Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek, ha látnátok...

Mit tennétek, ha látnátok hogy az óvónők csúnyán bánnak a gyerekekkel az oviban? Beiratnátok ide a gyereketeket, ha ide tartoztok?

Figyelt kérdés
Erről persze a szülők mit sem tudnak. Napközben látom,hogyan viselkednek. Ha megmondom a véleményem, félek majd az én gyerekemen áll bosszút.
2011. júl. 25. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
mivel nálunk csak egy óvoda van így igen beíratnám, de szóvá is tenném a nem tetsző dolgokat.
2011. júl. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mit takar a "csúnyán"?
2011. júl. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem oda iratnám be. Ennyi. Sokat nem tudsz tenni. Max, ha már annyira durva a dolog, akkor elmennék védőnőnek elmondanám, hogy tegyen valamit, vagy valamilyen felettes szervhez. De ha csak annyi, hogy nem figyelnek eléggé a gyerekekre az általános sajnos a legtöbb helyen. Láttam én is a bölcs9ben amikor nyílt napon voltunk mi megy sok ott. Hát, pedig azt hittem nyílt napon odafigyelnek apróságokra, de nem igazán. A gyermek elesett a kutya se nézte meg, hogy esetleg megütött-e magát, pedig elég nagyot esett és nagyon sokáig sírt, aztán már én mentem oda, na akkor kapott észbe a nevelőnő. Én megmondtam neki, hogy azt hittem, hogy ez egy normális hely, mert jókat hallottam róla. meglepődött és nem mondott semmit. Pedig szinte semmi dolguk nem volt, csak ott álltak, mert olyan szépen eljátszottak a gyerekek. Támasztották a falat, hogy nehogy ránk essen.
2011. júl. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Nem, de én gazdag vagyok, magánóvodás a gyerek 90 ezer ftnettóért/hó. Ha bármi gond lenne, átvinném máshová.

Én annak idején sokat szenvedtem, anyuék sehol nem szóltak semmiért, nem voltak lehetőségek, de ma már másképp van, szerencsére.

2011. júl. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A lényeg, hogy akármikor arra járok, és éppen az udvaron vannak a gyerekek, akkor mindig azt látom,hogy vagy csúnyán beszélnek velük, vagy még olyat is láttam,hogy volt hogy megrángattak egy-egy kicsit, és tényleg nem csináltak semmit,csak mentek befelé és egy-egy kicsit vidámabban ment. Még nem volt kivétel, hogy valamit ne láttam volna.

Én elhiszem,hogy ők is fáradtak, meg minden,de nem ezt várom. Ők vigyázzanak rájuk, nem csendőrködni kell, és nem vásott rossz kölykökről van szó jelen esetben. még nem oviskorú a gyerekem, de ide ahol úgy érzem kicsit ki is élik magukat az óvónénik , nem szívesen iratnám. :(

2011. júl. 25. 21:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Aki így bánik a gyerekekkel, csúnyán pályát tévesztett. ÉÉn biztos, hogy helyretenném őket + biztosítanám a kedves óvónéniket arról, hogy ha a gyerekem emiatt bérmilyen negatív megkülönböztetésben részesül, olyan balhét csapok, hogy megemlegetik. Ha nem változna a helyzet, mennék feljebb. SOk munkanélküli óvónő van, aki szívesen foglalkozna gyerekekkel.
2011. júl. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én beírattam, s 4 hónapig gyötrődtem. 4 hónap múlva szemtanúja voltam egy olyan esetnek, amit nem bírtam szó nélkül hagyni, bementem a vezetőnőhöz, s elmeséltem amit akkor és amit előtte tapasztaltam. Mint kiderült, neki is voltak problémái az adott hölggyel, s épp aznap akart vele leülni beszélgetni. A vége az lett, hogy a hölgy ma már nem jár dolgozni (fegyelmi eljárás nem indult ellene, más, emberségesebb megoldást talált a vezetőnő). A szülők persze nekem estek, mert ők, mint te is írod, nem látnak az egészből semmit, s úgy gondolták, egy szülő egyedül elérhet egy ilyen jellegű döntést, s végül a vezetőnőnek kellett összehívnia egy szülőértekezletet, ahol tisztázta a dolgokat. Valószínűleg ez alatt a négy hónap alatt "bosszút" állt a fiamon a hölgy, hiszen már első nap jeleztem, hogy problémám van azzal, hogy eltűntünk néhány napra, majd a vezetőnővel beszéltem csak meg, hogy a magánintézmények helyett mégis csak az övék mellett döntöttünk (mellesleg a hölgy akkor épp betegszabadságon volt). A hölgy - mint utólag kiderült - azt hitte, hogy én már akkor elmeséltem mindazt, amit tapasztaltam. Sajnos mindaz, amit a vezetőnő az ominózus szülőértekezleten elmesélt, hogy ő pontosan mit is tapasztalt, a fiam elmondása alapján vele is megtörtént.
2011. júl. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Megkérdezhetem, hogy mik történtek?

2011. júl. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én több ovónőnél láttam, hogy csúnyán szólnak a gyerekekhez, mint a kutyához, és valahogy úgy hogy beledöngölik az önértékelésüket a betonba. Nem tudok már most mondatokat idézni, de mikor láttam és hallottam, akkor csak néztem. Azután láttam olyat is hogy ebédkor összeterelik őket, kézen fogva vonulnak be a gyerekek az udvarról, és nem láttam senkit aki rosszalkodott volna, mégis néha megrángatnak egyet-egyet terelgetésképpen, vagy csak azért mert vidám némelyik - főleg kisfiúkat. Tényleg mondom aranyos kisgyerekek, és a rángatás még a rossz gyereknél is visszataszító így kívülállóként. Hogy mi mehet bent, a házon belül.... Gondoltam már, hogy átkiabálok ilyenkor a kerítésen, de az ember valahogy nem akar balhézni, főleg hogy lehet ide kell majd iratnom a sajátomat is.

Azután délután jönnek a szülők, és akkor minta bűbáj tündérekké válnak az óvónénik, és talán a gyerekek el is hiszik hogy joggal bánnak így velük, mert rosszak. :(

a szülők szerintem sosem tudják meg ezeket. Verést egyelőre nem láttam szerencsére, mert azt már biztosan szóvá tettem volna.

A homokozóba pedig rendszeresen ürítenek a kóbor macskák. Letakarják ugyan,de nem rendesen, így még alá is mennek.

2011. júl. 26. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!