Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
Van egy kisfiam,aki 18 hónapos.Nagyon szereti a mamáját(anyósomat),ezzel persze nincs is semmi gond.Az nem igen tetszik nekem ezzel kapcsolatban,hogy ezt a mama ki is használja.Itt arról van szó,hogy úgy veszem észre,mintha direkt engedné meg a gyereknek amit mi mondjuk nem.Vagy tesz olyan dolgokat amiket mi nem.És a fiam ezért sokkal jobban ragaszkodik hozzá,mint hozzá.Mintha nem is a fiam lenne.Nemtudom mit tehetnék.Amit mi mondunk a gyereknek,arra nemfigyel,de amit ő mond neki arra általában igen.Vagy ha valamitől netalántán megijed a fiam,akkor hozzá megy oda nem pedig hozzám.Nemjátszik már el a fiam egyedül,mert anyós elintézte hogy ne legyen el egyedül.(ja amúgy vele lakunk,csak mi a felső szinten vagyunk.)Ma nem evett ebédet a fiam,és elment az asztaltól,anyós persze egyből utána.mi hagyni szoktuk hogyha elmegy az asztaltól,hogy had játszon egyedül.ő fut utána mintha valami baja lenne a gyereknek.és persze ebéd helyett csokitortát kapott tőle.mikor tudja hogy nemadunk neki ilyet,ha nemeszik ebédet.egyre jobban azt érzem,hogy úgy kezeli mintha a sajátja lenne.volt rá példa hogy ott mondtam előtte hogy ezt nem engedjük meg neki,anyós mintha meg sem hallotta volna vitte és engedte neki.bocsi ha hosszú lettem,de muszáj volt leírnom.várom a véleményeket.a negatív véleményt is elfogadom.
2011. júl. 31. 14:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

mond meg neki,hogy ne szóljón bele a nevelésbe.És csak arra tanítsa a gyereket amire ti.Vagy különben nem játszhat vele,és nem ültök egy asztalhoz.Lehetőleg szépen tedd és a párod elött,így anyósód nem tudja másként előadni a párodnak a történteket.

Nem baj ha megsértődik,engem sem érdekelt.majd megbékél

2011. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

a kedves apuka ilyenkor hol van??

tedd helyre a mamit egy kicsit, én elhiszem hogy örül hogy most ő van porondon de szerintem nem kéne ennek állandósulni.

sajna ezek az együttélés örömei.

2011. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
A párom már beszélt vele erről a dologról,de mintha a falnak beszélt volna.Ja és nem én kértem rá,mert ez a dolog őt is zavarja.A fiam már nem akar nélküle feljönni sem.Sír utána.És nekem ez nagyon fáj.Úgy érzem őt jobban szereti.Tényleg nem az a baj hogy szereti a fiam,hanem hogy ezt kihasználja anyós.Tény hogy sosem voltunk jóba(ő és én),de ezek után nem is akarok vele jóban lenni.Eddig türtem,de mondtam a páromnak,hogy többet nemfogok,ha kell kiosztom én.A párom nemszólt erre semmit.Megint hosszú lett bocsi.
2011. júl. 31. 14:28
 4/19 anonim ***** válasza:

Ha csak egy mód is van rá, fizikailag függetlenedni kel a kedves Mamától. Le kell zárni a fleső szintet vagy el kell költözni (ha lehet).

PLusz te vagy a férjed beszélgessetek el vele higgadtan, kedvesen, értelmesen arról, hogy szeretnétek, ha mindenki a szülők által meghozott döntések alapján nevelné a kisgyermeket. Mivel sokat vagytok együtt, ugyanakkor a gyereknevelés a szülők felelőssége, a nagymamának azt kell képviselni a gyermek felé, amit a szülők képviselnek. Más lenne a helyzet, ha nem laknátok együtt, ritkán találkoznátok, ilyen esetben nem olyan nagy gond, ha a nagymama kicsit lezserebb. Meg is fogja tenni, hisz nem ő viseli a következményeket.

2011. júl. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne adja fel a párod, szóljon újra és újra.

Egy konkrét eset után helyezd biztonságba a kicsit, és "kapjátok el " a mamit egy alapos beszélgetésre. Higgadtan, indulatok nélkül, de muszáj!!!

Tényleg elveszi a fiadat... ez már nem a sima mama kényeztetése...

É kisit függetlenedni nem tudtok? Nem külön lakás, hogy együtt vagytok? Nem együtt laktok, de mégis? Tudom nem könnyű, de muszáj bekeményítenetek, a pároddal együtt természetesen, a mamára hatni kell, és kicsit elszakítani tőle a fiúcskát. Mamát meg kell nevelni, TI vagytok a szülők, TI mondjátok meg, hogy mit szabad és mit nem, ő CSAK SEGÍT-het, nem ő az anyja, értessétek meg vele!!!!


Nagyon szorítok.

2011. júl. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

és ha a mama most itt maradna most egy hétvégére a gyerekkel,mert akkor irány egy kicsit pihizni akkor szerinted rosszabb lenne vagy rájönne hogy ez nem így működik hogy mindig ő a jó zsaru.

esetleg alaposan kellemetlen helyzetbe hozni valahogy hogy kapcsoljon.

én mondtam a saját anyámnak is hogy- anyu most lehet hogy megsértődsz nem érdekel de én vagyok az anyja és majd én nevelem te meg legyél a nagymama aki sütit süt meg 20szor elmeséli a hófehérkét aztán elmentünk sétálni.

nagyon rosszul esett neki de megbeszéltük hogyha majd nagy lesz és engem utál akkor ő legyen a MAMA ahol engem lehet szidni,ne még egy szülő

2011. júl. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha süket fülekre találsz, mondd neki, hogy költözni fogtok, ha nem változik a helyzet és már találtatok is szimpatikus lakást. Ha ezek után se változik, akkor tényleg költözzetek el (ha tudtok).
2011. júl. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Nálunk annyiban hasonló a helyzet, hogy anyósom mindennek az ellenkezőjét csinálja, amit mi mondunk, mondván kicsi, neki még szabad. De szerencsére nem ott lakunk és a gyerek keveset van vele.

Mi apa és én azt csináltuk, hogy elvettük tőle a gyereket, elvezettük tőle, hogyha nem az volt, amit mi akartunk. 5 percig volt dulifuli mindig. Most már kezdi kapiskálni, hogy mi a helyzet és nem sértődik meg. De meg kell mondani, hogy tartsa tiszteletben a nevelési elveiteket. Ha szépen, tisztelettel, világosan és érthetően beszélsz, akkor nem szabad, hogy megsértődjön.

Egyébként ha olyat adnak neki enni, vagy anyósom, vagy édesapám, amit én nem engedek, simán odamegyek és elviszem tőle azt az ennivalót. Ha nem, akkor nem.

Sokszor mondják azt is, ha néz egy ennivalót, amit más eszik, hogy megkívánja. Erre én azt mondtam, hogy a macskát is szokta nézni, mégsem etetem meg vele.

A múltkor vendégségben voltunk és tudtam, hogy nem volt friss a ropi. Nem engedtem neki enni azt sem. Meg ami tele van nyomva tartósítóval, mert az egyik rokonunk állandóan tescos pogácsát vesz, ami kb 1 hónapig jó, azt sem engedem neki megenni. Nem érdekel, hogy ki sértődik meg.

A lényeg, hogy légy határozott!

2011. júl. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
ja hát ezzel a besértődéssel sokmindent elérnek, de csak addig, amíg le nem sz*rod
2011. júl. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Sajnos eddig a párom nemakart költözni,de reméljük hamarosan belátja hogy ez így nemfog menni.Épp ma választjuk ketté a felső és alsó szintet.Mondtam hogy vagy lesz egy ajtó hogy a gyerek tudjon fent is mindenfele menni vagy én megyek el.
2011. júl. 31. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!