Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves fiam még nem beszél?...

2.5 éves fiam még nem beszél? Most már aggódom!

Figyelt kérdés
Meddig várjak még? Mindent megért, mutogatással tökéletesen kommunikál de apróbb jelét sem látom, hogy szavakkal mikor fog. Akinek ebből problémája volt, tudna segíteni milyen jelekre figyeljek oda, ami problémára utalhat? Köszönöm.
2011. aug. 9. 12:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Egy-két szót azért mond vagy teljesen néma?
2011. aug. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
50%

Lehet, hogy csak nincs mondanivalója.


(Einsten is késön kezdett el beszélni.)

2011. aug. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
hát, nagyon keveset. A kakaót és a cumit tudatosan kéri, a többi szava csak utánzás.
2011. aug. 9. 12:40
 4/23 anonim ***** válasza:

akkor ne aggódj

az enyém is csak 3,5 évesen kezdett normálisan beszélni

2011. aug. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%
én azért nem bagatelizálnám el a kérdésed ha nem haragszol.mert lehet holnapra megered a nyelve,de lehet hogy nem,igy jobb elöbb utánanézni dolgoknak,mint késöbb a bajon sopánkodni.én elvinném fölésztre hogy rendes e a hallása,aztán meg egy logopédushoz.nézze meg ő mint szakember mit lát.
2011. aug. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%

Én is inkább elvinném szakemberhez.

Hallása rendben van?

Inkább futnék egy felesleges kört a dokinál, mint később derüljön ki a probléma.

2,5 évesen azért illik pár szót szólni. Oké, hogy azt mondják, a fiúk ráérnek 3 éves korukig beszélni, de azért jobb ha látja egy szaki.

2011. aug. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%
3 éves koráig hiába viszed logopédushoz, szakemberhez, az annyit fog mondani, hogy normális, és legyél türelmes. 3 éves korig kell beindulnia a beszédfejlődésnek, addig ezzel nem nagyon foglalkoznak érdemben. Úgyhogy szerintem várj fél évet, és utána - ha még mindig nem lesz javulás - elviheted a nevelési tanácsadóba, logopédushoz (én is az vagyok, ezért bátorkodtam hozzászólni).
2011. aug. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtatok. Tudom, hogy 3 éves korig általában várni kell, csak attól félek, ha tényleg van nála valami, akkor nem lesz késő elkezdni a fejlesztést? Korábban nem lehet kiszűrni ha probléma van? Ezt főleg tőled kérdezném kedves utolsó logopédus hozzászoló.
2011. aug. 9. 13:30
 9/23 anonim ***** válasza:

A gyerekek beszédfejlődése nagyon eltér egymástól, még a gyermek neme sem mindegy, hiszen a fiúk általában később kezdenek el beszélni, mint a lányod. Ez is egy érv amellett, hogy nem vagytok elkésve, hiszen fiad van.


Az én fiam 2 héttel a 3. születésnapja előtt kezdett el beszélni, előtte nagyon kevés szót tudott, tényleg egyik napról a másikra megnőtt a szókincse (ezt nevezzük a szaknyelvben szótár-robbanásnak, ideje 2 és 3 éves kor közé tehető, tehát még bőven benne vagytok a normális tartományban).


Azért nincs értelme ilyenkor még vizsgálatoknak alávetni, mert amit a fiad produkál, az teljesen tankönyvi és normális. Igazából beszédkésésről is inkább akkor kezdenek el beszélni a szakemberek, ha a 3. életév végén kezd el növekedni a szókincs, ami még 4-5 évesen is szegényes. Tehát még egy 3 évesről is nehéz megmondani, hogy van-e gond, vagy nincs.


Úgyhogy ne aggódj, egyáltalán nem biztos, hogy bárminemű beszédproblémája lesz a fiadnak, és ha mégis, azt az óvodáskornál előbb úgysem tudják diagnosztizálni és kezelni. Ne emészd magad ezen, anyukaként is mondom, nem csak logopédusként! :)

2011. aug. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat kedves utolsó, akkor még türelmesen várok.
2011. aug. 9. 19:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!