Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Felelőtlenség, hogy nem...

Felelőtlenség, hogy nem kértem teljes kivízsgálást? Napi egyszeri láz veszélyes lehet, ha egyébként erős, jókedvű? Elég ha hétfőn megyünk be a kórházba? Hétvégén úgysem csinálnának semmit. Nem?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak 2 hete kezdődött egy szalmonelle és rota fertőzése,magas lázzal,hasmenéssel,hasi görcsökkel.Kb.1 hétig tartott ez intenzíven.Utána 3 napig napi egyszer hőemelkedése volt,majd hétfő óta napi egyszer belázasodik és kell,hogy gyógyszert kapjon,de jókedvű,eszik,iszik,futkos.Kedden vettek vért,de a crp értéke nem volt magas.Szerdán elkezdtünk szedni egy antibiotikumot,mert félő volt,hogy nehogy tüdőgyulladása legyen.Hallgatásra nem hallatszott.Ma beszéltem a gyerekorvossal és azt mondta,hogy inkább vigyük be holnap a kórházba.teljesen tanácstalan vagyok,mert nem tudom,hogy mi a jó ez esetben?Egyébként nem néz ki betegnek.Köszi.
2011. júl. 16. 22:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha nem elesett,bágyadt,akkor várhatunk holnapig?
2011. júl. 16. 22:28
 2/9 anonim ***** válasza:
ha a gyerekorvos aztmondta,tégy úgy..inkább,minthogy baja legyen
2011. júl. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Neharagudj, de te vagy az orvos, vagy a doki? Inkább menjen be feleslegesen minthogy baj legyen,nem?


Csak egy egyszerű példa: Én asztmás vagyok 4 éves koromtól. Gyakran voltam kórházban és én sosem éreztem magam olyan rosszul magam szerint minthogy be kelljen menni. De ha anyum nem visz be akkor, és később, akkor ma nem itt pötyögnék neked!

2011. júl. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Telefonon hívtam fel a gyerekorvost,hogy mit csináljunk és igazából úgy mondta,hogy inkább vigyük be,de mintha ránk bízná a döntést.Tényleg szar ez a helyzet,mert múltkor amikor bent voltunk vérvételen a kórházban,akkor pár órával később közölték,hogy jó a véreredmény és ha gond van ne oda menjünk,hanem a gyerekorvoshoz.
2011. júl. 16. 22:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Inkább vigyók be orvosi nyelven azt jelenti, hogy be kell vinni mielőtt baj lenne; szerintem ha nem viszed be, akkor az már tényleg felelőtlenség, ne haragudj, de én így gondolom.
2011. júl. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem haragszom és tényleg lelkiismeretes anya vagyok,most sem tudok aludni annyira ideges vagyok,de azért gondoltam,hogy várnánk hétfőig,mert nincs más baja,jó a kedve.Ha holnap befektetnek,akkor nem tudom,hogy azon kívül,hogy ott vagyunk csinálnak e valami vízsgálatot.Köszi.
2011. júl. 16. 23:04
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Bementek?

Helyedbe inkább feleslegesen,de elmennék a kórházba a gyermekkel.

Jobbulást!

ne idegeskedj,vigyázz magatokra!

2011. júl. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, gyerekosztályról beszélsz.

Miért ne csinálnának semmit? Ezt honnan veszed?


Fehérváron, mi szombat este vittük be a gyereket és azonnal intenzív osztályra vitték és hívták a szakorvost!,mert kiderült, hogy cukorbeteg. És éjjel tizenegykor jött a nővér, hogy érdeklődőtt a diabetológus, mert ő akkor nem volt ügyeletes.

Illetve hat éjjel viszem be, az az első hívják telefonon a diabetológust, tájékoztatják, hogy bent vagyunk, és reggel 7-kor is, ha kérdezem, hogy adjam e az inzulint a nővér már tárcsázza is a diabetólogust, kérdezi és mondja mit csináljunk.

Úgyhogy a gyerekekkel kapcsolatos dolgokat komolyan veszik legalábbis nálunk és van orvos és telefonon meg értekeznek a szakorvossal és ugyanolyan ellátást kap, mint hétköznap.


De volt olyan beküldött a gyerekorvos és a kórházban elküldtek bennünket, az is igaz. De vidd be inkább.

Ez a hétvégén nem csinálnak semmit, csak az olyan osztályokra igaz, ahol nem sürgős az ellátás.De egyébként a gyerekosztály teljes kapacitással működik.

2011. júl. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ma felhívta a férjem a gyerekorvost és azt mondta,hogy ha nem bágyadt,akkor elég ha hétfőn először hozzá megyünk és megnézi,megbeszéljük,hogy mire adja a beutalót.Ő is azt mondta,hogy ha nem akut a dolog(jókedvű,eszik,iszik),akkor úgyis hétfőn küldenék el vízsgálatokra.Onnan tudom,hogy nem igazán csinálnak semmit csak sűrgős esetben,hogy voltunk már kórházban és hétvégén egy orvos volt több osztályra.Az érkező betegeket felvették,ellátták,persze ha sűrgős volt,akkor mindent megnéztek,de szerintem a mi esetünkben nem tudom...Most játszanak az apjával.Eszik,iszik,kifejezetten jó kedvű.Nagyon aggódok,de azthiszem várunk holnapig.Éjjel kapott egy kúpot(38,2)volt a láza.Utána meg egész éjjel hideg és izzadt volt.Remélem,hogy jól cselekszünk,de tényleg jól van.Ő ha "beteg",akkor fel sem tud állni és tartogatni kell.Ahogy olvasom magam egy felelőtlen anyának tűnök,de úgy akarok cselekedni,hogy neki is jó legyen.Annyira nehezen viselte legutobb is a kórházat,hogy ott gyengült le és kapott el más betegséget.Enni,inni nem akart,egy lukba voltunk bezárva és még a folyósóra sem lehetett kimenni 10 napig.A végén már hazaengedtek,mert azt mondták,hogy többet árt neki az,hogy kórházban van,mint használ,persze az alapbetegségből meggyógyult,csak befordult szegény.Sajnos hétfőn szükséges lesz a kivízsgálás,azt nem tudom,hogy ambulánsan megoldható e.A fogát fájlalta a napokban egyedül.De úgy láttuk,hogy kint van már az összes.
2011. júl. 17. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!