Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mekkora gond ez 4 éves gyerekn...

Alaszka kérdése:

Mekkora gond ez 4 éves gyereknél? Többi lent.

Figyelt kérdés
4 éves lesz a lányom, normális, eleven, egészséges, bő szókinccsel beszélő értelmes kislány. Viszont rajtunk és az óvónőkön kívül nem kommunikál felnőttekkel. Ha kérdezik, úgy csinál, mint aki nem hallja, vagy elfordul, a földet nézi, nem válaszol. Olyan kellemetlen, ezt csinálja az orvosnál is, védőnőnél is, rokonokkal is, szomszédokkal is, köszönni sem köszön senkinek. Hiába magyaráztuk már hogy ez csúnya dolog. Mit tehetnék? Nem fognak nevelési tanácsadóba küldeni (orvos, védőnő)?
2011. szept. 26. 22:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok szakember, de nekem "szelektív mutizmusnak" tűnik. Óvónők annyiban hagyják, vagy javasolták a szakembert? Beszéld meg a gyerekorvossal, mert szidástól,leszólástól nem fog javulni. A mutizmus akarattól független rendellenség, egyedül nem tudsz segíteni a lányodnak.
2011. szept. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok: Szelektív mutizmus


A sajátosan gyermekkorban előforduló kórképek között szerepel a szelektív mutizmus, amely szoros kapcsolatban van a szorongásos betegségekkel. Ezek a gyermekek életük egy vagy több jelentôs szociális helyzetében iskolában, idegenek elôtt megtagadják a verbális kommunikációt, és részlegesen vagy teljesen, néhány héttôl akár éveken át is némának mutatkoznak, egyébként intakt beszédképességük ellenére.

2011. szept. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Erre nem gondoltam, hogy ez betegség is lehet. Annak tudtam be eddig, hogy szégyellős, mert én is ilyen voltam gyerekként, bár nem tudom hogy ennyire-e, csak emlékszem hogy félős voltam. Az oviban eddig nem mondták hogy gond lenne vele, sőt ott mesél az óvónéniknek. Abban reménykedünk, hátha kinövi idővel...
2011. szept. 26. 23:17
 4/12 anonim ***** válasza:
Az óvónénikkel beszéltél már erről? Ha velük kommunikál, nyilván maguktól nem jönnek rá. Inkább vidd el 2x feleslegesen szakemberhez, minthogy későn kezdjék a fejlesztést.
2011. szept. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hát ez fura. 4,5 éves a fiam. Igazi cserfes nagylegény. Viszont rokonokon és óvónőkön kívül senkihez nem beszél. Köszönni még úgy ahogy, de egyre ritkábban, hiába szólok, hogy köszönni. Válaszolni meg senkinek nem válaszol, max ha nagyon nagyon erőltetem és megmondom a választ. Anyuéknál nyaralt pár napot, és úgy hozta haza anyu, hogy valahogy vezessem rá a gyereket, hogy másnak is válaszoljon, mert már kéne. Hát én mondtam neki, hogy akár tótágast is állhatok, nem tudok mit csinálni.

Én is szégyenlősségnek vettem.

Óvodába az első héten meg se szólalt egész nap, de mostmár beszél állítólag az óvónőkhöz.

Ha nem teszed fel a kérdést, nem is gondolkozok ezen.

2011. szept. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Engem csak azért aggaszt, mert látom az oviban, hogy a csoportban hogy társalognak a gyerekek más anyukákkal, ha mennek el, köszönnek az óvónéninek, stb. A köszönésre még soha nem tudtam rábírni, de a gyerekeknek se köszön, akiket ismer, ha ajándékot kap, nem köszöni meg, sőt elvennem is nekem kell, ha adnak neki valamit. Otthon viszont nagyon is nagy a szája, gyakran szemtelen, és iszonyú eleven, hangos gyerek. A gyerekorvosnál meg úgy ordít, hogy a 2 évesek nem csinálnak úgy...
2011. szept. 27. 09:39
 7/12 anonim ***** válasza:

hidd el nem olyan nagy gond ez


a lányommal jár egy ilyen gyerek az osztályban a tanárok is tudják és tiszteletben tartják majdnem kitűnő tanuló a kislány

írásban felel ha kell

ha a tanár mond valamit megcsinálja de nem beszél vele a gyerekekkel igen

kicsi kora óta van ez jár/járt mindenféle helyre de eddig azt érték el h a pszichológussal már beszél mindezt 4 év alatt érte el :-)


azt mondták h majd leteszi de ha erőszakoskodsz vele akkor még rosszabb lesz

2011. szept. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ja most mentek 4ik be

és a lányom egyik legjobb barátnője

2011. szept. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is mindenképp beszélj orvossal, védőnővel, pedagógussal, akit kompetensebbnek tartasz. Elektív mutizmusnak is nevezik amúgy. Szerintem se olyan nagy a gond, vannak elektív mutisták, akik csak a családban beszélnek (de ott sokat és felszabadultan), amúgy még az óvónőkkel se. De abban teljesen biztos vagyok, hogy a noszogatás nem javít a helyzeten. Meg lehet esetleg próbálni, hogy olyan személyeknek, akikkel gyakran találkozik és feltehetően bízik bennük (pl orvos), súgja a fülébe a választ. Ez egy nagy lépés lenne, mert ezután meg szoktak érkezni a zöngés hangok is és a probléma megoldódott. Ezt Ranschburgnál olvastam.

Az enyém még csak 2.5 de ő se köszön, bevezettük azt, hogy integetssen köszönésképpen. Szerintem kicsi korban ez a megoldás is megteszi.

Ne érezd kellemetlennek a kislány viselkedését - ha te elfogadod, hogy egyelőre ez a helyzet, kisebb lesz rajta a nyomás és talán hamarabb megered a nyelve.

2011. szept. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez a "betegség" nem azt jelenti, hogy nem is tud beszélni rendesen, érthetően? Mert ő rendesen beszél, csak mintha dacból nem akarna felnőttekkel. Ő nem nem tud, hanem nem akar. Ehhez muszáj szakember, vagy elmúlik magától? Védőnőtől meg fogom kérdezni, ő különben látja, mert ,még sose válaszolt neki.
2011. szept. 27. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!