Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ki mondott már le a...

Anyukák, ki mondott már le a következő gyermek bevállalásáról a tervezett Munka Trv. Könyv módosításának köszönhetően, mely szerint megszűnik a védettségünk?

Figyelt kérdés
A CSALÁDBARÁT????FIDESZ újabb húzása....
2011. júl. 23. 20:48
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom,hogy a felmondás közlésének előre hozása ezzel a trv.-el pont erre jó. Azaz,ha akkor még nem vagy terhes a következő babával, akkor kirakják a szűröd,hogyha a gyermeked betölti a 3.évét, hiába estél közbe teherbe. Én szerintem így lesz és ez nagyon nagyon rossz így.
2011. júl. 23. 21:20
 12/22 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom mit kell így szirénázni. Ha teherbe esel a 2.kal onnantól újra védett vagy a kisebbik gyereked 3 éve koráig. Amit terveznek AZ NEM ARRÓL SZÓL amit te itt leírsz, hanem ahogy leírta korrektül a legutolsó kommentelő.
2011. júl. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Én azt mondom legyen Neked igazad, mert az lenne jó nekem is és sok más anyukának is. De nem hiszem, hogy így lesz.
2011. júl. 23. 21:29
 14/22 anonim ***** válasza:
a kérdésre a válaszom nem, mett ha lesz 3. baba ugyanúgy lesz mint a 2. vagyis gyedbe szülök mert max 2 év korkülönbséget szeretnénk.
2011. júl. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
21:28 vagyok és hogy válaszoljak én is a kérdésre: nem. mostanában döntöttük el, hogy jöhet a 3. baba jövőre.
2011. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem felesleges ez a politizálás, hiszen az egyiknek ez nem jó, a másiknak az nem. Szerinted ha a másik párt lenne a z élen akkor minden havaly lenne??? Nem vagyok Fideszes és semmilyen párt híve, de nem is tudom milyen 3 évről beszélnétek, ha az MSZP lenne!!! Várd ki a végét és ne gondolkodj előre annyit!
2011. júl. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ne így állj a dolgokhoz!


1. miért mondana fel a munkáltatód egy jó munkaerőnek?

2. ha fel is mond, találsz új állást és akkor megint lesz gyeded.


Csak pozitívan!

2011. júl. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

De én bárhogy olvasom, csak azt olvasom ki belőle, hogy a védett időszak alatt közölhetik, hogy fel fognak mondani, majd ha letelik a védettség.



Most, a betegségből visszatérő kolléga munkába állásának napján, illetve a kisgyermekesek esetén a 3 éves kor elérésekor lehet közölni a felmondást. Munka törvénykönyvének tervezett módosítása alapján már a védelmi időszakban is közölheti a munkáltató, hogy a jövőben nem kíván együtt dolgozni az alkalmazottal,



Ha kirúgják így is úgy is, nem mindegy, hogy akkor mondják meg, ha teherbe esel vagy ha 2 éves vagy ha betölti a 3-at a gyereked? Ha a gyerek 3 éves koráig nem rúghat ki. Ez ugye a második gyereknél fontos, hogy rá is kapjon ellátást az anyuka.

Egyébként meg nem hinném, hogy ez olyan nagy kaland lenne, mert ezt úgyis érzi az anyuka, hogy ki fogják majd rúgni, mostantól meg is mondhatják neki, mert eddig csak akkor mondhatta meg a munkáltató, ha letelt a védettség.

Sőt szerintem kedvezőbb is ez, mertha mondjuk már teherbeeséskor mondja a munkáltató, van anyukának 3 éve, hogy továbbképezze magát, munkahelyet keressen. Sokkal rosszab, visszamenni és aztán gyerek 3 éves szülinapján kapni a nagy hírt, mától nem kellesz.


De lehet én értelmezem rosszul, de nekem teljesen úgy tűnik, hogy megmarad a védettség, de már közben lehet közölni, hogy majd egyszer, ha az letelik, ki fogják rúgni.

2011. júl. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Az én értelmezésem szerint is csak annyi változik, hogy a mostaninál korábban közölheti a munkáltató a felmondást.


Aminek a következő pozitív oldalai lehetnek, csak hogy ne lássunk olyan sötéten: Ha már fél évvel előbb tudod, hogy ki fognak rúgni, gyorsan teherbe esel, ha akarsz és tudsz, és újra van védettség, nem mondhatnak fel még három évig. Ha a már meglévő gyereked 3. életévének betöltésekor tudod ezt meg, már hiába akarnál következő gyereket.

Másrészt: ha nem akarsz több gyereket, legalább biztosan tudod, hogy új munkahely után kell nézned.


Ez az egész arra jó, hogy legyen miről beszélni. A végleges formát pedig majd meglátjuk.

2011. júl. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Pont a mai helyi hírlapban írtak erről egy cikket. Az MSZP pedig úgy reagált rá, hogy felháborító, hogy terhes nőket, vagy otthon szoptató nőket indoklás nélkül kirúghatnak. Most akkor ők is félreértették?

Hogy megválasztják-e újra őket, azt én nem tudom. Az biztos, hogy Orbán Viktor bort iszik vizet prédikál. De az MSZP sem volt jobb, sőt, ők lopták szét az országot!!!

Szerintem a jelenlegi népszerűtlen intézkedések ellen most ágálnak, de miután lenyomták a lakosság torkán nem fogják visszacsinálni.

Ahogy a FIDESZ sem tette sok esetben pl. szuperbruttó. (Egész Európában példátlan, hogy meg nem kapott jövedelemből is adózol, mégsem törölték el!)

2011. júl. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!