Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Anyás" kisfiú oviba szoktatás...

"Anyás" kisfiú oviba szoktatásáról tapasztalatok? Mire figyeljek, mit ne csináljak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:

az én kisfiam is nagyon anyás volt. soha nem váltunk el egy percre sem egymástól. ha teheti most is állandóan anyakamon lóg, pedig már mindjárt 5éves.

én is azt hittem nagyon nehéz és sírós lesz az első időszak.

a legnagyobb meglepetésemre 1-2 nap volt amikor reggelente, otthon elmondta sírva, hogy nem akar menni, de mire elindultunk nem volt gond. megbeszéltük, énis dolgozom, ő is, és ebéd után találkozunk.

a későbbiekben egy hibát elkövettem. mindig hazahozom ebéd után, de egyszer maradni akart. oké, legyen. én hülye, azt mondtam neki, hogy alszol egyet és ha felébredsz megyek érted. a gyerek fél óra után felébredt és 2órán át sírt mert még nem mentem érte. pedig ha azt mondtam volna, hogy uzsi után...

most azon aggódom, hogy kezdődik majd az ovi. hosszú a nyári szünet, máj. végén vittem utoljára és majd csak szeptemberben kezd. amig megtehetem nem viszem összevont csoportba.

2011. aug. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minél tovább búcsúzkodsz,annál nagyobb a hiszti.
2011. aug. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne maradj ott vele!

Divat, hogy mostanában úgy szoktatják a gyereket bölcsibe, oviba, hogy valamelyik szülő ott van a gyerekkel. Ez nem jó - főleg a nagyon anyás gyerekeknél - , mert olyankor valószínűleg rajtad fog lógni, és az lesz neki a megszokott, hogy te is ott vagy vele, ráadásul egy gyerek teljesen máshogy viselkedik a szülő jelenlétében, mint nélküle. Inkább csináld úgy, hogy mindig több időre hagyod ott (fél óra, másfél óra, 3 óra stb). Ne stresszelj, ne idegeskedj ezen a gyerek előtt, mert érezni fogja, és ezért ő is feszült lesz.

De tényleg ne aggódj, ez általában a szülőket sokkal jobban megviseli, mint a gyerekeket! :)

2011. aug. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

már, ha lehetséges. a mi ovinkbana beszoktatás úgy történt, hogy aug utolsó hetében, kizárólag szülővel, az udvaron játszottaka gyerekek. próbáltam otthagyni, lett volna elintézendő dolgom, kb fél óra, de az óvónők nem engedték. szept. 1körül pedig már egész délelőtt jött. nem volt probléma, de 1-2 pityergős nap előfordult.

ne aggódj, az óvónők értik, hogyan szereljék le őket. az én kicsim, ama bizonyos ottalvás után, 3órát ült az óvónéni ölében. :)) minden nap puszival köszönnek egymásnak és úgy látom nem csak az enyémmel.

2011. aug. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző előtti vagyok.

Ez igaz, nem mindenhol megoldható ez a dolog, de ha az, akkor ezt ajánlom. Mi így csináltuk, semmi gond nem volt.

Ha muszáj ott maradni vele, akkor maradj, végülis az sem tragédia. :)

2011. aug. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!