Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam még nem lesz 2 éves...

A kisfiam még nem lesz 2 éves amikor testvére születik. Nagyon ragaszkodó típusú és erős. Sokszor verekszik. Hogyan kezeljem őt ha megszületik a kistestvére?

Figyelt kérdés

Van még egy másodikas kisiskolás fiam is, akivel többet kell foglalkoznom. Az apuka sokat dolgozik, keveset van otthon. Nem akarom bölcsibe adni a középsőt, de nem tudom, hogy legyek ott minden percben, mit tegyek amikor éppen szoptatnom kell. Lassan kimászik a járókából is.

Aki volt már hasonló helyzetben, kérem segítsen!


2008. márc. 3. 14:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 19 hónap van a két fiú között. Szoptatásnál mindig úgy csináltam, hogy ültem az ágyon, ha jobb ciciből evett a kicsi, a bal oldalamon formabedobálóst játszottam a nagyobbal, amikor át tettem a bal cicire, ment a nagyobbik a másik oldalra. Szerencsére sosem volt gond. A járóka nálunk sosem működött, egyiknél sem :o(. Amúgy sem tartom jó ötletnek, hogy oda betedd, amíg a kicsit szoptatod, mert az nagyon rossz érzés lenne neki. Tudom, hogy nehéz megosztani az időt. De amíg a legnagyobb suliban van, addig foglalkozz többet a középsővel. Hátha szerencséd lesz, és a kisbaba eszik-alszik típus lesz. A másik a játszótér, ami segített nekünk. 11 napos volt a kicsi, amikortól lejártunk de, du játszóra, ahol csak a nagyobbal játszottam, a kicsit meg megszoptattam lent. Semmi baja nem lett, és mire a nagyobb megszokta a kicsit, és azt, hogy őt nem felejtettem ezért el, már otthon is jobban elvoltunk (addigra tél lett, szeptemberi a kicsi).
2008. márc. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Van egy barátnöm akinek 3 gyereke van, egy ovis egy 2 éves körüli és egy baby, ö mindig azt mondta hogy a nagyobbakkal kell törödni mert a kicsi ha 5 perccel tovább sír még nem emlékszik arra de ha két nagyobbnak kell a wc várni a popsi törlésre azok már fefogják. így simán abba hagyta a szoptatást mikor a nagyobbiknak popsit kellet törölni, és miután végeztek folytatta, igaz a baby nyüszögött de nem halt bele, na a nagyobbiknak elég rossz lett volna várnia wc-n hogy anya befejezze ez etetést.

az unokaöcsém is elég verekedös, és irigy kutya, de azt mondták neki hogy az Ö tesója lesz, és ha dicsérik a tesót akkor azt mondják a TE tesód olyan szépen evett,.... így büszke mint a fene az Ö tesójára.

én is tuti a két nagyobbat tenném elsö sorba, mert meddigre 1 éves lesz a pici addigra 3 a nagy és ovi, így a picire marad idöd. onnan már nem kell akkora külömbséget tenned, mert a közepes már sokkal jobban megfog érteni mindent. ja és egy kisiskolás is tud segíteni sok mindenben, pl lekötni egy kicsit a közepes figyelmét.

2008. márc. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!