Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves Anyukák! Erről mit...

Kedves Anyukák! Erről mit gondoltok? Járatnátok ilyen helyre a gyereketeket? Hosszú, de tanulságos.

Figyelt kérdés

Mindig az volt az álmom, hogy tanító vagy óvónő legyek és kisgyerekekkel foglalkozzam. Sajnos nem volt jó a kapcsolatom a szüleimmel, 18 évesen el kellett költöznöm, de nem volt hová, munka mellett meg nem tudtam volna rendesen tanulni, a levelezőre pedig nem volt pénzem.


Lényeg a lényeg, ezt az álmomat egy időre fel kellett hogy adjam, ezért úgy döntöttem, külföldre megyek, hogy világot lássak és nyelvet tanuljak - egyúttal gyerekekkel foglalkozhassak, így lettem au pair (bentlakásos bébiszitter). 9 évig au pairkedtem 6 különböző családnál, 5 országban, újszülöttől 10 éves korig mindenféle "gyerekem" volt.


Mikor novemberben betöltöttem a 27-et, még mindig au pair voltam, nem kerestem magam halálra, de végülis szállásom, ellátásom volt. Megismerkedtem egy férfival, akivel elhatároztuk, hogy összeköltözünk. Ezért én elkezdtem "rendes" munkákat keresni itt, hogy egyrészt ne kelljen napi 12 órában dolgoznom kevés pénzért, másrészt majdnem 10 év után ideje továbblépni.


Beadtam sok bölcsödébe, oviba a jelentkezésemet. Tudtam, hogy nincs képzettségem, de tapasztalatom van, nyelvtudásom szintén (ami fontos, mert ez egy multikulti ország + ahova jelentkeztem többnyire nemzetközi ovik voltak). 2-3 helyről elutasítottak, de 2 hete sikerült!!! Felvettek óvónőnek egy nemzetközi óvodába! :) Ez az első hetem, nagyon élvezem, most "gyakorlok", szeptembertől egy másik oviba helyeznek át és saját csoportom lesz!!


Az otthoniak ezen csodálkoznak, hogy hogyan dolgozhatok én végzettség nélkül. De ha megnézzük, otthon bár mindenkitől elvárják a papírt, sok diplomás óvónő nem való a pályára. Itt pedig inkább azt mérték fel, hogy mennyire tudok bánni a gyerekekkel, milyen a kreativitásom, beszéltek a volt munkaadóimmal stb.


Ti vinnétek olyan helyre a gyereketek, ahol az óvónő nem szakképzett pedagógus?


2011. júl. 26. 16:24
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
51%
Bölcsibe még esetleg,de oviba semmiképpen,az okokat az előttem szólók leírták.
2011. júl. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Nem-nem, a hely, ahol dolgozom, hivatalosan is ovi (Kindergarten), és még ennél lejjebb is van egy szint, ami nálunk a bölcsinek felel meg (créche). Itt 4 évesen már iskolába járnak a gyerekek, ennek is több változata van itt, mint otthon. Bocs, hogy az itt használatos kifejezéseket használom, de nyilván ha otthon dolgoznék, akkor a magyar viszonyoknak megfelelően írtam volna le.
2011. júl. 26. 18:01
 13/30 anonim ***** válasza:
21%

Te nem érted, hogy attól, hogy te kint Óvodának hívod, itthon az még bölcsi kategória. És bárhogy ragozod, az is marad. Innen is látszik, hogy nem érted a nyelvet, hiszen nem csak szó szerinti fordításról, hanem értelmi forrdításról is kellene beszélni. Hisz hiába jelenti szerinted óvodát a kindergarten, ha annak a magyar megfelelője nem az óvoda, hanem a bölcsöde. És az itthoni ismerőseid sem csodálkoznának annyira, ha bevallanád, hogy egyszerű pelenkázó munkatárs leszel egy bölcsiben, aki elgügyög a gyerekekkel, nem pedig óvodapedagógus.

Amúgy itthon is volt/van miniovi elnevezésű hely, de az is bölcsödei funkciókat lát el.


Na tehát ha van végzettséged, ha nincs, már semmiképp nem bíznám rád a lányaimat.....

2011. júl. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Itt egy gyermek sem pelenkás, úgyhogy ez az állításod eleve nem állja meg a helyét. Senkinek nem mondtam, és a kérdésben sem állítottam, hogy pedagógus leszek, óvónőnek mertem nevezni magam, mert ha azt merem leírni, ahogy itt hívnak (teacher), akkor meg az lenne a baj, hogy miért hívom magam tanárnak.


Az én feladatom az lesz, hogy a kreatív foglalkozásokat vezessem, a gyerekekre vigyázzak, kirándulásokat, programokat szervezzek nekik. Nem kell iskolára felkészítenem őket, ahogyan otthon ez feladat lenne, hisz arra ott lesz a következő szint, a preschool.


A kérdésem annyi volt, hogy az anyukák bíznának-e ilyen helyben, vagy nem, és a többség meg is tudta válaszolni felesleges kötekedés nélkül (ezúton köszönöm nekik). Nem tehetem fel magyar viszonylatban a kérdést, mikor a két iskolarendszer ég és föld...

2011. júl. 26. 18:28
 15/30 anonim ***** válasza:
17%

"Az otthoniak ezen csodálkoznak, hogy hogyan dolgozhatok én végzettség nélkül. De ha megnézzük, otthon bár mindenkitől elvárják a papírt, sok diplomás óvónő nem való a pályára. Itt pedig inkább azt mérték fel, hogy mennyire tudok bánni a gyerekekkel, milyen a kreativitásom, beszéltek a volt munkaadóimmal stb.


Ti vinnétek olyan helyre a gyereketek, ahol az óvónő nem szakképzett pedagógus?"


Te hasonlítod magad a diplomás óvonőkhöz. Te hasonlítgatod össze a magyar viszonokkal. Tedd fel ezt a kérdést egy angliai fórumon!

2011. júl. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Nézd, én értem, hogy nehéz elvonatkoztatni, de szerencsére nem kötelező leragadni egy kérdésnél.


A többieknek köszönöm a lényegretörő és hasznos válaszokat!

2011. júl. 26. 19:16
 17/30 anonim ***** válasza:
48%
igen,én vinném!
2011. júl. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
39%

Nem soha, de Magyarországon ez nem is engedélyezett. Hiszen az óvoda oktatási intézmény, pedagógiai programmal. Tudom, sokan pont ezt róják fel, de én nem bánom, ha gyerekemmel foglalkoznak és nem csak nő bele a nagyvilágba.Magyarországon még dajka sem lehetsz képzettség nélkül és ez jól van így.

Kint inkább gyermekmegőrző az ovi, mint egy játszóház. Persze ha valakinek dolgozni kell érthető, valahova tenni kell a gyereket, de ne keverjük a szezont a fazonnal. Oda egyébként minek a képzettség, a gyerekre felügyelni nem nagy ügy. Oda valóban annyi kell, érts a gyerek nyelvén.


Ha külfölddel hasonlítanád, azt kérdezd meg, hányan járatják olyan iskolába a gyerekeiket, ahol nem szakképzett pedagógus tanít? Ha Anglia akkor csak az alja réteg lehet, hiszen normális ember már államiba sem, hanem magániskolákba, ahol szintén elképzelhetetlen a nem szakképzett pedagógus.

2011. júl. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Nem Anglia.


Egyébként egyetértek veled teljes mértékben.

2011. júl. 26. 20:37
 20/30 anonim ***** válasza:
Elárulod ez melyik országban élsz, ahol már 4 évesen iskolába járnak a gyerekek? Mindig tanulok valami újat, és ilyenről még nem hallottam....
2011. júl. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!