Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatiszta de milyen modszerrel?

Szobatiszta de milyen modszerrel?

Figyelt kérdés
nem birom venni a pelust...150db ment el juliusba jo meleg volt többet ivott..de hogyan szedjem rá...??
2011. aug. 1. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Két éves kora előtt nem lesz szobatiszta,de lehet,hogy még akkor sem. Erőltetni nem tudod.
2011. aug. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi..remélem azért sikerülne..én 1 évesen szobatiszta voltam..a mai gyereek elkényelmesedtek:)))
2011. aug. 1. 20:52
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

HÁt ez attól is függ, hogy mennyi idős.

De 150 db? Ezt nem tudom hogy csináltátok. Nálunk átlag napi 3,5 pelus fogy, ami 105 egy hónapban. Szintén sokat iszik. A pisi miatt 3 elég lenne, csak néha a kakit az éppen friss pelusba nyomja, olyankor jön a negyedik.

Babylove pelust használunk, dm-ben kuponnal vesszük, 25% kedvezménnyel 3000 Ft egy karton, amiben 82 darab van. Tehát összesen is 4000-ből kijön egy hónap.


Persze nem tudom milyenek a körülményeitek, ha még ez is sok, akkor valami szociális támogatást kéne igényelni, vagy önkormányzatit, ahol laktok, annak megfelelően.


Arra minden esetre számíts, hogy ha túl korán kezded, akkor az elején meg állandóan mosni fogsz, az sem pénztárcakímélőbb...

2011. aug. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy ilyen kérdés már itt, hogy hogy lehet, hogy régebben szobatiszták voltak korábban a gyerekek, olvass utána, sok oka van ennek...
2011. aug. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Te kényelmesedtél el... nem akarsz pelust cserélgetni.
2011. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Milyen idős? 2 éves kora előtt esélytelen, de van olyan gyerkőc persze, de nagyon ritka. Kisfiam 2,5 éves, de még semmi jele. Egyáltalán nem érdekli a dolog. Erőltetni nem szabad, mert pzsichés és lelki problémákat okozhat később. Pl. még 7-8 évesen is bepisil, visszahúzódó lesz stb. ezt ki kell várni. DE hogy megy el nálatok 150 pelus? Nálunk pici korába ment el annyi. Most átlag 3-4 naponta. Max. 120 megy el, de inkább kevesebb.
2011. aug. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbálkozz textil pelenkával. Különben elköltöd a ruhák mosására a pelenkák árát.

Hogy régen hogy volt? Anyósom a kiságy sarkába tette a bilit, ráültette a gyereket, és egy sállal a rácshoz kötötte. "sokszor fél óra hosszat is ott ült" szokta mondani büszkén. Ha ezt elég gyakran ismétled, nem kell annyi pelenka.

2011. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is másfél évesen szobatiszta voltam, meg párom is. Anno 30 X évvel ezelőtt nem volt ilyen kényelmes a mosható pelenka.

Anyós egyébként elmesélte, hogy a párom hogy is lett szobatiszta. Konkrétan ahogy ülni tudott, minden reggel rá kellett ülnie a bilire, ott kellett meginnia a kakaóját, és addig fel nem állhatott róla, amíg nem termelt a bilibe. Majd egyszer kb. másfél évesen véletlenül bekakilt, apukája nemes egyszerűséggel az arcába nyomta a saját szaros kisnadrágját.


Na kösz, akkor inkább tisztába teszem a 22 hónapos kisfiamat, és ilyen áron ne legyen szobatiszta.

2011. aug. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a gyerkőc?


Az butaság, hogy 2 éves kor előtt nem lehet szobatiszta, az én fiam most 22 hónapos, bő 2 hónapja szobatiszta, a déli alváskor sincs rajta pelus, és ha itthon megyünk valahova, akkor sincs rajta. Mi kertes házban lakunk, nekünk könnyű volt leszoktatni.

2011. aug. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

22.26-os vagyok. Az utolsóra reagálnék: agyilag kell megérnie a gyereknek a szobatisztaságra. És a legkevésbé sem azon múlik, hogy milyen környezetben laktok. Mi is kertes házban lakunk.

Próbáltam mindent:

- nem adtam rá pelust, hanem kis bugyit. Eredmény: minden ment a bugyiba, pisi kaki egyaránt, pisinél még mondta is, hogy FOLYIK.

- semmit nem adtam rá, meztelenül volt. Eredmény: visszatartotta a pisit egy ideig, majd ahol éppen kellett neki, ott csurgatott (ha kint, akkor kint, ha bent, akkor bent). Hiába kérdezgettem időnként: nem kell pisilni? Tudod mit? Gyere, megyünk pisilni. Odaálltunk bokorhoz, vécéhez, látom, hogy próbálna, majd azt mondja: NEM MEGY. És két perc múlva mint a Niagara, úgy folyik.

Ráülni sem a vécére, sem a bilire nem hajlandó, sír, azonnal le akar szállni róla, nem tudom sehogy lekötni sem, hogy abbahagyja. Már énekeltem, mondókáztam, verset mondtam a kacsás vécé szűkítőről, de semmi.

Eddig kétszer pisilt vécébe, az is szerintem csak véletlen volt, nagyon nyomott, erőlködött, és kijött két csepp. Hát ez minden, csak nem szobatisztaság...

Kaki után időnként szól, ha éppen olyanja van, jön hozzám, és mondja, hogy KAKI VÓÓT. De ezt sem mindig. Pedig akárhányszor tisztába teszem, és beszélek neki a kakilásról, kapásból rávágja: ELMÓ KAKIL VÉCÉBE. Tehát tudja, hogy oda kellene, de ő nem csinálja (gyakran megnézi a Felejtsd el a pelust, Elmó című mesét, tetszik neki, és szereti).


Hiába okos, értelmes, folyékonyan beszél most már mondatokban, egyszerűen nem és nem és nem haladunk a szobatisztasággal sehogy. Agyilag nincs megérve rá. És bárhogy akarnám én erőltetni, ha ő nem akarja.

Én abban bízom, hogy majd a bölcsiben szeptembertől látni fogja a nagyobbakat a vécét használni, és ott rászokik.

2011. aug. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!