Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miután szobatszta lett a 3...

Miután szobatszta lett a 3 éves kisgyereketek, még meddig tartott, hogy éjszaka se pisiljen be?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 07:00
 1/9 anonim ***** válasza:
A lányom két és fél évesen lett egyik napról a másikra szobatiszta, napközbeni alváshoz sem kell pelus, éjjelre viszont még mindig szükséges, most töltötte a három évet. Egyelőre nem úgy tűnik, hogy elmaradhatna az éjszakai pelenka.
2011. aug. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az azért nagyon hosszú idő,még napközben alszik 2,3 órát addig éjjel 10,11 esetleg többet is,az meg nagyon hosszú idő,arra megint meg kell érni.de ez is gyerekfüggő,az ágytisztaság 3,4 év közt alakul ki átlagban,de nem ritka manapság már az 5 év sem.ha úgy látod kevesebb a pisis reggel vagy száraz a pelus több napon keresztül akkor próbáld meg nem rá adni éjjelre.de szerintem erre is maguktól érnek meg.
2011. aug. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A fiam 3.5 éves mostmár nem kell alváshoz pelus hacsak nem beteg vagy nagyon nagyon fáradt... de egészen most úgy júliusig kellett, mert hol kijött pisilni vagy tartogatta reggelig, hol nem...

3-4 hetente előfordul azért baleset...de gumis a lepedő és felébred ha bepisilt, mivel zavarja nagyon.

Hozzátenném ő nem egy olyan típus aki korán csinálná a dolgokat mindig mindennel az utolsó pillanatig várt, mire csinálta.

De úgy olvastam amúgy hogy a szobatisztaság jóval előbb eljöhet mint az ágytisztaság tehát az hogy éjjel bepisil, még 4 éves korig is normális.

2011. aug. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8.24 vagyok, amúgy tavaly június óta szobatiszta, tehát 2.5 éves kora óta, baleset így ébren szinte sose volt, mondjuk nem is erőltettem hamarabb az egész témát csak mikor láttam hogy valóban érdekli és tudja is MI AZ hogy pisilni kell.
2011. aug. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam aránylag későn, kb. 3 évesen és 2 hónaposan lett szobatiszta (nem vették fel az oviba, ezért nem sürgetett semmi, kivártuk az idejét). Kb. még 1 hétig adtam rá éjjel is pelenkát, azóta éjszaka is szobatiszta (most lesz októberben 4 éves).
2011. aug. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fiam most 3 éves,kb. 3 hónapja nappalra szobatiszta, 1 hónapja éjszakára is ágytiszta. Éjszaka is szépen fel kel, pisil a bilibe és fekszik vissza aludni. Bölcsis néni mondta akár 1 év is lehet mire éjszaka se pisil be a gyermek.
2011. aug. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

bár nem 3 évesen, a kisfiam 2 évesen lett nappalra szobatiszta, és rá 8 hónapra éjszakára is.

Ő kérte, hogy vegyük le a pelust és szólni fog.

nem bírja reggelig, de hajnal 4 körül ő kelt, kimegyünk és alszik tovább. egyszer sem volt baleset. kopp-kopp.

2011. aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat. Nekünk a kisfiunk mikor szobatiszta lett 3 éves már elmúlt, akkor éjszakára is megpróbáltuk, hogy ne tegyünk pelust. Pár éjszakát úgy aludt át, hogy nem nem volt gond, aztán következett az, hogy majdnem minden éjszaka bepisilt. Gumis lepedőt tettünk mi is alá, zavarta őt is ha pisilt éjszaka, de ezért felkelni nem hajlandó. szóval visszatértünk ékszaka pelura.
2011. aug. 10. 06:37
 9/9 anonim ***** válasza:
A kislányom 22 hónaposan lett nappalra szobatiszta, 2,5 évesen éjszakára is ágytiszta. Amíg nem ébred szinte minden éjjel száraz pelóban, addig hagyni kell a pelenkát, hiszen alvás közben az akaraterő nem működik, nem tehet róla, ha bepisil. A reflexnek kell kialakulnia, de az meg nem elhatározás kérdése.
2011. aug. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!