Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Szerintetek ez...

Anyukák! Szerintetek ez család- és bababarát hely? (Veresegyházi Medvepark - étterem)

Figyelt kérdés

Tegnap délután elmentünk a Veresegyházai Maciparkba egy 2,5 és egy 11,5 éves gyerekkel. Alig, hogy odaértünk, eleredt az eső, így bemenekültünk a park területén lévő étterembe. Az étterem majdnem teli volt, a külső asztalokra és a belső asztalokra is egy-egy pincérnő jutott.

Negyedóra elteltével a párom megunta a várakozást, s a szomszédos asztalról elvett egy étlapot. Ezt látva a pincérhölgy, odaszólt, hogy azonnal jön. Így a rendelésünket kb. az asztalnál való helyet foglalást követő 20 percen belül sikerült is felvenni. Egy gyerekmenüt (sült krumpli, rántott husi) 3 palacsintát és egy somlói galuskát rendeltünk.

Majd következett a hosszas várakozás. Időközben elállt az eső (kb. 45 percre rá, hogy leültünk), apa a nagyobbik gyerekkel egy jó negyedóra után elment sétálni, hátha jobban telik az idő.

Ekkor a kicsit már elég nehéz volt lefoglalni. A szomszédos asztaltól elment az addigi játszópajtás, és már igencsak éhes volt a kisfiunk, így ő sétálni már nem volt hajlandó. Nálam is kezdett elszakadni a cérna, mert már több mint egy órája ott ültünk. A pincér hölgyet ezt követően legalább 2 alkalommal megszólítottam, hogy "Elnézést kérek, sokáig kell még várnunk?". Első alkalommal azt a választ kaptam, hogy "Nem, már a miénk készül." Második alkalommal (kb. másfél óra várakozás után) félvállról odavetve annyit, hogy "Most írtam ki a rendelésüket a szakácsnak, mindjárt hozom." A két alkalom között jó tíz perc eltelt, így nem egészen értettem, hogy ha az előbb már a miénk sült, akkor hogy lehet, hogy csak most írta ki a rendelést. Majd fél perc múlva kihozta a somlói galuskát. Felháborodásomnak ekkor hangot adtam: "Ne haragudjon, de több mint másfél órája itt ülök egy 2,5 éves gyerekkel. Ön is gondolhatja, hogy nem egyszerű őt egy helyben tartani. Legalább szóltak volna, hogy sokáig kell várni." A hölgy reakciója (pofavágás) olyan volt, hogy jeleztem, kérem az étteremvezetőt.

Étteremvezető persze sehol, helyette végre megkaptuk a maradék rendelésünket, tűzforrón.

Miután a fiam végzett, mi elmentünk sétálni, majd a nagylány utánunk szaladt, hogy mehetek fizetni. Előtte 20 perccel kérte a férjem a számlát. Persze csak akkor rohant ki a pincérhölgy, mikor már apa is elkezdett szedelőzködni. Majd látva, hogy fizetés nélkül távozik (én akkor még csak az étterem ajtajánál jártam), berohant a hátsó részbe. Visszamentem az asztalunkhoz, szóltam a hölgynek, hogy akkor fizetnék. Mondanom sem kell, azonnal jött a számla. Persze a másik pincérnő hozta.

Rákérdeztem, hogy ő e az étteremvezető.

- Nem. - az arcán értetlenség.

- Szerettem volna vele beszélni. Mennyi lesz?

- x. - S átadta a számlát.

Kiraktam az asztalra a bankkártyámat.

- Csak készpénzzel lehet nálunk fizetni.

- Igen? S ez hol van kiírva?

- Sehol. Itt kint nincs internet.

- Nézze. Mivel már múltkor is így jártunk, hogy nem tudtunk kártyával fizetni, tudok róla, van nálunk készpénz, de jó lenne, ha kiírnák ezt az információt, mert elég kellemetlen tud lenni, mikor az utolsó 5 forintos is úgy vadássza össze a család.

- Az interneten fent van.

- Az lehet, de nem mindenki olvassa végig a honlapjukat. Mellesleg pedig azért szerettem volna az étteremvezetővel beszélni, mert a rendelésünket jó másfél óra várakozás után kaptuk meg, s mivel láthatták, hogy kisgyerekkel vagyunk, elvártam volna, hogy jelezzék, sokat kell várnunk. Illetve mikor rákérdezek, hogy mennyit kell meg várakozni, akkor lesznek kedvesek udvariasan válaszolni, pofavágás nélkül. Az is csak önöket minősíti, hogy még az étteremvezető sem jön ide az asztalhoz, ha valaki beszélni szeretne vele.

- Az étteremvezető azért nem tudott idejönni, mert épp nyaral.

- Igen? Ezt az információt a kolléganője elfelejtette velem megosztani. De gondolom, helyettese van?

- Nem, nincs.

- Akkor ki orvosolja a felháborodott vendégek panaszait?

Szegény erre már nem tudott mit válaszolni.

- És a minimum az lett volna, hogy elnézést kérnek.

- Elnézést kérek.

- Köszönöm. A viszont látásra.

- Viszont látásra.

Hozzátartozik a történethez, hogy a rendelés felvételekor nem törölték le az asztalunkat, így egy merő ételmaradékkal megszórt asztalon kellett elfogyasztanunk az ételünket, a fizetéskor kijött pincérhölgy elfelejtett köszönni, a mellettünk egy egy éves kisbabával szintén másfél órája két palacsintára váró család megunta, s becsomagoltatta a rendelésüket, majd később - míg a szomszédos játszótéren hintáztak a gyerekek - hallottuk, hogy a kinti - tőlünk a rendelést felvevő, majd kiszolgáló - pincérhölgy odaszól egy vendégnek: "Én is éhes vagyok, még nem reggeliztem." Illetve torkos péntek volt meghirdetve, tehát számíthattak a forgalomra. Illetve náluk minden péntek torkos péntek.


2011. aug. 6. 21:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szánalom mi megy egyes helyeken.
2011. aug. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha én így dolgoznék (dolgoztam volna) rég nem lenne munkahelyem.... Még jó, hogy nem mentünk be, mi is a napokban voltunk ott, és terveztük, hogy ott kajálunk, de a sok darázs felidegesített minket, inkább mentünk is....
2011. aug. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Aki teheti, ne menjen oda (bár a Medvepark terűletén belól ez az egyetlen étterem), mi is hasonlóan jártunk,csak mi 3 picivel - én terhesen - 40 fokban voltunk ott...
2011. aug. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Fura, mi mikor ott voltunk kisgyerekkel, nem kellett sokat várnunk és kedvesek is voltak..érdekes... Szánalom, amit leírtál, hihetetlen hogy aztán még ők vágnak pofákat... nyilván ha eső van, mindenki oda menekül(máshova nem tud) .Viszont..abban nem értek egyet veled, hogy szólnia kellett volna, hogy későn érkezik az étel, mert pici gyerekkel vagy. Nyilván fogalma sincsen hogy mikor készül el, hiszen ő csak beadja a rendelést, és mikor kész kiviszi...Az utána való viselkedése viszont minősíthetetlen, én is felhúztam volna magam, magamat ismerve asztalt is borítok...
2011. aug. 7. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Tényleg fura. Mi gyereknapon voltunk ott. Akkor is volt forgalom rendesen. De mindenki kedves volt. 20 percet vártunk az ebédre talán. De nekünk is a számlát másik pincér hozta ki mint aki felszolgált. Szerintem ez ott mindig így van. Mert a számlát minden asztalhoz ugyanaz a pasi vitte.

Egyedül annyi volt a bökkenő, hogy apukámnak elfelejtettek kanalat hozni a halászléhez. De amikor szóltunk elnézést kértek, és már szaladtak is érte.

2011. aug. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

sajnálni tudlak csak és megértem a felháborodásodat


nekem személy szerint jó a tapasztalatom soha nem volt gond velük kedvesek és rendesek voltak nem kellet sokat várni


valszag az egy extrém helyzet volt már az eső és a kevés kiszolgáló személyzet miatt is

2011. aug. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ezt már tegnap is kiírtad, most ez lesz a napi műsor? Már tegnap is megmondtuk, h nem, hülye hely, mit kell állandóan felhozni?
2011. aug. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
hát nagyon megértelek,mi is voltunk ott,akkor 1,5 évese volt a fiunk,de nem kellett sokat várni,nagyon meleg volt,sokan voltak de kevesen ettek,1 pincér volt csak és szerintem egy szakács is lehet.azt megteheted hogy a honlapon keresel címet ahol írni lehet és ki írod a felháborodásod ami teljesen jogos.bár szerintem ez egy bérbe adott étterem és igy a medveparknak szerintem nem sok köze van hozzá,de legalább nyáron,fő szezonban kicsit összeszedhetnék magukat.mi Egerben a szépasszony völgyében jártunk igy szintén másfél éves gyerekkel,beültünk enni,a kicsi etetőszékben,mert gyerekbarát és az volt,nem voltak sokan,egyszerű ételt kértünk,a gyereket csak fél óráig tudtuk egy helyben tartani,de máshol ennyi idő alatt már meg is eszik az ételt ,igy elfogyott a kicsi türelme,menni akart,ki kellett mennünk felváltva sétálni vele.és a pincér is mindent megtett hogy szórakoztassa,1 óra múlva mi is kaptunk ételt,de mindenki dicsérte milyen sokáig,milyen szépen elvolt.hát oda mi sem megyünk többet.
2011. aug. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a választ!


Kedves ma 0:50-es válaszoló!

Véleményem szerint, ha egy étterem fél órán, 45 percen belül nem tudja kiszolgálni a vendégeit, akkor - függetlenül attól, hogy kisgyerekes családról van e szó vagy sem - illene ezt a rendelés felvételekor jeleznie. A pincérnő pedig gyakorlatból kell, hogy tudja, mekkora konyhai személyzettel (szerintem 1 szakács lehetett, mert a konyhaablakban folyamatosan csak egy férfit láttunk) milyen gyorsan tudnak pörögni. Úgy gondolom, eső ide vagy oda, nem voltak felkészülve egy torkos péntek megtartására. Azt pedig csak a szervezetlenséggel tudom magyarázni, hogy a szomszéd asztalnál miért kellett két palacsintára másfél órát várni. Gondolom, nem ugyanabba a serpenyőben sül a husi meg a palacsinta is. Ha valaki egy kávéra ül be, az is másfél órát kell, hogy várjon?


Kedves ma 7:09-es válaszoló!

Igen, tegnap is én írtam ki ezt a kérdést, csak sajnos a moderátorok áttették egy senki által nem látogatott témakörbe, mert nem értették, hogy én a kisgyerekes anyukák véleményére vagyok kíváncsi.

Egyébként, hogy megnyugtassalak, nem erről szól a napom/napunk. Ma - tekintettel a szép időre - kirándulni voltunk. Nemrég értünk haza, s apával gondoltuk, megnézzük, hogy másnak is volt e az adott hellyel esetleg problémája, vagy csak mi jártunk így.

2011. aug. 7. 14:48
 10/15 anonim ***** válasza:
szerencsére az étteremmel (amit honlap alapján drágának ÉS sz@rnak ítéltem meg) nem volt dolgunk, de az általuk működtetett mellékhelyiséggel igen. "Csak úgym int otthon!" ez volt egy pelenkázónak kialakított kuckó falára írva, amibe egy olyan ótvar pelenkázólap volt odatéve (kb. özönvíz előtti időkből), hogy arra ember nem rakná a gyerekét. Nyitás után fél órával értünk oda és totál mocskos volt, szappan sehol. Szégyen volt!!!!! A Medvepark amúgy tökjó! A lányom meg inkább pisilt a fűbe, a kicsit meg pelenkáztam a babakocsiban...
2011. aug. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!