Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6éves és cumizik? Hogy lehet...

6éves és cumizik? Hogy lehet leszoktatni? Ha egyszerűen eltüntetik a cumit nem okoz traumát a gyereknek.

Figyelt kérdés
Testvérem kisfia még mindig cumizik. Nem veszik el tőle mert traumát okoz. De akkor hogy kell leszoktatni?! Nem cumizhat az a gyerek egész életében. Ha írnátok tippeket,hogy hogy szoktassák le azt megköszönném.
2011. júl. 25. 00:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 7 évesen még az ujjamat szoptam. A nagyszüleim mindent elkövettek, amit el lehet képzelni, hogy ne csináljam. Bekenték az ujjamat sárral (és azt mondták, kutyakaka), filctollal összeszínezték az ujjamat, vagy sót kent rá a nagyanyám.. Hát nem jött be egyik se.


Aztán iskolába kerültem (évvesztes vagyok) és onnantól kezdve nem csináltam, mert anyukám elmagyarázta, hogy nagyon ki fognak gúnyolni a gyerekek, és nevetni fognak rajtam. Persze nem egyik napról a másikra, de akkoriban hagytam fel vele.

2011. júl. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Mi a nagyobbat "lefizettük" 3 évesen. Játékboltban voltunk, nagyon szeretett volna egy közepesen drága játékot. Mondtuk, hogy nincs szülinap, semmi alkalom, egy feltétellel kapja meg: a cumit kérjük. Két napig pityergett érte, de trauma nem érte.


Más helyeken van "cumifa": [link]

Itt hagyhatják a gyerekek a cumijukat, amikor úgy döntenek hogy nagyok. Szerintem nagyon helyes ötlet, és kár hogy Magyarországon nincs - legalábbis én nem hallottam róla.



Szóval én amondó vagyok, hogy nem elvenni kéne tőle, hanem valahogy rábírni, hogy az ő döntése legyen az, hogy mint nagyfiú, megszabadul tőle.

2011. júl. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Itt egyébként haláli édes képek vannak: [link]
2011. júl. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nemsokára iskolába megy, szégyellni fogja azt, hogy cumizik. Átjönnek a barátok iskola után, megláthatják. Jönnek a kirándulások, nem viheti magával. Bár nem hiszem, hogy különösebb traumát okozna egy ekkora gyereknél, ha eltűnne a cumi (feltételezem értelmileg ép, és érdekli a nagy világ), ha várnak vele a szülők az iskolakezdésig, biztosan nem fog különösebb gondot okozni a leszokás. Van már csontfoga? Biztosan büszke (lesz) rá, nem takargatja el.Ajánld a szülőknek Ranschburg Szülők könyve című szakirodalmát, sok hasznos tanács van benne, többek között a cumi, ujjszopás témákról is.
2011. júl. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha legközelebb kinéz magának valami játékot, vegyétek meg, de: a pénztárnál csak cumival lehet fizetni!!!!
2011. júl. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!