Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sürgős, help! 5 éves gyerekre...

Sürgős, help! 5 éves gyerekre hogyan tudok hatni, ha bébicsősz vagyok?

Figyelt kérdés

Nem hivatásos teszem hozzá, barátoknak vállaltam el, hogy vigyázok az öt éves fiukra 2 hétre (Dublinban, nekem ez amolyan nyaralás lett volna mellé), mert most született egy húga, és amíg a picire sokat kell figyelni, addig játszak vele.

Amennyit én megismertem a kisrácból korábban, az rendben volt, nagyon aranyos, értelmes jó gyerek volt.

Most meg mintha kicserélték volna, állandóan visszapofázik nekem, ma megsértődött, mert nem olyan busszal jöttünk haza, amivel akart, hiába mondtam neki, hogy nekünk milyen kell, hisztizett, majd mikor leszálltunk elszaladt a fenébe, át árkon bokron úttesten, alig értem utol, utolsó percben rántottam vissza egy kocsi elől, leszidtam hogy nélkülem ne merjen átmenni az úttesten, mert elütheti egy autó, erre tombolva toporzékolt és ordítozott, hogy én milyen szemét vagyok meg mittudomén... (???)

Elmondtam a szüleinek, hogy izé, azért beszéljenek már vele, mert ha lesz valami baja, azért én leszek a felelős, ahhoz meg nem sok kedvem van egy ötéves hülye hisztije miatt...

A nagy nevelés annyi volt, hogy "jajj cicuka, ilyet nem csinálunk, ne beszélj csúnyán"...

Na most... ilyenkor mit csináljak???!!! Még egy hétig itt leszek, nincs kedvem a gyerekkel hatalmi harcokat folytatni, tőlem hisztizhet is ha akar, de ez az elszaladósdi nagyon gáz... Valami tipp?? Sürgősen???

20L


2011. júl. 27. 00:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyd rá/rájuk, az ő dolguk, 2 hét alatt nem érdemes szembeszállni a nevelési elveikkel, ha nekik jó így...

Ha otthon vagytok, úgysem tud olyan nagy galibát okozni, ott nyilván jobban szemmel lehet tartani, ha kint vagytok meg tegyél rá "pórázt", úgy nem tud elszaladni.

Csak azok kedvéért, akik esetleg nem ismerik a kinti viszonyokat, nyugaton elég népszerű, hogy a gyerekre egy "vezetőkötelet" tesznek, a csuklójukon van a karika, így nem tudnak messzire menni. Én ezt elneveztem póráznak. De még jobb a hám! Ilyet is látni, az meg a felsőtestükre van erősítve, és abból lóg a póráz, aminek a végét a szülő fogja.

2011. júl. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem a lelki fejlődése érdekel, tőlem olyan akaratos gyerek lesz amilyen akar, mint mondtad nem tudok beleszólni, de ha megint kiszalad a kocsi elé engem vonnak felelősségre. Tudom mire gondolsz, láttam itt is ilyen pórázt :D, de nagyon kisgyerekeken, ő nem venné fel. És hiába raknám rá, leveszi... Mindegy, ha megint hisztizik majd fogom a kezét, úgy nem tud elszaladni. Max. tombol egy sort...

De ha valakinek van bevált tanácsa mondhatja.

2011. júl. 27. 00:49
 3/12 anonim ***** válasza:
A hámot szerintem nem tudja leszedni, az valahogy rá van szíjazva, valószínűleg hátul van a csatja.
2011. júl. 27. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sajnos erre sürgős segítség nincs. Ez minimum 3 napos párharc. Legalábbis az én tapasztalatom szerint legalább 3 napnyi folyamatos hisztit kell eltűrni és következetesen kitartani, hogy azután egy kezelhető gyereket kapj jutalmul...de ha nem kettesben vagy a sráccal, hanem ott vannak a közelben a kenyérre kenhető szülők, akkor ez még sokkal több.

Vidd el egy "dühöngőbe" alias játszóházba talán...

2011. júl. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

mondd meg neki, hogy most te vigyázol rá, és te ezt és ezt engeded meg vagy nem, mások a szabályok, mint anyukánál.

Sajnos neked kell megküzdened azzal, hogy tesó született és ez frusztrálja.

2011. júl. 27. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Elárulom a 'titkom' a hisztis gyerekekkel. Rengeteget vigyáztam ilyen korú idősebb és fiatalabb hisztis gyerekekre is, mert hát nagy a család és én voltam az aki "bevált". Én is hamar rájöttem hogy bizony rokon, nem rokon egyik szülő sem nézi jó szemmel a kétségbe vonom a nevelési elveit illetve megkérdőjelezem azoknak hatékonyságát, ezért nagyon fegyelmezni nem tudtam a gyereket, csak ha nem voltak ott éppen. Ezért próbáld inkább "szövetségeseddé" tenni a kissrácot. Ha elkezd hisztizni rögtön vond el a figyelmét arról a bizonyos dologról valami érdekessel. Ha teszemazt éppen a buszra nem akar szállni, akkor mondd neki, hogy ha felszálltok súgsz neki valami titkosat. Ez általában használ. De ha mondjuk elkezd hisztizni egy csoki miatt, akkor (tudom csúnya dolog, de néha kétségbeesésemben nem tudok mást csinálni) néha rámutatok egy érdekes emberre és suttogva mondom neki hogy nézd milyen vicces a fiúnak/lánynak a kabátja. A suttogás általában segít, ebben a korban nagyon kíváncsiak. Illetve mutasd meg neki, hogy te az ő oldalán állsz, tehát nem akarod megnevelni stb és akkor barátként kezel majd. Ezt elérheted azzal hogy ráveszed hogy megijesszétek közösen a szülőket (elbújtok és előugrotok). Illetve hogy lefoglald amikor van időtök akkor találj ki jó kis játékokat amiket együtt játszhattok. Amikor meg dolgotok van, be kell vásárolni vagy ilyesmi, azt is érdekessé tudod tenni azzal, hogy mielőtt elindultok megkéred rajzolja le a dolgokat amiket venni kell (kicsit időigényes, de nem kell az összes dolgot elmondani, elég ötöt hatot, a többit meg majd észrevétlenül beledobod a kosárba), és a boltban megkéred hogy olvassa fel sorban, lassan, hogy mit kell venni és ha tudja mondja meg hogy hogy van. Illetve egy öt éves kisfiú már valószínűleg ismer néhány betűt, ezzel is próbálkozhatsz (plakátokon a betűket felismerni stb).

Bár én ha a törpékkel vagyok valahogy én is gyerek leszek és könnyen kitalálok játékokat ami mindenkinek tetszik. Néha van, hogy rám jobban hallgatnak mint a szüleikre. Remélem összebarátkoztok, mert olyankor tündériek tudnak lenni a hisztis gyerekek is :) 17L

2011. júl. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, ez jónak tűnik! :)

Majd kipróbálom, ha duzzog... Különben tényleg értelmes gyerek, tud írni, olvasni meg számolni (öt évesen, nagyon durva, csak néztem) és eddig mindig halál cuki volt. Lehet a húga miatt ilyen durcás meg hisztis most. Köszi a válaszokat!

2011. júl. 27. 19:29
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A kisfiú egyértelműen lázad,nem veled van a baja. Ott a kistesó,anyu+apu vele foglalkozik,neki meg veled kell lennie.

Esetleg próbáld a szülőknek felvetni,hogy vigyázol a babára,addíg anyuka legyen a kisfiúval.

A fülbe suttogós,figyelemelterelős ötlet nagyon jó,beválhat!


Sok sikert!

2011. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2 jó nagy pofon neki és nem fog hisztizni.hagyd ott a francba mit szenvedsz más kölykével? 18F
2011. aug. 8. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Mint olvashattad: bébicsősz voltam, azaz, hangsúlyozom most figyelj, az volt a dolgom, hogy más gyerekével foglalkozzak...

A más gyerekében pedig az a pláne, hogy nem keverhetsz le neki pofont, amúgy ha a sajátom lett volna nyilván, mert tuti abbahagyta volna.


Időközben hazajöttem onnan, a gyerek semmire sem reagált, semmi suttogós jópofa dologra, amivel próbáltam kezelni a hisztijeit, tovább tombolt. Megkérdeztem anyukámat, mit csináljak, ő azt mondta gúnyoljam ki a saját viselkedésével nálunk az bejött és ha elszalad kapjam el és magyarázzam el, hogy vannak csúnya emberek akik elrabolják.. :D

Valamelyik a kettő közül hatott, mert az utolsó pár napra már behódolt, és nem visítozott annyit, csak a szüleivel, nekem engedelmeskedett.

2011. aug. 8. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!