Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kislányomnak 17hónaposan...

A kislányomnak 17hónaposan 23as lába van. Nagyon nagy? Aggódom hogy hatalmas lába lesz. Mekkora ilyenkor az átlag?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:

:) A lányom (nagynövésű, magas) 13 hónaposan kapta élete első cipőjét, 21-est. Az évben már 22-es volt a szandija. A zárt cipője pedig 23-as (ekkor volt 18 hónapos). Most 2,5 éves, kinőtte a 24-es szandiját, és épp múlt héten vettem neki egy 25-öst. Hihetetlen, hogy egy nyár alatt két számot nőtt a lába.


De mások is erről számolnak be a játszótéren, úgyhogy úgy gondolom, nem vagyunk annyira egyedi esetek :)

2011. aug. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

:)

Lehet magas is lesz mellé.

A nagylányomnak az első cipője 1 évesen 21-es volt. A többiek bőven elmúltak 18 hósak, amikor belenőttek. :)És jóval magasabb is a testvéreinél.


Sztem nem jelent semmit, hogy most mekkora a lába. Nem azonos ütemben fejlődnek a gyerekek, és a különböző testrészeik sem.

2011. aug. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lányom is 21-es cipővel kezdte a járást 12 hónaposan tavasszal, de ősszel már 24- és csizmát vettem neki! Tavasszal 25-ös sportcipőt kapott, nyárra 26-os szandit, most 27-es csizmát, sportcipőt kell vennem! Sokszor megkérdik nem nagy rá a zárt cipő, mert ugye egy 26-27 cipő már széles is, nem csak hosszú, croccs papucsban igen vicces, de a szandiban látni hogy a 26-ost pont végig éri a lába, igyekszem keskeny fazont venni. Nekem is 41- es a lábam, na meg majd fog lassabbqn is nőni neki a lába, de 2,5 évesen 98 cm, megvan a magassága hozzá!
2011. aug. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 17 hónapos, és ősszel már 23-as cipőt fogok neki venni, és majd a csizmája is legalább ekkora lesz. Az ő első lépés cipője is 21-es volt:D A párom lába 46-os, remélem, azért ezt ő nem éri el...:)
2011. aug. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem volt még 1éves mikor kapta az első cipőjét(10hónapos korától jár),akkor az 21es volt. Most 23as a szandálja,de a zárt papucsa 24es.

Nekem 41es a lábam a páromé 43as. Az én családomban amúgy is sokan "nagyon nagy lábon" élnek. Az egyik öcsémnek 47es,anyám egyik öccsének pedig 52es lába van.

2011. aug. 9. 23:15
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is attól félek hogy "követi a hagyományt".
2011. aug. 9. 23:16
 7/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Pedig valószínűleg hagyománykövetőek lesznek a kis drágáink :) Mi is nagyok vagyunk (175, és 185 cm) nagy lábakon élünk.


Amúgy vicces volt, mikor a játszótéren megkérdezte tőlem egy anyuka tavaly, hogy nincsenek-e eladó, jó minőségű, használt, 19-es cipőink :)) (mondtam, h 21-es volt az első cipője, csak nézett nagy szemekkel).

2011. aug. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az biztos hogy nem kicsi gyerek. A korosztályánál nagyobb, akkora mint egy 3éves. Viszont én és a párom nem vagyunk hű de nagyok. Én 172,a férjem 183cm.
2011. aug. 9. 23:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Na akkor mi pont az ellentéted vagyunk. Attól parázom, hogy nagyon pici a lányom lába! Még mindig 22-23-as cipőket hord, de már elmúlt 2,5 éves. Nagyon lassan nő a lába. Lehet, hogy még a tavalyi csizmája is jó lesz télen rá, mert direkt picivel nagyobbat vettem, hogy a zokni-harisnya is beleférjen, de most nemrég rápróbáltam, és még mindig nagy rá mezítláb. Mi apával szerintem normál lábakkal élünk(38 és 43), babámé meg nem akar nőni, ezért aggódom ..
2011. aug. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!