Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, ha 14 hónapos...

Mit tegyek, ha 14 hónapos kislányom piszkálja a nuniját?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 8. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Semmit. teljesen természetes. Esetleg, ha társaságban csinálja, akkor elhúzhatod a kezét, de csak úgy, mintha semmi különös nem lenne.
2009. ápr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Más ilyen korú kislány is csinálja? Társaságban nem, csak, ha leveszem a pellust róla.
2009. ápr. 8. 22:16
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem lehet hogy viszket neki? Nem piros? Esetleg nézesd meg dokival is, ha ez megnyugtat. Lehet hogy csak szórakozásképp csinálja.
2009. ápr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Kisfiam 18 hónapos és kb. ilyen idős kora óta ő a fütyijét fogdossa, ha leveszem a pelenkát. Teljesen normális dolog, azt is fel kell fedeznie, és mivel azt elég keveset van módja megtapogatni, hát amikor alkalma van rá, nyilván megfogdossa.
2009. ápr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Az én 15 hónapos lányom is csinálja, leveszem a pelust és rögtön odanyúl. Szerintem élvezi, hogy nincs rajta pelenka, de megnézi, hogy mi van ott helyette. Én mindig mondom neki, hogy ez itt a nunid, mutatom hátul, hogy hol a popsi és szépen meg is tanulta a többi testrészével együtt ezeket. Ha napközben gyakoroljuk a testrészeket rákérdezek arra is, hogy hol van a popsid, hol van a nunid és szépen megmutatja. Szóval ne tegyél semmit, ez teljesen természetes.
2009. ápr. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Az enyém 23 hós,de amióta mozog a keze csinálja.Figyelj rá,mert az enyém amióta magában tud ténykedni,és már nincs pelusa sem képes mindent odadugdosni.Wc papírt,lego-darabokat,játékokat.
2009. ápr. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%
az enyém 5 éves de ő is piszkálja.Ez engem is eléggé idegesít.Hiába mondom neki,hogy nem szabad,amikor nem látom csinálja.Szerintem figyelj oda rá!
2009. ápr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Ez kisgyermekkori önkielégítés,van rá szakszó is,de nem jut eszembe a neve.Nincs még babám,de természetes,barátnőm kislánya is ezt csinálja,elég gyakran,nem tudják még mi ez,csak érzik,h jó és ezért kell folyton csinálniuk.Egyébként én is csináltam,vannak még halvány emlékeim,de tényleg normális.A lényeg,hogy nem szabad tiltani mert az szégyenérzetet vált ki és később gondok is lehetnek belőle a szexualitás terén.legalábbis ezt olvastam.Hagyd neki,hadd csinálja,esetleg ha mások előtt csinálná tereld másra a figyelmét valahogy,de azt írtad,h csak akkor csinni ha leveszed a pelust,szal nem kell aggódni:))
2009. ápr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

A lányom 15 hónapos.Ha levesszük a pelust az ö keze is egyböl ott van....

Szerintem minden kicsinak.Akár fiú akár lány...

majd késöbb kell rájuk figyelni,ha már elég okos (érett lessz hozá,hogy megértse nem kell oda nyúlkálnia..

2009. ápr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kÖSZÖNÖM A MEGNYUGTATÓ válaszokat!:)
2009. ápr. 10. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!