Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két év körüli gyermeketekben...

Két év körüli gyermeketekben mennyire erős a birtoklási vágy?

Figyelt kérdés
Kisfiam rögtön elkezd sírni, hisztizni, ha más kisgyermek játszik azzal a játékkal, amit Ő is kiszemelt, vagy előtte Ő játszott vele, illetve szeret mindent begyűjteni magának, és ahhoz sem nyúlhat senki. Ez nekem olyan kellemetlen, mert úgy néznek ránk az anyukák, mintha olyan rossz emberek lennénk, pedig szerintem ez bizonyos fokig ez életkori sajátosság. Most akkor ne járjunk közösségbe, amíg ezt ki nem növi?? Hogy lehet ezt "kezelni", megtanítani, hogy nem minden az övé??
2011. okt. 5. 11:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ügy, csak magyarázhatod neki, és ha nem fogad szót egyszer kétszer elhozni a közösségből, hagy érezze hogy bünteted mert irigy volt. Az én lányom nem irigy Hála Istennek de vannak dolgok amik nekik is kellenek, a barátnőm meg hajlamos volt arra hogy mindenre azt mondta hogy az én lányom adja oda az övének mert az ő lány még kicsi. Az enyém meg a kis birka odaadta de ha valami az én kislányomnak kellett volna, a csaj közölte, hogy nem veheti el mert akkor az ő kislánya sírni fog. Szóval vannak ilyen anyák de velük nem kell törődni.
2011. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, a 20 hónapos kisfiam mostanság kezdi felismeni,hogy mi az övé, és van,hogy visszaveszi a játékait,ha valaki játszana vele.Ő nagyon kíváncsi,szeeti kipróbálni a többiek játékát,motrát, és akkor megpróblom rávenni,hogy cseréljenek, akkor szívesen adja.
2011. okt. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én meg épp az ellenkezője miatt aggódom. 2 éves fiam simán odaad minden játékot, bárhol-bárkinek. A boltban képes odaadni a vadonatúj autóját, akár idegennek is. Épp a napokban volt, hogy kapott egy új, elég drága autót (rendőrautó, világítanak a kerekei, meg zenél). Mentünk át ismerősökhöz, nem tudtam tőle elvenni, hogy ne hozza, hasonló korú kisfiú van ott. Az volt az első, ahogy beléptünk, hogy már adta is oda az autóját, amit a másik kisfiú rögtön földhöz is vágott.

Inkább azt mondom, hogy legyen egy kicsit "irigy", így jobban megbecsüli a tulajdonát. De mondom, mi pont a másik véglet vagyunk, lehet, hogy ha hasonló habitusú lenne a fiam, akkor meg azon aggódnék.

Szerintem közösségből emiatt nem kell kivenni, csak sokat magyarázni, hogy most xy is szeretne egy kicsit azzal a játékkal játszani, te addig játssz a másikkal, majd ha már neki nem kell, vissza fogja adni...

Bocsi, ha nem tudtam érdemleges választ adni, csak gondoltam leírom, hogy van másik oldal is. :)

2011. okt. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagy :)
2011. okt. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!