Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereketek ha elesik, hogy...

Kisgyereketek ha elesik, hogy látjátok el a sebet? Be kell kenni valamivel, vagy csak elég lemosni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
általában át szoktam törölni betadinnal, biztos-ami biztos alapon
2011. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kisnita ***** válasza:
Nálunk olyan még nem volt, hogy vérzett volna vagy seb keletkezett volna az eséstől. Olyan volt, hogy neki esett a kanapénak és lehorzsolta a homlokán a bőrt, de alig vérzett, csak vízzel mostam le neki, kemény szövésű huzat van a kanapén és ugyan az a csíkozás volt a gyerek fején is mint a kanapé mintája. Meg olyan is volt, hogy cumival elesett és orrán-száján jött a vér mert megütötte az orrát az orrlyuknál meg a belül az ínyét és a száj nagyon vérzik :S Akkor csak megtöröltem zsepivel, de nem kenegettem, a szájába amúgy sem tudnék mit kenni. Ha elesik nem szokott sebes lenni csak be kékül/lilul itt-ott, de azokkal nem csinálok semmit. A párom egyszer fagyasztott borsót akart a fejére tenni, hogy ne legyen pukli, de a gyerek nem hagyta ordított mikor rátette neki.
2011. máj. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lemosom, Betadine-nal fertőtlenítem, és ha komolyabb, nagyobb (vérző) seb, akkor beragasztom.
2011. máj. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én Octeniseptet használok. Szintén fertőtlenítő. Pici alakú spray, így kézitáskában elfér, és nem csíp, amikor befújom vele.

Egyébként az esetek nagy részében csak vízzel mosom le, ha van erre épp lehetőségem.

2011. máj. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

OFF!


Aki betadint használ, fel kell higítani, vagy csak öntök egy kicsit a gézlapra?

2011. máj. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

betadin krém

azt könnyebb adagolni is mint a oldatott

és nálunk az a varázskrém


kérdés mekkora a seb és hol van és milyen mély

de ált piszokmentesítés és fertőtlenítés elég

de nálunk jár varázstapasz is :-))) ha kicsi

ha nagy akkor felnőtt tapasz gézzel

2011. máj. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!