Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves fiam még nem beszél?...

2.5 éves fiam még nem beszél? Most már aggódom!

Figyelt kérdés
Meddig várjak még? Mindent megért, mutogatással tökéletesen kommunikál de apróbb jelét sem látom, hogy szavakkal mikor fog. Akinek ebből problémája volt, tudna segíteni milyen jelekre figyeljek oda, ami problémára utalhat? Köszönöm.
2011. aug. 9. 12:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

[link]

ide vidd el a gyermeked! Nagyon jó szakember, kifejezetten ezzel foglalkozik! Nem feltétlenül kell elbagatelizálni a dolgot, mert pl sok esetben azért nem beszél a gyerek mert a orrürege tele van trutyival...nálunk is ez volt, 2 és fél évesen nem beszélt, elvittük hozzá és miután kitisztult kezdett el beszélni. egy próbát megér!!!

2011. aug. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

szerintem pár hét és beszélni fog. Nálunk is ekkortájt kezdett el beszélni, addig SEMMIT nem mondott. Azt sem, hogy apa vagy anya. Állandóan könyveket nézegettünk meg mutogattam mi micsoda, imádta is böködni az ábrákat én meg mondtam, hogy ez kacsa, ez labda, stb. Még a betűkre is rámutatott meg mértani ábrákra is. Nemcsak mesekönyvet, hanem autósújságot is néztünk, A2-t, Autó-motort, az nagyon érdekelte.

Aztán mentünk az utcán és lebetűzte, hogy Diego (szőnyegbolt). Azt hittem, leülök. Utána jöttek az autómárkák, előbb mondta, hogy Opel, mint azt, hogy anya. Azóta viszont be nem fogná. MINDENT megnevez, elmondja a színét, kommentálja, ki mit csinál, néha rém idegesítő.

2011. aug. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
ja, és nagyon jó mese a Dóra a TV2-n szombatonként, engem ugyan irritál, de jó kis kommunikatív mese, válaszol is neki. Az is beszédre készteti, csak üljél ott vele, hogy tudja, válaszolni kell :)
2011. aug. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Szerintem NE várj tovább. 2,5 év pont az a kor, amikor már lépni kell. Inkább nézze meg feleslegesen egy szakember, minthogy később már késő legyen. Keresd fel a védőnőt, nevelési tanácsadót, ha bp-i vagy, akkor mindenképp jelentkezz online a beszédjavító intézet honlapján beszédindító foglalkozásra. Ne törődj bele így látatlanban, igenis ADDIG MENJ, amíg meg nem nézi egy logopédus.

A lányom 2 évesen kezdett beszélni, nagyjából tudom, min mész át. Persze más gyereke miatt senki se aggódik, könnyen legyintgetnek, de te igenis menj biztosra, az anyai aggodalomnak nagyon fontos vészjelző szerepe van. Mit veszthetsz? Legfeljebb fölöslegesen kirándultok párat. De mit nyerhetsz? Időben érkező segítséget, ha kell!!

2011. aug. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

ha megérti a beszédet, es reagál (nem verbalisan), akkor ne aggodj.

az enyem sem beszel, szerintem nem akar :(

2011. aug. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

szia!fiőknál előfordulhat megkésett beszédfejlődés,de azért a védőnővel nem ártana konzultálnod! amit tehetsz

1.menjetek közösségbe gyerekek közé ,mert kell neki a minta

2.a számára fontos szavakat kiejti..tehát,ne "halldd" meg egyből amit akar,csak ha elmondja,vagy legalább megkisérli..kicsit kegyetlennek tünik,de hatásos,soikszor az a legalapvetőbb hiba,hogy a szülők kiszolgálják a gyereket igy ő mindent azonnal megkap szó nélkül,a kisujját sem mozgatva érte.....ha veszi a lapot AKAR majd veled kommunikálni,persze ez a részedről nagy türelmet és akaraterőt kiván

de MEGÉRI

2011. aug. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Utolsó tanácstól óvnálak, a gyereket frusztrálttá teheti, ami agresszióba is torkollhat. Képzeld el, hogy akivel eddig jól megértetted magad, és aki egyben a legfontosabb személy a számodra, hirtelen "süket" lesz a jelzéseidre! Szerintem egy anya erre nem is lenne képes!!
2011. aug. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Nekem is 2,5 évesek a fiaim. Ráadásul az ikrek még kevésbé beszélnek, de az utóbbi napokban nagyon megindult a beszéd. Könyveket nézünk, ismételgetjük a szavakat. Nekem is 3 évet mondtak, hogy addig várjak. Azt nem javaslom, amit előttem írtak, hogy hagyd figyelmen kívűl a mutogatását, mert nagyon dühös lesz a kicsi, és még annyira sem fog kommunikálni, mint eddig.

Lassan, de biztosan elkezd majd beszélni a Te kisfiad is. Én már nagyon várom, hogy csicseregjenek :)

2011. aug. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát, mindenkinek ment a zöld kezecske.
2011. aug. 11. 15:19
 20/23 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Azért kérdem, mert Biatorbágyon tudok neked ajánlani egy nagyon jó helyet, ha esetleg környék beli vagy (Budaörsről, Zsámbékról, Pátyról, Herceghalomról, Törökbálintról is járnak oda).
2011. aug. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!