Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valaki aki kisgyermeke...

Van valaki aki kisgyermeke mellett rakta le a jogsit? Milyen volt? Hogy oldotta meg a tanulást és hogy mikor ki vigyázzon rá?

Figyelt kérdés

2éves kislányom nagyon anyás és most jött egy lehetőség,hogy megszerezzem a jogosítványt.

Annyira fusztrál a gondolat is,hogy másra kell hagynom és hogy mit fog hozzá szólni...eddig fél óránál többet nem volt nélkülem.


2011. júl. 25. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem jogsit, hanem diplomát szereztem mellette. Nem könnyű, de megoldható. Akkor kell tanulni amikor alszik, és bizony a takarítás abban az időben férjem feladat volt nagyobb részben, de én is csináltam azért természetesen. Államvizsga és kötelező órák idején anyukámék vigyáztak rá, szabit vettek ki azokra a napokra. De érdemes előtte kipróbálni hogy hogyan bírja, én fiam 3 hónapos kora óta sokat van szüleimmel szóval nálunk nem volt gond.

A jogsi meg aztán tanulási időt tekintve sehol sincs egy államvizsgához viszonyítva szóval menni fog :)

2011. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg a kresz könyvet böngészem szabadidőmben. Ősztől nekivágok, de mindenképp valami gyorsított tanfolyamot szeretnék elvégezni.

16 hónapos a Kislányom, de neki kell vágnom, mert nagy szükség lenne egy autóra a fenekem alá.

A vezetést majd megpróbálom úgy lebeszélni az oktatóval, hogy az jó legyen.

Mások a jogsitól sokkal komolyabb, nehezebb dolgokat tanulnak.

Menni fog. Sok sikert.

2011. júl. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
4 napja van a kezemben a jogsim, másfél éves a kisfiam. Az elméleti résszel semmi gond nem volt, gyorsan letudtam, a gyakorlóvezetéshez a nagymama segítségét kértem, ő vigyázott addig a fiamra. Nehéz volt, mert hetente többször - mindig máskor - mentem, így állandóan egyeztetni kellett, hogy mikor jöjjön, mindent elmondani neki, hogy mit hogy csináljon, hogyan szoktuk. Aztán belerázódtunk és annyi pozitívum is volt, hogy még szorosabb kapcsolat alakult ki a mama és a baba között:-) Nem volt könnyű, de megérte. Ami még nehéz volt, az az, hogy folyton azon aggódtam, hogy mennyibe kerül ez az egész, inkább a faimra költeném az összeget, ezért nem voltam olyan "felhőtlen" tanuló, mint pl. egy gimnazista. Szóval, hajrá!:-)
2011. júl. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ugyanebben a szituban vagyok én is, csak Nekem 3 éves a fiam. Biztos menni fog, az elméletet be kell "seggelni", mikor alszik. (Ez nálunk szerencsére ebéd után min. két óra), amikor pedig menni kell tanfolyamra, vezetésre, biztos ellesz addig az ideig. Nálunk a férjem, s a nagyi lesz a felvigyázó. Gondolj arra, ha már kezedben a jogsi, mennyivel szabadabban mozoghattok. Én is ezzel nyugtatom magam, akkor nem kell mindig Apát megvárni. Most is szakad az eső, ha már lenne jogsim, elvihetném játszóházba, vagy ilyesmi, ehelyett ezredjére nézzük a Verdákat. :-( Sok sikert!
2011. júl. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, fél éves volt a fiam, amikor elkezdtem csinálni (pocakban jött a tesó közben), 1 héttel szülés előtt tettem le a jogsit, a hivatalos papirokat már testvérkocsival intéztem :-D

Sokat segített benne az anyukám és a férjem, rengeteget vigyáztak a kicsire, amíg órákra jártam, és az oktatóm meg rám vigyázott nagyon, hisz ő folyamatában is látta a második gyerek érkezését.

Ja, diplomáztam is mellettük, de ehhez nagyon kell a családi háttér.

2011. júl. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A második válaszoló vagyok!

Hogy állsz azóta a jogsival? Én október elején kezdtem el az elméleti tanfolyamot, és ma tettem sikeres kresz vizsgát.

Izgatottan várom már a gyakorlati részt, a Férjem és a Nagyi fog segíteni, amíg vezetni járok majd, de valószínű szép lassú, nyugis tempóban fogom nyomni, hogy az éven megtanulok vezetni, de a forgalmi vizsgát áttolom jövő évre.

2011. nov. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!