Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy vehetném rá, hogy játszon...

Hogy vehetném rá, hogy játszon valamivel?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éves lesz a fiam, és semmivel nem játszik, nem tudja elfoglalni magát semmivel. Korábban ez nem tűnt annyira el, mert csak vele tudtam foglalkozni. De most itt van a kicsi is, akivel szintén foglalkoznom kell.

Szó szerint nem csinál semmit. fekszik az ágyán bambul a semmibe és szopja az ujját. Hiába mondom neki, hogy csináljon valamit. azt mondja nem akar. Pedig minden tmegvettünk neki, hátha lesz egy játék, ami tetszik neki, leköti. Nem szeret rajzolni, gyurmázni, legózni, kirakózni. Rengeteg könyve van, memóriajáték, hatalmas barkácsasztal, és még sorolhatnám.

Adjatok légyszi ötleteket, hogy tudnám rávenni, hogy játszon egy kicsit egyedül.


2011. júl. 29. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha neked nincs időd foglalkozni vele, menjetek gyerektársaságba, egyedül egy játékkal még kevés gyerek foglalja el magát huzamosabb ideig. "Sajnos" játszani kell vele, egyedül még nekem sincs kedvem semmit se csinálni. Szerencsére társasági lény, örülj neki!!!
2011. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

előtte amikor közösen játszottatok, mit szeretett?

azokkal kéne próbálkozni, mégpedig úgy, hogy elkezded vele, és aztán kicsit otthagyod. az én kislányom 2,5 éves múlt 1 hónapja, de ha nem javaslom neki, hogy x dolgot játsszon, sőt nem veszem elő, akkor nem kezdi el. ő is képes fetrengeni, ha nem adom meg a kezdő lökést. ma pl. kérdeztem tőle, hogy nem épít házat a kiskutyáinak? kicsi m űanyag kutyák. előtte vmelyik nap játszottunk olyat együtt, és élvezte, egy idő utén csak ott kellett ülnöm, csinálta maga, azért javasoltam azt. mondta, hogy igen, de elő nem vette volna...kiraktam neki, és akkor elkezdte csinálni. midennel így van. ha elkezdem vele, ok. ha nem, akkor nem történik semmi. amúgy ha vmire azt mondja nem, sokszor kiderül, hogy csak úgy mondta, hogy mondhassa a hőn szeretett nemet.....nem kell feltétlenül komyolyan venni, legalábbis náélunk. én örülök, mert nála csak nemrég van ez, és nálunk is kb 1 hónap múlva megjön a kistesó.....

2011. júl. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Előtte sem csinált semmit. Csak akkor ez nem annyira aggasztott. Úgy rajzoltunk, gyurmáztunk, stb, hogy ő mondta mit rajzoljak, én rajzoltam. ő meg nézte. Ugyanez van a többi játékkal is.
2011. júl. 29. 14:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ennyire passzív, esetleg kérd szakember véleményét, hogyan tudnád az önállóságát fejleszteni. Szerintem elsőkörben kérj tanácsot a védőnőtől, vagy ismerős óvónőtől, ha van.
2011. júl. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A védőnővel próbáltam beszélni vele, de letudta azzal, hogy túl sok a játéka. Pedig nem vettünk meg neki mindent eleinte. Direkt nem vettünk sok játékot, mivel mindenhol ezt tanácsolták. Csak idővel, amikor már nem érdekelte semmi, akkor kezdtünk el vásárolni mindenfélét, hátha valami megtetszik neki.

Ráadásul az is gond, hogy nem vették fel az oviba, tehát még egy évig itthon fog semmit tenni.

Szeptemberben lesz 3 éves.

2011. júl. 29. 15:07
 6/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok. mint írtam, nálunk nemrégen, talán 2-3 hete van hogy magának kitalál dolgokat, előtte mikor közös játék volt, ő is csak azt várta, hogy én építsek, rajzoljak....

amúgy most sokszor játszik olyat, hogy a kedvenc rajzfilmjéből,a kisvakondból eljátszik jeleneteket, ezerszer... :)

a te kisfiadnak nincs ilyen kedvence? mert akkor játszhatnátok azt, hogy emlékszel hogy x, a kedvenc mesédből ezt meg ezt csinálja, így meg így? az hátha tetszene neki, és beindítaná a fantáziáját.

2011. júl. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem ez nagyon fura, ne haragudj hogy ezt írom, de "félelmetesen" fura, hogy semmit nem akar csinálni, mert egy ekkora gyerek még felfedező, érdeklődnie kéne minden iránt én kikérném egy szakember véleményét

és a szabadban? ha kint vagytok? pl játszón?

2011. júl. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pedig az enyém is ilyen, október végén lesz három, és semmi baja nincs értelmileg:) annyira megszokták , hogy csak velük játszunk, hogy most ez üt vissza. Jobban bevonom a házimunkába, mos velem, be es kipakolja a gépeket, felmosunk, porszivozik velem ugy, hogy az egyik porszivo csovét odaadtam neki fejjel, azon nincs gép, azt tologatja, mig én porszizom, amennyire lehet, foglalkoztatom. Mikor kb egy órás munkám van, előre mondom, hogy most felmossuk a konhát, utána megint játszunk. És most azt veszem észre, hogy kezdtek lenni önálló pillanatai....tudatosan hagyd egy kicsit és foglalkozz a kicsivel, meg ő is hozzon pelust neki, kisruhát, stb....jajj, nem lehet könnyü, adj neki időt!
2011. júl. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!