Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Muszály egy 5 éves gyereknek...

Muszály egy 5 éves gyereknek még mindig délután aludni?

Figyelt kérdés
A lányom ezzel nyűglődik,hogy az oviban lefektetik őket,ha akarják ha nem.Az elmondása alapján egy jó pár gyerek ugyanígy nem akar aludni.Mármint a nagyobbakra gondolok.Majd kinjában mégis csak elalszik,igen csak,hogy itthon késő estig fent van,mert nem álmos.
2011. júl. 27. 00:18
 1/9 anonim ***** válasza:
29%

Sajnos az oviban nem fognak változtatni ezen a szokáson, csak ha nagyon sokan kérnék, hogy ne így legyen.

Szerintem jobb, ha nem hagyod sokáig fel lenni esténként, sokkal pihentetőbb, ha korán fekszik le aludni, ezt pedig úgy tudod elérni, hogy kellően álmos legyen kora este, ha reggel korán kelted. Keltsd fel hamarabb 1 órával reggelente, mint szoktad.

2011. júl. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

muszáj


Amúgy meg én most vagyok 18 annak idején én sem akartam aludni az anyám rengeteget járt az oviba, hogy amelyik gyerek nem akar aludni annak legalább találjon ki valamit az óvónő de nem...ezek szerint nem változott semmi azóta. Amúgy én sosem aludtam oviban, és mindig le voltam cseszve, hogy nem alszok de nem érdekelt csak feküdtem az ágyban

2011. júl. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A mi gondunk csak annyiban nagyobb,hogy az én kicsi lányom,születése óta "be van oltva alvás ellen"Egy két éves korában is sokat kínlódtam a délutáni alvással,sőt volt,hogy nem aludt egyáltalán.Igaz este nagyon korán elaludt.De most már,hogy nagyobbacska főleg nem igényli.Már előre félek ha elkezdődik a rendes ovis időszak,mit fogok én szenvedni reggelente vele ezért.Tudniillik sokszor nem akar menni oviba ebből kifolyólag.
2011. júl. 27. 00:29
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak kiscsoportban volt kötelező. Amikor a kiscsopisok elaludtak, a nagyobbak felkelhettek rajzolni, csak addig úgy kellett tennünk mintha aludnánk, nehogy ne akarjanak aludni ők se, aztán néha mi is elaludtunk nagyobbak, mikor hogy. :)Imádtam az ovimat 22/L
2011. júl. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Én nagycsoportos korom utolsó 1 hónapjáig nem igényeltem az alvást, és gyűlöltem az óvodát, mert annyira unalmas volt, a gyerekek pedig buták voltak körülöttem, és csak csúnyán beszélni tanultam meg tőlük. Aztán amikor már csak néhány hét volt hátra a 3 éves szenvedésből, akkor kezdtem el igényelni az alvást. Szerintem az óvónőkkel beszéld meg, hogy gyermekedet ne kötelezzék az alvásra, hadd foglalja el magát valami értelmesebb dologgal (természetesen csendben, a többieket nem zavarva).
2011. júl. 27. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem muszáj, de az egészséges idegrendszeri fejlődése érdekében ajánlott. Az enyémre nagyon is jó hatással van. Ő pont akkor van fennt sokáig éjszaka, ha valamiért kimarad a délutáni alvás (plussz ilyenkor szinte kezelhetetlenül túlpörög). Persze én így szoktattam mindig is. Két éves kora körül voltak nálunk is nagy harcok a délutáni szunya miatt, de letörtem az ellenállását és azóta (tehát már 3 éve) már automatikusan elalszik ebéd után...


Zárójeles megjegyzés: a muszáj-t pontos j-vel írjuk!!!!!

2011. júl. 27. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nem mindenki igényli. Az óvónőnek persze egyszerűbb, addig nincs rájuk gond. Különben meg nem is értem, gyakran hatévesek is járnak oda, akiket visszatartanak, azok mind alszanak? nem vihet könyvet, amit nézegethet az ágyban? vagy töksötétet csinálnak?
2011. júl. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk az oviban úgy oldják meg, hogy a nagy nagycsoportosok (de csakis ők) ha nem alszanak, kint lehetnek a folyosón, vittek ki kis asztalt, széket, rajzolhatnak, játszhatnak, csendes foglalkozás.

Talán beszélj az óvónőkkel, hogy oldják meg. (vagy először a többi szülővel, és együtt kérjétek, hogy találjanak ki valamit.

2011. júl. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Anyu elmesélése szerint kb 6 hónapos korom óta nem aludtam napközben. Az ovi nálunk úgy let megoldva, hogy akkor született a hugom, így ebéd után elhoztak, viszont amikor már ott kellett aludnom(utolsó év) akkor nálunk NEM volt kötelező aludni, csak pihenni. Ebéd után volt mese, mindenkinek le kellett feküdni, de nem volt muszáj aludni. A lényeg, h csendben kellett lenni. Anyu dajka és ahol dolgozik ott sen kötelező az alvás, csak a pihenés.
2011. júl. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!