Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek hogyan és mikor szokott...

Kinek hogyan és mikor szokott le cumikedvelő kisgyermeke a cumiról? Főleg 2 éven túl?

Figyelt kérdés

A kislányom 2 éves. Mielőtt megszületett, nagyon cumiellenes voltam. Aztán sajnos rögtön születésekor az intenzíven volt 2 hétig, ahol persze ha sírt cumit dugtak a szájába. mire hazajöttünk, már nagyon rászokott. De az igazsághoz hozzátartozik, hogy az elején elég nyűgös, sírós volt, valószínűnek tartom, hogy én magam is adtam vlna neki itthon, ui ha baja volt, az éhségen kívül, nem nyugtatta meg a cici. Azóta is nagy cumis, főleg fogzáskor igényli nagyon. Jelenleg a 4 utolsó foga jön kb 2 hónapja, megint megugrott a cumihasználat. Jószerivel egész nap nála van, aminek nagyon nem örülök, elterelni nem tudom a figyelmét, scak pár percig. Erőszakkal meg nem szeretném elvenni tőle, mert egyelőre igazán ragaszkodik hozzá. Igazából a beszédfejlődés miatt aggaszt, a fogainak, állkapcsának nincs baja, de félek, hogy így helytelenól fogja megtanulni a hangokat. ("szerencsére" még nem beszél túl sok mindent, csak pár szót). Van valakinek tapasztalata?

Köszi előre is!


2010. dec. 15. 13:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom már ovis volt, mikor leszoktattam. Más ötletem nem volt, kinyírtam egy ollóval. Ő nem látta mikor megtettem. Aztán úgy adtam oda neki, mikor kérte. Visszaadta, s mondta, hogy nem jó, elromlott, kidobta. Mondta, hogy vegyünk másikat. Erre én: nem lehet, elfogyott. Egy ideig kerültük a bevásárlóközpontok csecsemőosztályát, nehogy meglássa a cumikínálatot. Aztán megbarátkozott a helyzettel egy-két nap alatt.
2010. dec. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha beszélt, mindig mondtam vedd ki a cumit mert nem értem amit mondassz, így megtanulta hogy cumival nem beszél. 2,5 évesenikir mentünk a játékboltba, és szeretett volna valamit, mondtam neki hogy megveszem, csak a cumit oda kell adni az eladó néninek, azzal fizetünk!

3 évesen értette ezt meg, nem akarta oda adni a cumiját, de egyszer csak annyira akart egy gitárt a piacon, hogy ő a cumit oda adta az eladónak érte! Na onnéttól kezdve nemvolt cumi, ha kérte mondtam neki elvitte a Néni azzal fizettünk a gitárért. Simán elaludt a cumi nélkül, azóta nincs cumi!

2010. dec. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

sajnos a kislányom pontosan tudja, hol szoktuk venni a cumit, ha arramegyünk, mindig mondja, hogy ott a cumi. ha kiszakad, ő maga mondja, hogy új cumi kell, a régit kidobja a kukába. én is szoktam neki mondani mostanában, hogy vegye ki a cumit, mert nem értem, mit mond, és rre hajlandó, de utána rögtön vissza is rakja...akkor ezek szerint még idő, amíg el lehet venni tőle.... :(

a ti gyermekeiteknek nem lett baja a kiejtéssel a cumi miatt?

2010. dec. 15. 13:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én 2.5 évesem is imád cumizni,és pont úgy csinálom,mint az előttem válaszoló:ha beszél,ki KELL vennie a szájából,különben nem figyelek rá,mivel nem értem,amit mond.A fiam is cumifüggő,4! db-al alszik.Én még sehogy nem tudom elvenni tőle,de lehet,hogy az élet megoldja,mivel már nem lehet kapni ezt a fajtát(Chicco fogszabályzós latex).Ami volt,felvásároltuk(ne tudd meg,még egy siófoki bababoltból is rendeltünk,pedig Bp.-en lakunk).Már csak 12 db van,és mivel már minden foga kibújt,viszonylag gyorsan kirágja(azt viszont nem tudja elviselni,ha lyukas).Szóval meglátjuk.Engem mondjuk nem zavar,hogy cumizik,ha betartja a "szabályokat".Azt nem akarom,hogy "lelki beteg" legyen,legfeljebb keresünk valami olyat,amit elfogad(ha nagyon nagyon ragaszkodna hozzá)
2010. dec. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

szia, mintha én írtam volna...

az én fiam is 2 hétig intenzíven volt, ahol "kötelező" volt a cumi, de valószínüleg, mint te, én adtam volna egyébként is. szóval 2 éves múlt és még mindig alap tartozék a dudikája. Szerencsére csak ha nyűgös, álmos akkor kell neki. A fiam másfél éves kora óta beszél, ma már szinte hibátlanul, semmit nem befolyásolt a cumi, ennek ellenére azt mondom, hogy próbáld csökkenteni a cimizós időt. Pl., ha kimentek ne vidd, jaj bent maradt, nem baj, szánkózunk egy jót, aztán bent megkapod. vagy fürdés közben se vidd és így, egyre több időre ne kapja meg. Ha sír érte add oda, de próbáld húzni a nem cumizós időt.

A kisfiam nagyon ragaszkodik a dudijához, egyelőre nem is akarom elvenni tőle, tudom, hogy le fogja tenni magától. semmiben nem zavaró, de őt megnyugtatja. Én is inkább a cumizós időszakokat csökkentettem, és végül már tényleg csak elalváshoz kell.

Üdv

2010. dec. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolóval egyetértek, illetve itt egy kèrdés,amit én tettem fel és néhány történet: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..
2010. dec. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A lányom 2,5 éves, szintén cumi függő!!!

Nálunk sincs beszéd cumival a szájában és én sem találtam még meg a módját, hogy vegyem el tőle! De az biztos, hogy a kiejtésében nem okozott gondot, gyönyörűen, tisztán ejti a hangokat egyedül "r" betűvel állunk még hadilábon, de folyékonyan, összetett mondatokban beszél, sokkal szebben, mint néhány kortársa, akik életükben nem láttak cumit!

E miatt ne aggódj, csak tartasd be vele a szabályokat!

2010. dec. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szeptemberben múlt 2 éves a kisfiam. Holnap lesz 5 napja, hogy nincs cumi, előtte szinte egész nap a szájában volt. Egyik pillanatról a másikra vettem el tőle (elvitte a cica a kisebb gyerekeknek, de alvásra visszahozza). Az első nap voltak hisztirohamok, azóta ritkán jut az eszébe, és akkor próbálkozik, kéri, de már nem sír érte. Viszont aludni nem tud nélküle, így kénytelen vagyok akkor odaadni.
2010. dec. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a sok hasznos választ! akkor próbálkozom majd cselesen, meg így meg úgy. :)))
2010. dec. 15. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!