Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányom nagyon...

2 éves kislányom nagyon sokszor piszkálja az orrát és rágja a kormét, hogy szoktassam le ezekrol a rossz szokásokról?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem veszel róla tudomást, nem csinálsz belőle "üget", hamarabb leszokik róla, mintha állandó téma, hogy "ne túrd az orrod!", "ne rágd a körmöd!". Inkább tereld el a figyelmét, adj a kezébe olyankor valamit, amikor ezt csinálja, de semmiképp ne tudatosítsd benne, hogy ez téged zavar! [link]
2011. febr. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
keresztanyám a lányának befestette a körmét átlátszós lakkal mikor kicsi korában rágta a körmét:D, de sztem inkább te ne fesd be 2 évesnek. mond neki h illetlenség meg üss picit rá a kezére, de ne fájjon neki:D nem azt mondom h verd meg
2011. febr. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia,


mi is körömrágással küzdünk, eddig eredménytelenül!! már csomó szert kipróbáltam,d e mindegyiktől vígan rágja tovább. nem is tudom kitől láthatta, hiszen otthon nincs senki, aki körmöt rág...:S és semmilyen sérelem vagy trauma nem érte mostanában. szóval én is a válaszokat keresem. elolvastam azt a cikket, amit a kedves első válaszoló küldött, kipróbálom, hátha a rá hagyás bejön!!


Ági

2011. febr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszi a válaszokat!Eddig próbáltam figyelmen kívul hagyni,mintha nem is venném észre,de nem használt.A kormét már másfél éves korától rágja,az orrpiszkálás pár hete kezdodott.Mostanában néha rácsapok a kezére,mert sokszor már nagyon idegesít,de nem tudom,hogy ez jó-e,a belinkelt cikk szerint nem jó.

Ági :milyen szereket próbáltál ki?

2011. febr. 3. 16:19
 5/5 anonim ***** válasza:

uh, a márkaneveket pontosan nem tudom... egy zselével kezdtük, amit végső elkeseredésünkben már szinte a nyelvére kentünk, de semmi. azután jött valamilyen mártogatós folyadék nulla eredménnyel. most tartunk a körömlakknál ( nem sima, hanem direkt körömrágásra való ), amit meg kimondottan élvez!!... pedig annyira rossz az íze!! és még most is ugyan így rágja!! per pillanat azzal próbálkozunk, hogy eltereljük a figyelmét, ahogy meglátjuk a kezeit a szájában... nem tudom, már teljesen elkeseredtünk...:S


Ági

2011. febr. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!