Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet az ilyet elkerülni?...

Hogy lehet az ilyet elkerülni? Vagy ha megtörténik hogyan kezelje az ember? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
A minap egy ismerősöm mesélte hogy az ovódába ahova a gyerekét járatja rendkívüli szülői értekezletet hívtak össze. Lényeg a lényeg az történt hogy két kisfiú félrevonult és bekapták egymás kukiját. Állítólag 1 percig tartott az egész, az óvónő észrevette. Kérdezem én ilyenkor mit tesz az ovónő? Összeszidja őket? Vagy rácsap a kezükre? Lehet hogy akkor meg úgy megijednek hogy félnek majd később nagykorban az ilyen dolgoktól. Nyilván kíváncsiságból csinálták, vagy láttak, hallottak ilyet vhol, de egyáltalán hogy jöhet ilyen ötlete egy néhány éves gyereknek? Kezdjem el a gyereket már óvodás korban felvilágosítani? Babám még csak 3 hónapos, de már előre rettegek az ilyenektől. Lehet hogy lelki trauma alakul ki a gyerekben, ami kihathat az életére. Jó tudom ez nem minden napi eset, de sosem lehet tudni. Ti mit gondoltok erről? Ha van itt óvónő, vagy szakember kíváncsi lennék a véleményére, ilyenkor mi a teendő.
2009. júl. 25. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Szia, én családgondozó vagyok. Az eset nem olyan ritka, mint gondolod. A gyerekek nem tudják, hogy rosszat tesznek, mert pl. otthon még a szülőkkel fürcsiznek, néha kapnak puszit oda is, és igen, "fel kell őket világosítani" de sztem elég, ha társaságban rögtön rászólunk a kicsire, hogy most azt ne piszkáld, mert nem illik... A fiam 14 hós, most ismerkedünk a nemi-szervekkel, és a pisi-kaki fogalmával. Próbálom minél egyszerűbben, de azt is tudni kell, hogy nem lehetünk 100%-ig biztossak, hogy ez nem történik meg a mi gyerekünkkel.
2009. júl. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
A gyerekek mindig azt teszi amit otthon lat. Ezert szulokent nagyon oda kell figyeljunk arra, hogy mit teszunk es mit mondunk a gyerek elott. A gyerek olyankor is figyel amikor mi azt gondoljuk, hogy jatszik, olyankor ismetli meg a sajat gondolatainkat ( amit hallott tolunk), amikor azt nem is gondoljuk.Az egyik kisfiu biztosan latott mar otthon ilyet, akar szuleitol, vagy tv-bol, azt akarta kiprobalni, DE tudta, hogy amit csinal az nem atlagos dolog , azert is vonult el a gyerekek es az ovono elol.Azonban azt nem hogy ilyesmit csak a felnotteknek szabad.
2009. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
semmit, és főleg nem kell megijeszteni őket. Meg kell nekik mondani, hogy ez nem szokás, esetleg közönyösen megkérdezni, a tv-ben látták-e, és elmondani, hogy az csak kitalálás. És simán túllépni, nem kell túlreagálni. Rettegni nem kell, nem káros, mindenkivel előfordul, vagy dokisat játszik, vagy tyúkkakit eszik, vagy valami cikit tesz mindenki, míg megtanulja, hogy mit illik.Kis vadembernek születünk, mint a majmocskák, úgy kell szocializálni a szüleinknek. Biztos te is csináltál vmit, csak a családi szemérem elfelejtettette.
2009. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Talán meglátta anyut és aput, és eljátszotta.
2009. júl. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jaj-jaj-jaj! Szerintem azzal, hogy emiatt szülőit hívtak össze tuti, hogy ártottak annak a két kisfiúnak. Rá kell szólni, elmondani, hogy nem illik és ez olyan dolog, amit a felnőttek csinálnak és azok is csak párkapcsolatban (ezt már vmennyire értik-látják ebben akorban) és nagyon gyorsan napirendre térni felette! Ha ekkora ügyetcsinálnak belőle, akkor a gyerekeket mégjobban foglalkoztatni fogja a dolog, vagy úgy megijednek tőle, hogy azt hiszik később hogy a nemiség nagy bűn.
2009. júl. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ne engedjük a gyerekeket a ratyifelvonulás közelébe.
2012. nov. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!