Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni, ha a 2,5...

Mit lehet tenni, ha a 2,5 éves kisfiam nem akar délután egyáltalán aludni?

Figyelt kérdés

Ő nagyon mozgékony, fáradhatatlan, sosem megnem álló kisfiú.

Délelőtt vásárlás, játszótér, főzés, alvás.

Nem pörög túl saját magához képest, nem mozog keveset, nem unatkozik.

Lehet tenni valamit, hogy aludjon 1-2 órát ebéd után?

Nem eszik édességet, csokit, nem iszik csak vizet, c-vitaminos vizet.

Eddig nem volt az alvással gond, csak 1-2 hete van ez.


2011. aug. 1. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyém se alszik mindig. Van, hogy napokig nem alszik de most alszik. Mondjuk jó késő van már , fél órája aludt be de mindegy majd 1 óra múlva ébresztgetem. Hát nagyon hiányzik az 2-2,5 óra amikor nem alszik de ez van én nem tudok vele mit csinálni. :(
2011. aug. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én 3 nagyobb gyerekem 2 évesen hagyta el a délutáni alvást. Ennyi volt az alvásigényük... Egy ideig még próbálkoztam, utána feladtam, látva, hogy nekik nincs rá szükségük.

Most a kicsi lesz 3 éves és néhány hónapja már ő sem alszik nappal. Egyszerűen neki ennyi az igénye. Pedig nincs semmi, ami felpörgetné :)

2011. aug. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam se mindég alszik. Van, hogy 2 hétig alszik, de ma pl. nem aludt. Köszöni szépen jól elvan, játszik nem nyűgös. Ha nem akar aludni ne erőltesd. Neki nem nagy a nappali alvásigénye, bölcsibe is max. 30 perc-1 órát alszik. Még akkor is amikor korán viszem.
2011. aug. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3. vagyok. 8-kor aludt el a kisfiam. Amúgy ha alszik délután akkor 9 fele alszik el.
2011. aug. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Én mindenképpen letenném aludni. És elmondanám neki, hogy akkor is pihenni kell. Besötétítenék neki és nem hagynám játszani 1 órán keresztül,, csak feküdni. Szerintem minden gyerek bepróbálkozik ilyen idősen azzal, hogy nem alszik de te akkor is a pihenő időt tartasd be. Nem baj ha nem alszik de akkor is feküdnie kell és nincs játék. Még ilyen idősen kell aludniuk, hiába sokan megengedik a gyereknek egyszer hogy ne aludjon és utána meg már megvezetik anyukájukat. Miért van az, hogy ezek a gyerekek is alszanak az oviban meg a bölcsiben? Azért mert ott határozottan lépnek fel velük.
2011. aug. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bizony, a gyerekek nem egyformák.. Egyiknek több, másiknak kevesebb az alvásigénye. Az pedig tévedés, hogy minden gyerek alszik az oviban... Az én csoportomból pl. kb. a fele alszik el gond nélkül délután, a többi csak szenved az ágyban és csak nagy ritkán alszik el közülük 1-2, de ők sem alszanak végig. Az óvónők sem erőltetik az alvást. Ha a gyerek nem alszik el jó ideig, csendben, hogy a társait ne zavarja, nézegethet könyvet... Szóval az oviban sincs kötelező alvás. Ha a gyerek láthatóan nem igényli a délutáni alvást, alvás nélkül nem nyűgös, kár erőltetni.
2011. aug. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ma sem aludt és nem is volt fáradt. Este 9-kor aludt el.

Én vagyok így hulla, mert van egy kishuga is, akit így nehéz altatni délután, mert a bátyja miatt (5 hónapos) most ez nehezen megy.

Nem erőltetem, próbáltam, melléfeküdtem, de ami nem megy, nem megy.

2011. aug. 2. 22:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyilván minden kis gyermeknek izgalmasabb játszani, felfedezni a világot, mint aludni és ilyenkor minden elmés trükköt bevetnek.

(Pisilnem kell, szomjas vagyok, stb..) de senkit ne vezessen félre! ! Nekik még szükségük van délután is pihenésre. Akik azt mondják " jó van az úgy..", biztosan nem tart napirendet, ami ugye megint csak fontos része gyermekünk fejlődésének! Sztem az egyik legrosszabb amit egy szülő tehet ezzel kapcsolatban, ha engedi gyermekét össze-vissza lefeküdni. ..

2016. júl. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!