 4 év múlva.

2011. júl. 23. 21:08
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, nem értem amit az első válaszoló is ír!

Ha a védettség megmarad csak a munkáltató dönthet, arról, hogy vissza vesz vagy sem, akkor mitől védett a kismama??

Én most mentem vissza gyedről dolgozni és biztos nem vettek volna vissza, ha nem lenne a jelenlegi jogszabály!

Nem is tudom mihez kezdtem volna! Így vissza kaptam a teljes munkaköröm!

Nagyon is jó volt, ez így ahogy van és remélem nem fog megvalósúlni az új törvény!

VÉDENI KELL A KISMAMÁKAT!

2011. júl. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ez a lényeg: MEGSZŰNIK A VÉDETTSÉG!!! :-(((( A FIDESZ olyan szinten kiszolgáltatottá teszi a munkavállalókat, köztük minket anyukákat is, ami azt hiszem példátlan és embertelen a mai társadalomban.
2011. júl. 23. 21:11
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, amit írtok.


A változtatás arról szól, hogy hamarabb is közölheti a munkáltató a felmondást, így az nem a kicsi 3 éves kora utáni 31. napon kezdődik, hanem már egyből másnap, hogy betölti a 3. évet.

Vagyis nem a védettséget veszik el, hanem azt a plusz 30 napnyi védettséget, a többi megmarad.


Nem akarnak változtatni azon sem, hogy a terhesség alatt védve vagy, vagyis hiába szeretné a főnököd megkezdeni a felmondási idődet a kicsi 3 éves korától, ha már terhes vagy, akkor újra él a védettség.


De várjuk meg, mi lesz a vége.

2011. júl. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!