Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyedül küzdők figyelemzavaros...

Egyedül küzdők figyelemzavaros gyermekemért a család támogatása nélkül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A születésétől feltűnően nyugtalan,mozgékony,türelmetlen volt a kisfiam.Az oviban szóltak,hogy nevelési tanácsadóba kell mennünk,mert nem fogad szót a gyermek,figyelmen kívűl hagyja a kéréseket,nem hajlandó bekapcsolódni a foglalkozásokba,folyton ugrál,mozgása ügyetlen,figyelme nagyon rövid ideig tart.

A nevelési tanácsadó pszichológusáűval úgy érzem nem jutottunk túl sokáig,mert annyit mondott,hogy figyelmi probléma van a gyermekkel szeressem nagyon,fogadjam el így ,javulást célzó megodást nem ajánlott.

A gyógypedagógus szerint aki megvizsgálta nagyon súlyos figyelemzavara van,ezért is nem működik mindig együtt,mert tart attól,hogy nem tudja megcsinálni a tőle kért dolgot és kerüli a kudarcot.

Gyakran fél óráig könyörgöm,hogy húzza fel a kikészített ruhát ,nem hajlandó,makacs,majd a végén ezt mondja"Anya felhúzom jól van,de igaz segítessz,nem tudom melyik az eleje a pólónak ..."

Nagyon nagy teljesítmény neki,hogy koncentrálni próbáljon az óvodai foglalkozásokon,mivel nem megy neki,már meg sem próbálja.


A család (szüleim,nagynénéim,unokatestvéreim)a kezdetektől így reagált a nyílvánvaló tünetekre "Nincs neki semmi baja,csak elkényeztetted"

" Bolond ez a gyógypedagógus(pszichológus),hogy ilyen mond a gyerekre,eleven aztán ennyi"

"Semmiféle fejlesztés nem kell a gyereknek,majd megérik idővel,minek vállalod ezt a hülyeséget,hogy finanszírozod neki a fejlesztést,tornázol vele"


MÁr azt is mondták mikor beszélni szerettem volna az engem nagyon foglalkoztató problémáról,hogy erről nem akarnak beszélni,pedig nekem nagyon jól esett volna kiönteni nekik a lekem az aggályaimat, a jövőtől tartó félelmeimet.


A testvérem akinek 3 gyermeke van csak ennyit szokott mondani "Én inkább nem szólok bele" de látom ő is azt gondolja,hogy biztosan csak a fegyelmezéssel van baj.


A férjem sem áll egyértelműen mellettem,pedig nagyon nagy szükségem lenne rá,mert nagyon szomorú vagyok ,hogy ilyen problémánk van és teljesen egyedül vagyok a gyermek mellett.


Csupán egy jó barátnőm áll mellettem,akinek a testvére fejlesztőpedagógus és óvónő,tehát ők tudják,hogy ez igenis egy probléma,nem csupán neveléstől ilyen a kisfiú.

Állítólag a megkezdett fejlesztéssel nagy eredményeket lehet elérni a magatartásában is,hosszabb lesz a figyelme,jobban tud koncentrálni,hamarabb lesz iskolaérett,nem kell 8 éves koráig visszatartani az oviban.,mint ahogy a pszichológus előrevetítette.


2011. aug. 8. 14:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mit ernetek vele, ha visszatartjatok az oviban? Uganugy nem fog figyelni, nem teljesiti amit kernek. En megismeteltettem a 2. osztalyt az enyemmel. Annyit ertem el, hogy kicsit jobban olvasott, irt, de magatartasban ugyanolyan maradt. 18-19 eves korara "lassult" le. 23 most, de sajnos meg mindig nem olyan komoly mint a tobbi fiatal ember, habar sportagban dolgozik, amit imad, sikeres.

Nem autista a gyermeked? Nagyon sok hasonlosag van a ket betegseg kozott.

2011. aug. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A gyógypedagógus is azt mondta,hogy szerinte sem kell vissaztartani,hanem addig fejleszteni amíg mehet iskolába és szerinte javulni fog sokat a helyzet még.Nem,nem autista,kifejezetten figyelemzavaros.


Szóval még most is problémáitok vannak :-(...ó jaj,készítem magamat lelkileg.

2011. aug. 8. 15:01
 3/17 anonim ***** válasza:

Hat, sajnos, keszulj, testileg, lelkileg, agyilag, mindkepp ahogy tudsz.

Tudod, ez olyan, hogy masok, meg a kedves apuka is ugy gondolkodik, "nincs semmi baja, nem fogyatekos, hat akkor csak rossz gyerek, meg el van kenyeztetve". Sajnos kereszztul mentem mar ezen, egyedul.

2011. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

FromOz!

A komolyságot arra értetted,hogy nincs felelősségtudata,szabályelfogadása?


MIKor kérdeztem a gyógypedagógust ,hogy mit várhatok a kisfiamtól később csak annyit mondott,hogy egy kicsit nyugtalanabb lesz az átlagtól...a te általad írtakból viszont arra következtetek,hogy közel sem ilyen egyszerű a felnőtt kor sem.

2011. aug. 8. 15:07
 5/17 A kérdező kommentje:

"Sajnos kereszztul mentem mar ezen, egyedul."


Egyedül te is mint én???


Az apuka veletk maradt,mert sokan lelépnek az ilyen gyerek mellől..

2011. aug. 8. 15:09
 6/17 A kérdező kommentje:
Te most hogy érzed fog a fiad valaha felelős felnőtt életet élni,családapaként,munkaerőként,úgy ,hogy nem szorúl a te kontrollodra?
2011. aug. 8. 15:10
 7/17 anonim ***** válasza:
Ugy ertettem, hogy mivel munkajat az embereket nagyon szereti, na meg a sportot, a munkahelyen nagyon jo, dicserik, szeretik, ott megallja a helyet. Itthon, vagy bartikorben szetszort, papirmunka nem erdekli, mindig fut, hulyeskedik, stb. Viszont mindig is egy nagyon aranyos, jo termeszetu, udvarias gyerek volt. Soha nem hazudott, ha masik gyerekeket bantottak, megvedte oket, sportban elen volt. Drog nem erdekelte, sem TV vagy szamitogep, mert nem tudott leulni par percnel tovabb. Ezek vigsztaljanak az elkovetkezo evekben. Lehet nem lesz intellektualis fiad, de hidd el, rendes ember lesz belole. Azt taplaljatok benne, ami erdekli, amiben jo. Suliban eleg ha epp atmegy. nekem is azt mondta, hogy csak annyit tanul, hogy atmenjen. At is ment, leerettsegizett, utana meg tanult 3 evet, sport es egeszeges taplalkozas. Ma tobbet keres mint baratjai. *.-ikban, egyik ferfi tanarja azt mondta, hogy ne izguljak, tobbre fogja vinni mint az egyetemista baratai. Akkor nem hittem el, de igy lett. Minden hetfon be lettem hivva az iskolaba, evekig. Gyerek mindig azt mondta, O nem akar rossz lenni, de nem tud masmilyen sem leni. Arra vigyazz, hogy egyszerre csak egy utasitast adjal neki. Azt megertik, ketto vagy tobb, mar tul sok, nem tudjak hol kezdjek. Hosszu lesz az ut, de hidd el, tulestek rajta. Sok turelem, megertes es szeretet kell.
2011. aug. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Annyira jól esett olvasni mindezt,bevallom nem alszom éjszaka ,forgolódom,hogy mi lesz így a gyermekkel,lehet,hogy kicsit depis is vagyok,de a gyermekkel szeretettel,türelemmel bánok,inkább éjszaka sírok és bánkódom.


Sokat segítene ha a családom beismerné a probléma jelenlétét,hogy nem lehet csak így keresztülugrani rajta,hogy ne beszéljünk róla...a férjemnek azért mondogatom a témát...iszonyúan szenved tőle látom rajta,de nem beszél róla,leül a gyerekkel tanítgatja neki a betűket,tanítja rajzolni és nyugtatja magát,hogy nincs nagy baj a gyerekkel,mert okos az ő fia...jaj a szívem szakad meg! a nagypapám is így beszélt a faimaról "nagy tervekel vagyok a fiúval,mert olyan talpraesett,hogy még sokra viszi majd" és eközben én tudom,hogy végig fogjuk szenvedni az iskolát és nem tudom mi lesz a jövőben.

2011. aug. 8. 15:30
 9/17 anonim ***** válasza:
Egyedul, mert apukanak, baratoknak, ovi-iskola szemelyetnek, idegeneknek, mind az volt a nezetuk, hogy rossz gyerek, el van kenyeztetve. Onallo munkaeletet nagyon jol birja, csaladit nem tudom, talan egy novel aki iranyitja egy kicsit. Most van epp egy ilyen baratnoje, 4 honapja, fiatalabb de erettebb kislany. Nem aggodom a jovojeert. Most vett lakast, segitettunk neki, a kolcsont fizeti, szoval van neki kotelesseg tudasa. Nehez, de most visszanezve, bant mikor arra gondolok, hogy alig vartam, hogy felnoljon, konnyebb volt dolgozni, mint vele lenni egesz nap. Bant, mert vegul is elmult az az ido, habar nagyon nehez volt. Majd fogjak ajanlani a gyogyszert. 8 honap utan, beleadtam a derekam, fiam 8 eves volt. Nem volt hajlando lenyelni, de iskolaban azt mondtak, anelkul nem johet. Legtobb taborbol par nappal elobb mindig hazakuldtek. Akik akkor ismertek, a szulok is, akik tltottak a gyerekeiket, mert hat rossz volt, nem hiszik el, hogy megis csak eredmenyes eletet el. 21,-ik eves bulijan, ugy volt hogy nem lesz szoveg. A fiatalok, akikkel kicsi korra ota jart oviba, iskolaba, megis felszolaltak. Orom volt hallgatni, hogy amilyen kis sz.r volt, milyen rendes, milyen igazsagos, soha senkit nem bantott, es hogy mennyire szeretik mint baratot, es hogy orulnek hogy ennyi ev utan is baratok. Ugyhogy ki fog derulni az eg, csak kell par ev hozza meg. Varatai hozza vannak szokva, hogy kapkodo, szetszort, de segitokesz. Ahol tudjak segitik egymast, vagy csak egyet jot nevetnek.
2011. aug. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Megkönnyeztem a soraidat,nagyon köszönöm,hogy segítettél nekem azzal,hogy feltártad az életedet ilyen részletesen.



A gyógyszerezést végül csináltátok?MIt javasolsz ha nekünk is azt mondják,hogy kötelező?

2011. aug. 8. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!