Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lesz így a 17hónapos...

Mi lesz így a 17hónapos lányom alvásával? Mikor átalussza az éjszakát, nappal nem akar aludni. Mit csináljak keltsem fel éjjel?!

Figyelt kérdés

Soha nem volt jó alvó,az éjszakákat is csak ritkán alussza át,azt is csak pár hónapja. 1éves koráig napi 2x,most már csak dél körül alszik kb 2órát.

Ha az éjszakát ébredés nélkül átvészeljük,akkor nem akar aludni az istennek sem nappal! Most is fent van még reggeltől,sehogy nem tudom elaltatni. Volt már hogy csak délután 5körül aludt el,de akkor még éjfélkor is kukorékolt. Félek most is ez lesz!

Este 9körül alszik,és reggel 7kor kell.


2011. aug. 2. 14:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Az éjjeli alvást semmi nem pótolja, fel ne keltsd éjjel szegényt! Te sem örülnél neki , egész nap nyavajognál....na ő is ezt fogja tenni,ha éjjel keltegeted. Valamiért kezd elmaradni nála a délutáni alvás, ami nem ritka ilyen korban, egyszerűen nincs rá igénye, délután ötkor meg már nem szabad elaludni engedni, inkább tedd le nyolc elött, ha már nagyon álmos, de délután ötkor már ne. Ha addig nem aludt, akkor már ne aludjon. Valószinűleg az a délutáni alvás csak neked hiányzik,neki annyira nem. Tudom,hogy én is megkattannék,ha egész nap fent lenne a gyerek, most is alszik, kb ötig, nekem is szükségem van erre az időre,mint a levegőre, ugyhogy értelek. Vagy lehetsz szigorú, ebéd után még kis játék, kettő után pedig be a szobába. Vagy csendben bekapcsolsz neki mesét, menj ki a dolgodra, hátha elalszik.
2011. aug. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!